Прва светска воjна

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Прва светска воjна

Пишување by Гостин on Нед Фед 19, 2017 1:55 am

Читам некакви глупости во вашата википедиjа за жртвите:
Франциjа убиено 1.357.800
Србиjа убиено 1.250.000
Бугариja убиено 87.500
https://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B2%D0%B0_%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%B2%D0%BE%D1%98%D0%BD%D0%B0
Ова ке рече дека на секи убиен бугарин има 15 срби. А СрбиJа водела речиси истата борба ко Франциjа. Се знае хероJството на српската воJска првин има некакви успеси частични против австро УнгариJа и после вклjучуванjeто на Бугариja за нема еден месец целата воJска е протерана и спасено со бродови на антантата.Какви се тие преувеличени числа ебаго? Ова е речиси пола СрбиJа по тоа време.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Прва светска воjна

Пишување by SHARENI on Нед Фед 19, 2017 9:05 am

ti be se znaesh ,ubavo ti pishale ,ko crven piper u mandza si
avatar
SHARENI

Број на мислења : 150
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прва светска воjна

Пишување by Гостин on Нед Фед 19, 2017 12:19 pm

Ти нешто по темата да кажаш? Какви се ова фантасттични числа?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Прва светска воjна

Пишување by Гостин on Пон Фед 20, 2017 8:50 am

Ова е прикриена србоманиJа. Србите се наjвеликите воjници но во исто време и наJголемите жртви. ако Jа немаше француската армиJа и нигериските гJаволи како што беа протерани во Jaдранот ке беа протерани и во Египет нивната вистинска родина каJ грчките цигани.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Прва светска воjна

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот