Ракетарство

Go down

Ракетарство Empty Ракетарство

Пишување by Гостин on Саб Фед 11, 2017 1:37 pm

Премногу сум добар. Се откажав оти нема доволно голем полигон и ке утепам некоj.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин on Нед Фед 19, 2017 3:35 pm

Еве последниот пат кога изпитував нов ракетен мотор. 10 секунди падаше земjа врез колата.
Ракетарство Grom10

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин on Нед Фед 19, 2017 3:44 pm

А еве како лета снимка од онборд камерата:
Ракетарство Raketa10

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин on Нед Фед 19, 2017 3:58 pm

Една од наjубавите. За жал самиот се преебав како ставив тенко jаже на падобранот па ветарот го откина и ракетата падна во висока трева и не jа наjдов.Ракетарство Raketa11

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин on Нед Фед 19, 2017 4:01 pm

Ja не сум случаен чоек. Коj нема направено ракета во животот се едно не е живеал. Важно е да се откажеш пред да се убиеш самиот или да утепаш некоj:)

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by delta on Пон Фед 20, 2017 12:24 pm

ako e politicar ke ti prostat,././ubeniot mislam././
delta
delta

Број на мислења : 549
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин on Пон Фед 20, 2017 12:30 pm

Ти не знаеш што е...стрелам, ракетата се губи во небото..падобранот не се отвара...жената вика чуем во блиското село некоj плаче...И така неколку пати .

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by delta on Пон Фед 20, 2017 12:33 pm

e pa ti u selo si pustal raketi.//.,da si probal u parlament poarno ke bilo././em narodot blagodaren ke ti bil,//,l
delta
delta

Број на мислења : 549
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by OPOZICIONER on Пон Фед 20, 2017 12:58 pm

zarem poligonite ne se zastiteni i podaleku od naseleni mesta?
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 578
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин on Пон Фед 20, 2017 1:03 pm

Какви полигони одам помегJу две села и стрелам. ама не секогаш оди право нагоре. Имав една летеше како треба 4-5-6-7 пати една и иста па ми омрзна.Правам дриуга да лети повисоко. Ама она цепи не нагоре а директно кон блиското село.За тоа и се откажав нема тука у близина поголемо место без села. Навистина ке утепам некоj и ке треба да го лежим во затвор како за човек.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин on Пон Фед 20, 2017 1:06 pm

Е горе на сликата овие села се на 4 километри едно од друго. а видиш колку е високо ракетата се види од неа да се како на 200 метри едно од друго ама не се.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин on Пон Фед 20, 2017 1:16 pm

Ракетарство Raketa12
Ете оваа двустепенна 5 километри за ништо ги нема побрза од звукот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин on Пон Фед 20, 2017 1:26 pm

Ракетарство Raketa13
Eве тука се е во ред. Но докле направиш се како треба во нов модел ракета има и како погореSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин on Пон Фед 20, 2017 1:40 pm

Имам и клипчинjа од онборд камерата на ракетата. Звукот е...убиjствен.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин on Пон Фед 20, 2017 2:20 pm

Ракетарство Raketa14

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by delta on Сре Фед 22, 2017 1:44 pm

poarno da si se zanimaval so reketartstvo/.'.?
delta
delta

Број на мислења : 549
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин on Сре Фед 22, 2017 3:52 pm

Не,ова е за глупи луге силаджии.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот