Знамето на Постол воjвода

Go down

Знамето на Постол воjвода

Пишување by Гостин on Сре Фед 15, 2017 2:06 pm


Гледав некои мегаглупи тролове во нетот кажуват дека зеленото на бугарското знаме било турско. Нека се задават.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Знамето на Постол воjвода

Пишување by Гостин on Сре Фед 15, 2017 2:10 pm

Инаку се види дека секоj правел такво знаме шо му текнало.Константа е дека дзвездата на вергина не сум видел на ни едно ама никогаш не се знае гъркоманската заблуда за прека врска со Аце е била распространета и през 19 век во друга тема имам пишано за дваjца гркомани.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот