Причина за смртта на големите цивилизации

Go down

Причина за смртта на големите цивилизации Empty Причина за смртта на големите цивилизации

Пишување by Гостин on Вто Фед 14, 2017 3:33 pm

Тоа не се болести или друго. Причината е просто оти тиjа немат зошто да живеат. Еве да земиме Рим.Од еден момент натаму во воjската нема ни еден римjанин. Деградациjа, jаденjе и пиjалук и ебенjе по журки но без да се рагjат деца. На нешто да ви напоминува ова денеска со Европа и Северна америка? Па и Jапониja. Кина jа очекува истата судбина. Сеа работат за мали палти потоа ке работат за поголеми ке сопрат да рагjат деца. Ке доjдат на мода циганите од Индиja и тие од африка. но и тие во еден момент ке сопрат да рагjат. Просто чисто биолошки тоа е судбината на секоj вид биомашини.Од нив има смисла кога се борат кога све им е дадено деградират и умират.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот