Вистинската антика

Go down

Вистинската антика

Пишување by Гостин on Вто Фед 14, 2017 3:08 pm


Се извинувам ама ово не може да го направи ни денеска речиси никоj ниту во бугариjа нито во Вардарска македониja. Нели континуитет, континуитет ама си треба и мозок и уметности шо бугарските селанци ни од едната ни од другата страна на осогово не можеле да го направат. Не дека не можеле всушност никогаш не им е било цел.Копане со мотика и гледанjе кози и пиперки не е истото со тоа.Ебаго и талентот и културата на овоj направил ово пред неколко илjади години.
П.с.Како гледам нема ништо опщшто во цртите ни со денешпните грци пола асимилирани бугари пола разни грцизирани од целата византиjака империja цигани тие по островите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот