KARNEVAL

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Karneval vo Strumica

Пишување by Гостин on Чет Фед 19, 2015 11:32 am

Site kaj Boko na gosti...Pochnuva strumichkiot karneval...

ГАЛЕРИЈА Најмалите ја најавија карневалската треска во СтрумицаСо прекрасни карневалски креации што ги понудија на синоќешниот детски маскенбал кој се одржа во ресторанот „Сент Џорџ“, најмладите го стартуваа годинашното издание на традиционалниот струмички карневал, соопшти Општина Струмица.

Принцови и принцези, барбики, кловнови, буба мари и други омилени актуелни ликови, беа само дел од богатата понуда на маски на околу 250 деца кои учествуваа на овој маскенбал кој за прв пат се одржа во рамките на карневалските празнувања.

Димитар Поп Пецев и Елена Митрова беа избрани за принц и принцеза и тие ќе ја предводат карневалската поворка на детскиот каренвал кој ќе се одржи в недела, на Прочка.http://plusinfo.mk/vest/15416/galerija-najmalite-ja-najavija-karnevalskata-treska-vo-strumica

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by kiBik on Чет Фед 19, 2015 5:04 pm

На маскари ке се правиме??? Very Happy
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by Естир on Чет Фед 19, 2015 5:45 pm

kiBik напиша:На маскари ке се правиме??? Very Happy

Very Happy Very Happy Very Happy

Боко на какъв ше се маскира? Very Happy
avatar
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by kiBik on Чет Фед 19, 2015 5:55 pm

Естир напиша:
kiBik напиша:На маскари ке се правиме??? Very Happy

Very Happy Very Happy Very Happy

Боко на какъв ше се маскира? Very Happy
Не знам за Бокича, ама аз на три-четири ракии се маскирам. Twisted Evil
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by Естир on Чет Фед 19, 2015 6:00 pm

kiBik напиша:
Не знам за Бокича, ама аз на три-четири ракии се маскирам. Twisted Evil

Very Happy Very Happy Very Happy

Карнавал без граници Very Happy
avatar
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by Боко on Чет Фед 19, 2015 6:28 pm

Естир напиша:
kiBik напиша:На маскари ке се правиме??? Very Happy

Very Happy Very Happy Very Happy

Боко на какъв ше се маскира? Very Happy
Човек bounce
Некој ако го носе пат,може и да пиеме пиво.
Иначе градот е веќе подготвен и сите со нетрпение го очекуваме почетокот

Боко

Број на мислења : 66
Join date : 2015-01-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by kiBik on Чет Фед 19, 2015 6:41 pm

Боко напиша:...
Некој ако го носе пат,може и да пиеме пиво.
...
Посред зима? Темно? Мооооже! Very Happy
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by osa on Пет Фед 20, 2015 3:10 am

jas sakam skara pomrsna ama da pijam vino ,ne pivo ...zimno vreme mi e ladno od nego .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
avatar
osa

Број на мислења : 13871
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Фед 20, 2015 7:01 am

osa напиша:jas sakam skara pomrsna ama da pijam vino ,ne pivo ...zimno vreme mi e ladno od nego .....
Probaj so temnoto - skopsko! Ke se iznenadis kako legnuva zimno vreme! Very Happy
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by Естир on Пет Фед 20, 2015 9:17 am

kiBik напиша:
Боко напиша:...
Некој ако го носе пат,може и да пиеме пиво.
...
Посред зима? Темно? Мооооже! Very Happy

Аз да си кажа любимото темно: Каменица череша Very Happy

И скопското темно не е лошо (го имам пробвано), ма аз си харесвам пиво с ягодки и малинки Very Happy
avatar
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Фед 20, 2015 6:06 pm

Естир напиша:
kiBik напиша:
Боко напиша:...
Некој ако го носе пат,може и да пиеме пиво.
...
Посред зима? Темно? Мооооже! Very Happy

Аз да си кажа любимото темно: Каменица череша Very Happy

И скопското темно не е лошо (го имам пробвано), ма аз си харесвам пиво с ягодки и малинки Very Happy

Sos dve jagodki i edna maslinka! Very Happy
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by osa on Саб Фед 21, 2015 4:29 pm

nemaj gajle kalife ,dobivme pokana od ovaa godina za slednata ...podgotvuvaj se ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
avatar
osa

Број на мислења : 13871
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by osa on Саб Фед 21, 2015 4:31 pm

kiBik напиша:
Естир напиша:
kiBik напиша:На маскари ке се правиме??? Very Happy

Very Happy Very Happy Very Happy

Боко на какъв ше се маскира? Very Happy
Не знам за Бокича, ама аз на три-четири ракии се маскирам. Twisted Evil
...vo pijan karnevaldzija ....ili vo neshto drugo ...aj kazi da znaeme ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
avatar
osa

Број на мислења : 13871
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by osa on Саб Фед 21, 2015 8:53 pm

poglednav na televiziite kako e vo Strumica ?
duri sega ,mi e krivo shto ne sum tamu ....
navistina prekrasna atmosvera ,mnogu ubavi maski ...i pred se mnogu narod ...
ubavina ...sekoja chest na organizatorite ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
avatar
osa

Број на мислења : 13871
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by osa on Саб Фед 21, 2015 11:46 pm

еве некоја сликичка од карневалот во Струмица 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
avatar
osa

Број на мислења : 13871
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by osa on Саб Фед 21, 2015 11:51 pm

атмосверата од карневалот е таква што неможе да се замисли ,може само да се почуствува доколку сте дел од таа убава журка

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
avatar
osa

Број на мислења : 13871
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by osa on Саб Фед 21, 2015 11:52 pm

за ова треба многу време и секако многу голема желба 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
avatar
osa

Број на мислења : 13871
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by Боко on Сре Фед 25, 2015 11:29 pm

По правило карневалот требаше да биде сношти,вторник вечер ама поради практични причини од пред 3 години е преместен сабота.Иначе имаше многу интересни маски,како групни така и поединечни.Можеби не сте знаеле,најдобро се ценат и рангират од страна на жирито самопрајските маски со тема еротика,впрочен самиот празник Тримери е тесно поврзан со еротиката.Друго е веќе клише,народ многу,цени издигани...

Боко

Број на мислења : 66
Join date : 2015-01-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by kiBik on Чет Фед 26, 2015 5:42 pm

Ej, Boko!!!! Da gi vratish cucite nazad!!!
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by osa on Чет Фед 26, 2015 6:31 pm

kiBik напиша:Ej, Boko!!!! Da gi vratish cucite nazad!!!
pa taka de Kibik ,vikni malku da te slushnat site ....i normalno ke gi vrati nazad ..mora da svati deka ne se negovi

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
avatar
osa

Број на мислења : 13871
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by kiBik on Пет Фед 27, 2015 2:12 pm

osa напиша:
kiBik напиша:Ej, Boko!!!! Da gi vratish cucite nazad!!!
pa taka de Kibik ,vikni malku da te slushnat site ....i normalno ke gi vrati nazad ..mora da svati deka ne se negovi
Види го како се прави расеан!!!! Ти кажав яс, ама кой ли да ме слушне!!! Evil or Very Mad
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by Гостин on Саб Фед 28, 2015 9:30 am

Хммм, мислиш дека ако ти ги дадеше Оса тебе цуците да ги водиш на карневал, ти после карневалот немаше да бидеш расеан како Боко?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by kiBik on Нед Мар 01, 2015 12:00 pm

luxor напиша:Хммм, мислиш дека ако ти ги дадеше Оса тебе цуците да ги водиш на карневал, ти после карневалот немаше да бидеш расеан како Боко?
Ke gi vratev be!!! Chesen zbor!!! Twisted Evil
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by Гостин on Нед Мар 01, 2015 1:35 pm

Добро бе киБик, ти верувам. А после колку време ќе ги вратеше? Девет месеци?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by kiBik on Нед Мар 01, 2015 2:12 pm

luxor напиша:Добро бе киБик, ти верувам. А после колку време ќе ги вратеше? Девет месеци?
Ааа, не, баце! Колкушто пишува во договорот за наем! Яс не сум струмичанец!!! Twisted Evil
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: KARNEVAL

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот