Знамето на Постол воjвода

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Знамето на Постол воjвода

Пишување by Гостин on Сре Фед 15, 2017 2:06 pm


Гледав некои мегаглупи тролове во нетот кажуват дека зеленото на бугарското знаме било турско. Нека се задават.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Знамето на Постол воjвода

Пишување by Гостин on Сре Фед 15, 2017 2:10 pm

Инаку се види дека секоj правел такво знаме шо му текнало.Константа е дека дзвездата на вергина не сум видел на ни едно ама никогаш не се знае гъркоманската заблуда за прека врска со Аце е била распространета и през 19 век во друга тема имам пишано за дваjца гркомани.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот