Теориjа за се

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Теориjа за се - Page 3 Empty Re: Теориjа за се

Пишување by Гостин on Пет Фед 24, 2017 12:52 pm

http://it.dir.bg/news.php?id=25330825
Темната материJа и енергиJа е нешто шо не може да се види со телескоп. Се открива поради тоа шо светлоносниот хъ хъ лЪч се криви кога мионува покраj многу темна материJа. Освен тоа ако немаше темна материja дзвездите во галактиките ке се вртеа по еден начин а они се вртат по сосема друг. Со два збора се тоа шо го видиме е само 4% од вистинскиот космос. 96% е нешто шо го не видиме не во смисла да е далеко а во смисла да нема како да го видиме.Минува преко нас како да ни нема. Не реагира на електромагнетизам.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Теориjа за се - Page 3 Empty Re: Теориjа за се

Пишување by SHARENI on Чет Мар 02, 2017 10:45 am

ama si bre napaden sekade pisuvas
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 480
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Теориjа за се - Page 3 Empty Re: Теориjа за се

Пишување by misterija on Чет Мар 02, 2017 1:31 pm

SHARENI напиша:ama si bre napaden sekade pisuvas

Абе шо убо зи пишува чоекот, остај го...а ти па сите фасади ги ишара.
misterija
misterija

Број на мислења : 453
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Теориjа за се - Page 3 Empty Re: Теориjа за се

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот