Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Оскар

2 posters

Go down

Оскар  Empty Оскар

Пишување by Гостин Нед Фед 12 2017, 12:26

Владимир Койлазов получи "Оскар" за разработените от него технологии и приноса си в развитието на киноиндустрията.

Наградите се раздават две седмици преди голямата церемония по раздаването на наградите "Оскар".

Той я спечели заедно със своя съдружник Петър Митев, допълват от "Нова". Те имат компания, разработила най-използваната в света технология за 3D визуализация.  

"Аватар", "Игра на тронове", "Дедпул", "300" и стотици други филми са белязани от софтуера на Владимир Койлазов.

Те некои земаат Оскар jа останав без работа.Коj како си го направи. Ако е можно и има опциjа -емигрираj докле си млад!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Оскар  Empty Re: Оскар

Пишување by Dino Нед Фед 12 2017, 15:35

Ima tuka na forumot eden nevraboten. Delta se vika i mnogu saka da go castat.

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Оскар  Empty Re: Оскар

Пишување by TRAJCHE Нед Фед 12 2017, 21:09

Kade ke emigriras be Zdravko? Vo EU?
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Оскар  Empty Re: Оскар

Пишување by Гостин Нед Фед 12 2017, 21:56

Уште не знам.Тежко учим jазици. А тие jазици каде можам да се разберам во тие држави положението е уште по тешко одколку тука во Бугариjа.Знам само руски и македонски и разбирам српски.Ке пробам првин во Софиjа но тоа е загуба на време. Со ваков менталитет и простотиjа нема да бидам оценет а и парите нема да се доволно.Ja сакам живот! Болjи Живот!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Оскар  Empty Re: Оскар

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот