Тенис

Go down

Тенис

Пишување by Гостин on Нед Фед 12, 2017 11:27 am

Той нашиов Григор многу нестабилна работа. Победува секоj од наjдобрите но сеуште нема титула од турнир од Голем шлем. Ова не знам зошто е така. Ебе некакви стари "девоjки" како Шерцингер но пред тоа ебеше и Шарапова па она беше млада. Како и да е му посакувам да победи во турнир од Голем шлем има сички квалитети за тоа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Тенис

Пишување by Гостин on Нед Фед 12, 2017 6:11 pm

Най-добрият български тенисист Григор Димитров спечели турнира в София от сериите АТП 250 с награден фонд 540310 евро.
Поставеният под номер 3 Димитров надделя на финала над втория в схемата Давид Гофен (Белгия) със 7:5, 6:4 за 98 минути.


Забележите чисто татарскиот изглед особено колко му се коси очите Very Happy Very Happy Very Happy

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Тенис

Пишување by Гостин on Пон Фед 13, 2017 12:18 pm

Со таа спие Григор.15 години е постара од него и на мене ми личи на уроспиjа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Тенис

Пишување by Teo on Пон Фед 13, 2017 5:33 pm

Ima vreme kje ja stabilizira formata pa mozhe da osvoi nekoj Gren Slem turnir...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Тенис

Пишување by Гостин on Пон Фед 13, 2017 6:39 pm

И jа верувам ама за тоа мора да има ментелитет на победник.А така победува Ноле, Победува Федерер и бам празен од некоj педер на 55 та позициjа во листата. Многу добро игра на аустралиjа опен.Ja едно време гледав Моника Селеш.Сега не гледам така интересирам се но не гледам.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Тенис

Пишување by luxor on Вто Фед 14, 2017 9:33 pm

Моника беше добра се до нападот со нож. После тоа никогаш не се опорави.
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Тенис

Пишување by Гостин on Пет Фед 17, 2017 12:34 am

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в холандския град Ротердам с награден фонд 1,85 милиона евро.
Поставеният под номер 5 Димитров се наложи над "щастливия губещ" от квалификациите Денис Истомин (Узбекистан) с 7:6 (9:7), 6:1, информира БТА.

Добро, така треба ама да видиме дали ке го спечелиш овоj турнир. Ja чекам турнир од големиот шлем.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Тенис

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот