Каква работа сакам?

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Teo on Сре Фед 22, 2017 3:14 pm

E vo takov sluchaj ti treba uchitel...
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Сре Фед 22, 2017 3:23 pm

Ке учим сам.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Teo on Сре Фед 22, 2017 3:25 pm

So srekja...
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Пет Фед 24, 2017 11:36 pm

На срекJата треба да и се помогне. Убаво тука си пишувам ама работа нем да ми наJде никоJ.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Viktor on Саб Фед 25, 2017 12:28 am

Сакаш да работиш?
еве јас ке ти дадам, ако сакаш

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 12:44 am

ПишуваJ на лична порака но не се заебаваJ со тоа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Viktor on Саб Фед 25, 2017 12:49 am

па ти јавно бараш, зошто да ти пишувам пп,
сакаш или не сега?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 12:52 am

Се заебаваш значи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Viktor on Саб Фед 25, 2017 12:56 am

како позна дека се заебавам ?
сериозен сум, ако сакаш, ако несакаш....

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 12:59 am

Ако беше сериозен би дал оферта на лична порака. ама не си и тоа не ти прави чест.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Viktor on Саб Фед 25, 2017 1:03 am

па ти си отворил тема за работа, и сега сакаш да ти пишувам на приватни пораки?
еве овде, може да поразговараме, на соодветнава тема.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 1:08 am

Од тебе ништо не сакам си во заблуда.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Viktor on Саб Фед 25, 2017 1:14 am

не те прашав дали од мене сакаш или не.
си отворил тема каде што нашироко се жалиш дека си останал без работа, и пишуваш ли пишуваш.
еве јас, нудам строго пословен однос.
сакаш работа ( за бизнис се работи)- ок. не сакаш работа, пак ок.
со мене немаш ти ништо

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 1:26 am

Си видел некаде да се жалим? Размислувам шо навистина би сакал да работим.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Viktor on Саб Фед 25, 2017 1:32 am

па гласно размислуваш гласно ти нудам

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 1:40 am

Ако имаше нешто сериозно ти самиот би го кажал на лична порака.Ама ти немаш и само курташак си праиш како би кажала тетка мирка.Не ти прави чест ти кажав,

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Viktor on Саб Фед 25, 2017 7:26 am

Не паничи, не се губи непотребно. само ти понудив работа, која толку многу ка посакуваш што дури и на форум си ги кажувш маките,а сега наеднаш кога ти нудат- паничиш , стануваш агресивен и може да се каже дека дури и македонскиот во пишувањево ти се подобрува.

во приватна порака , можеш ти да ми пишеш ако сакаш да се понудиш што знаеш , да аплицираш а понудата е јавна , и не знам што се возбудуваш толку. ти кажав, нема ништо со тебе лично, а јас ти нудам работа на тема која си ја отворил од јавен карактер, затоа смири се . не си во право.

ако си заинтересиран, а со отварање дури и на тема,по форуми, покажуваш дека си, понудата е следната
од тебе , би се барало само работна рака, значи - неколку места, 3 или 4 се за пополнување.
останатото,алатот, материјалот, е наше.

твоите познавања, ( кои и да се, е тоа треба Ти да го претставич сакаш на ПП сакаш тука, а не јас да ти нудам по приватни пораки, разбираш?), т.е твоја работна рака а наш алат и материјал. се е обезбедено.

може и од дома да се работи а може и кај нас. преферираме- да ви го дадеме алатот и материјалот на рака и да го работите тоа што ке ви биде дадено, од дома.

солидна заработувачка, над македонскиот просек.
реков, 3-4 работни места. избор се има.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Viktor on Саб Фед 25, 2017 1:18 pm

бидејќи и пратив и ПП како што бараше,
еве пак ке те повикам да ти дадам работа, ако си невработен и да не ти трпи семејството,
се работи за бизнис со медицински помагала,
увозни германски производи по дампинг цени
треба некој кој знае да работи на интернет, тоа е едно работно место,
агент за продажба, од дома или со возило
и лице кое ќе врши инсталација на опремата,и да врши обука со клиентите

сега задоволен си_

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 1:24 pm

"дури и на форумот си ги кажуваш маките"
Па шо да ги не кажувам на форумот? За шо е овоj форум ако не нормални луге да пишуват за нивните реални проблеми? Нема ке тресеме само зелени?
Инаку jа имам доволно искуство од разговори и знам кога некоj е искрен и кога се први на големата работа. Aко си толку чесен на колку се праиш пиши тука отворено па некоj друг може и да прифати. Работна рака сакал, ja сум со високо образование си барам нешто шо ми одговара. Пиши отворено шо предлагаш може на некоJ друг шо нема работа да му помогнеш.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 2:37 pm

Инаку кон другите барачи на работа. Jасно да се разберете со работодавецот шо ке работите. Ако го има и пишувано кога имате веке договор за работа се уверите дека не е добавено нешто. И дано имате кЪсмет да случите на чесен човек. КаJ мене последниот пат едно се разбравмне на зборови, друго пишуваше во договор шо првин според работодавецот било само "формалност на должността". И така си работев 3 години и изеднаж работодавецот педер побара да вршим и други работи. Формално беше во право но тоа значеше Jа да работим за 3 ца со предходната плата, а 2 ца со протекции да си го местат само курот по цел ден ако воопште доJдат на работа. Е нема тоа така да биде, За тоа и напуштив сам не сум избркан.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 2:47 pm

Друго.Има и секакви мошенници и криминалци. кога некоj ке ви држи тон ко овоJ виктор. Директно го заебавате.Работодавецот не е нешто поеке од вас за да ве третира како човечки одпади. Он купува вашиот труд, образование, време. Он има не по-малка потреба од вас одколку вие од него. Ако не сакате да сте робови одма кога усетите ваков однос - аjде со здрав оди да не кажам каде и точка.Вистинскиот работодавец не го е страв Jасно да каже во што се состои работата и колку пари ке ви даде.Не се согласуваJте на секаква работа. Треба да Jа знаете своjата цена и шо би сакале да работите. Вакви простотии "работодавецот давал леб" и така натаму се идиотизми. Он купува вашето време и работа. На соодветната цена. И како вие треба да го почитувате така и он вас. вие сте рамни како луге.Може да не сте рамни како пари ама како луге сте рамни.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 3:06 pm

Така. Со што би сакал jас да се занимавам? Тука веке работите се многу лични. Еден би сакал со едно друг со друго колко луге толку и разлики. Ja би сакал со нешто шо ми е навистина интересно. Кога ми е интересно може и да не спиJам. Кога ми не е интересно тоа ме убива. Имам и други вакви лични размислуванJа. Тешко трпим поглупи луге од мене да ме командуват. Значи треба да почнем некоJ своj бизнис. Од друга страна ова е поврзано со комуникативни и трговски способности шо ja добро сознавам дека не се ми сила. Не можем да лажем да извртувам и така натаму шо за еден трговец е необходно. Абе ибало си маjkaта.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Viktor on Саб Фед 25, 2017 4:07 pm

Здравко напиша:"дури и на форумот си ги кажуваш маките"
Па шо да ги не кажувам на форумот? За шо е овоj форум ако не нормални луге да пишуват за нивните реални проблеми? Нема ке тресеме само зелени?
Инаку jа имам доволно искуство од разговори и знам кога некоj е искрен и кога се први на големата работа. Aко си толку чесен на колку се праиш пиши тука отворено па некоj друг може и да прифати. Работна рака сакал, ja сум со високо образование си барам нешто шо ми одговара. Пиши отворено шо предлагаш може на некоJ друг шо нема работа да му помогнеш.

изненадуваш, кога си возбуден, воопшто немаш односно забораваш да убацуваш „бугаризми“ во комнентариве.
а уште поинтересно е како се повеќе забораваш да ја напишеш буквата „ј“ - голема, погледај си го текстот, приметливо е дека некои работи сосила ги пишуваш.

супер ти е текстов, како да си македонец, кој сака да глуми бугарин, ама од расеаност на сите страни заборавил да си ги следи „нормите“ и матриците кои си ги поставил за да се представува на темите..

но, еве за темата.
велиш си високо образование: па таков профил ми треба. што имаш од факултет? виша можеби?
пс: пишав и ПП како што инсистираше ама те нема. не се плаши и не се вознемирувај, слободно разговараме на темата- по темата.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 4:18 pm

Ме разкри батко осекJавам се како нелегалниот тодор живков он се криел ама никоJ не го барал. Какви бугаризми па овоJ jaзик без србизмите е креиран на основа на бугарски диJалекти ебаго и простотиjaта имало бугаризми во jазик креиран врз основа на бугарски диJалекти.Да не сакаш да има патагонизми? Инаку по темата размислувам си како шо гледаш. БараJ си други "работни раце" не ми се допагJаш со таа подозрителност и изперен од Jугословенскиот образовен систем мозок.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Viktor on Саб Фед 25, 2017 4:26 pm

полека, малце, се залета, многу.
не те разоткривам , само сакам да знам што профил си штом запомагаш за вработување. бидејќи, можно е д ати бидам газда, а ти еден од моите вработени. значи одтаму е и интересот.

а за јазикот на кој пишуваш, мене ми е сеедно. пишувај си како знаеш ке те разберам. полиглоти сме, 21 век е.

ајде да бидам попрецизен, се работи за компанија која увезува-соработува медицински помагала.
значи ти нудиме, да работиш на порачки,на веб страната, ако познаваш англиски или германски уште подобро, иако не е неопходно . важно да знаеш да се снајдеш на интернет и да пополнуваш формулари.

ќе увезуваме медицински импланти. ти реков, алатот и материјалот наш,работната рака, твоја.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 2 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот