Каква работа сакам?

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Каква работа сакам? - Page 3 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 4:51 pm

Не ,не  ова не ми е интересно ja сум програмист по образование пишувам програми ке ти пополнувам формулари. но сеа веке не сум во прва младост па пишуванJето на софтвер сака многу да се кjоравиш за тоа барам нешто систем администратор во компаниja или на веб страници може така со малце и пишуванJе на програмски код  и така натаму. И си мислам да одам во софиJа или да емигрирам без да се лJутиш ама од вакви газди како тебе ми е преко главаSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 3 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Viktor on Саб Фед 25, 2017 5:04 pm

не се возбудувај, толку,
паничиш без потреба. од какви газди ти е преку глава, па ти сеуште не си ни аплицирал за кај нас, ние само разговараме.
мислам дека си преоптеретен самиот со себе, да ми простиш, како да имаш некој комплекс на двојна личност.

размисли, се работи за солиден хонорар, ги снабдуваме клиниките со вештачки дојки, екстремитети за ампутирани итн.

ако не си за софтвер, можеш да добиеш кратка обука за инсталација и одржување на вештачки дојки, на жени кои им се одстранети . такви има многу во Македонија, нели?

грдо е да се појави жена на плажа со празен костим за капење, ме разбираш. а има и жени кои не се задоволни од дојките, т,е не им се одстранети туку исто како да ги немаат, и тие имаат потреба од вештачки дојки кои изгледаат како вистински.

сето ова е многу поефтина варијанта и поздрава, од импланти силиконски.


Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 3 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 5:11 pm

Не, не се интересирам од ништо вакво но еве некоj може да прочита па да се заинтересира. какви двоjни личности ти се привидуват не знам. како е кажал Васил Левски - сам сум други немаSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 3 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Viktor on Саб Фед 25, 2017 5:14 pm

ете, гледаш дека нема место за паника и вознемиреност?
не сакаш работа и тоа е .

ако познаваш некој на пример, што сака да работи, -тука сме. исто така ако имаш потреба од медицински импланти -дојки, тука сме. мислам, ако имаш некој познат. секако ќе се пробиеме, ова со попуст за почеток.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 3 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 5:21 pm

Каква паника бе чоек? Да, не ja сакам ова работа , не ме интересира инаку така како барем звучи е нешто сосема приемливо за некоj коj шо би сакал да се занимава.
Инаку би сакал да работим за илон Маск. И за електрични коли а уште поеке и за ракетите и се поврзано со нив. Ама еве мрзи ме да го научам како што треба англискиот  само со технички нема да помине.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 3 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Viktor on Саб Фед 25, 2017 5:24 pm

па ти си совршен кандидат за Дизниленд.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 3 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Viktor on Саб Фед 25, 2017 5:28 pm

таму имаш се.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 3 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 5:31 pm

Зошто мислиш така? Усетив те ja уште од почеток да не си баш наред со главатаSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 3 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Viktor on Саб Фед 25, 2017 5:33 pm

можеби и имаш некаков осет, којзнае.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 3 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by luxor on Саб Фед 25, 2017 5:33 pm

Ниту на крај памет да ви падне да почнете со навреди едан на друг. Ве банирам и двајцата веднаш.
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 3 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 9:18 pm

Нема бе удбашот го е многу страв да не сум случаjно освестен бугарин од РМ и  се обидуваше да докаже дека лажам оти немам работа во моментот.
А вистината е дека е многу слатко така да си пишуваш на форумот  ама  навистина морам да преземем нешто оти така имам чуството дека животот ми  е безсмислен. Ама еве сега имам можност навистина да помислим, шо точно сакам? а не да се фрлам на некоJа неинтересна работа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 3 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Viktor on Саб Фед 25, 2017 9:50 pm

Здравко, па ти мешаш баби и жаби.
се си испомешал. од моја страна имаш само понуда за вработување.
ама сега, не е важно, заборави.
гледам дека не ти е лесно..

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 3 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 9:57 pm

Можеби треба да оглавим освестуванJето на бугарите во РМ. Шо ке каеш Викторе? Very Happy

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 3 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Нед Фед 26, 2017 12:08 am

Но ова работа многу неблагодарна а и во бугариJа никоj не плакJа за тоа. Ке морате сами да се освестите, ja ке барам некоJа убава работа. Да ви признам на последната мамето му да ебам ни една колежка не ми го дигаше . За тоа педери колку сакаш во смисла на вакви со протекции и  луге без секаков мозок.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 3 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by SHARENI on Чет Мар 02, 2017 10:43 am

ubava ,neli
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 332
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? - Page 3 Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот