KARNEVAL

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Гостин on Нед Мар 01, 2015 2:17 pm

Можеби не си струмичанец, но од каде да знаеме дека не си од неко место во близина на границата со Струмица? KARNEVAL - Page 2 Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty Re: KARNEVAL

Пишување by kiBik on Нед Мар 01, 2015 2:19 pm

Аааа, од вашите велиш? Па дури да имам некоя жилка, бугарското, т.е. поштеноста во мене е повеке. Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Гостин on Нед Мар 01, 2015 2:24 pm

Кога се цуци во прашање? Не би рекол. Мислам дека имаше некаква изрека во војната и во љубовта е дозволено се. Па и кршење на договорот за изнајмување.KARNEVAL - Page 2 Happy-smiley21 KARNEVAL - Page 2 Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty Re: KARNEVAL

Пишување by kiBik on Нед Мар 01, 2015 2:26 pm

luxor напиша:Кога се цуци во прашање? Не би рекол. Мислам дека имаше некаква изрека во војната и во љубовта е дозволено се. Па и кршење на договорот за изнајмување.KARNEVAL - Page 2 Happy-smiley21 KARNEVAL - Page 2 Happy-smiley21
Па яс си мислев за секс зборуваме! А то - за любов!! Evil or Very Mad
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Гостин on Нед Мар 01, 2015 2:29 pm

Од каде јас да бидам сигурен дека ти нема да се заљубиш во некоја од цуците. И ете ти после проблем. KARNEVAL - Page 2 Happy-smiley21 KARNEVAL - Page 2 Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty KARNEVAL

Пишување by Teo on Чет Фед 23, 2017 12:43 pm

Почнаа карневалските денови во Струмица

KARNEVAL - Page 2 %d0%ba%d1%81(4)

Принцот и принцезата кои ќе ја предводат главната карневалска поворка в сабота на 25 февруари.

Струмица го започна осумдневното карневалско славје со синоќешниот детски маскембал на кој учествуваа околу 250 маски, а Јован Багашовски и Тања Андонова беа избрани за принц и принцеза. Тие ќе ја предводат детската главна карневалска поворка в недела низ струмичкото корзо до плоштадот „Гоце Делчев“.

- Многу сме задоволни од масовноста на маскембалот, но и од креативноста на маските. Децата и нивните родители покажаа дека Струмица навистина живее со и за карневалот. Трета година ја одржуваме оваа манифестација која треба да премине во традиционална, зошто оттука децата ги учат правилата на карневалот, односно одржувањето на засебните настани маскембал и карневал - објасни Мери Јанчева, организатор на детскиот маскенбал.

Денеска ќе се одржи традиционалниот Концерт под маски на ОМУ „Боро Џони“, а претходно ќе бидат објавени резултатите од конкурсот за најдобри остварувања на тема карневал во струмичката библиотека и ќе биде отворена изложбата на фотографии од ланскиот карневал.

Утре претпладне ќе биде карневалското дружење со гостите од странство, а вечерта во хотелот Сириус ќе се одржи традиционалниот маскенбал, на кој ќе бидат одбрани принцот и принцезата кои ќе ја предводат главната карневалска поворка в сабота на 25 февруари.

В недела, на 26 февруари, ќе се одржи традиционалниот детски карневал.

В понеделник е Чист понеделник, кога на градскиот плоштад &ќе биде послужен бел грав. Претпалендето ќе бидат објавени најдобрите маски, а вечерта ќе биде отворена изложбата на карикатури и афоризми, учесници на 18. Меѓународен фестивал на карикатура и афоризам.

На 28 февруари ќе бидат доделени наградите од Интернационалната карневалски вечер и тримерската карневалска забава.

Карневалските прослави завршуваат в среда на 1 март со одбележување на Тримерските обичаи и со концерт на ансамблот Тримери.
Teo
Teo

Број на мислења : 4283
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty Re: KARNEVAL

Пишување by osa on Чет Фед 23, 2017 6:35 pm

kolku ubavo ...koga bi imala " prichina plus " sigurno bi bila tamu ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14374
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty Re: KARNEVAL

Пишување by osa on Чет Фед 23, 2017 6:37 pm

Teo напиша:Почнаа карневалските денови во Струмица

KARNEVAL - Page 2 %d0%ba%d1%81(4)

Принцот и принцезата кои ќе ја предводат главната карневалска поворка в сабота на 25 февруари.

Струмица го започна осумдневното карневалско славје со синоќешниот детски маскембал на кој учествуваа околу 250 маски, а Јован Багашовски и Тања Андонова беа избрани за принц и принцеза. Тие ќе ја предводат детската главна карневалска поворка в недела низ струмичкото корзо до плоштадот „Гоце Делчев“.

- Многу сме задоволни од масовноста на маскембалот, но и од креативноста на маските. Децата и нивните родители покажаа дека Струмица навистина живее со и за карневалот. Трета година ја одржуваме оваа манифестација која треба да премине во традиционална, зошто оттука децата ги учат правилата на карневалот, односно одржувањето на засебните настани маскембал и карневал - објасни Мери Јанчева, организатор на детскиот маскенбал.

Денеска ќе се одржи традиционалниот Концерт под маски на ОМУ „Боро Џони“, а претходно ќе бидат објавени резултатите од конкурсот за најдобри остварувања на тема карневал во струмичката библиотека и ќе биде отворена изложбата на фотографии од ланскиот карневал.

Утре претпладне ќе биде карневалското дружење со гостите од странство, а вечерта во хотелот Сириус ќе се одржи традиционалниот маскенбал, на кој ќе бидат одбрани принцот и принцезата кои ќе ја предводат главната карневалска поворка в сабота на 25 февруари.

В недела, на 26 февруари, ќе се одржи традиционалниот детски карневал.

В понеделник е Чист понеделник, кога на градскиот плоштад &ќе биде послужен бел грав. Претпалендето ќе бидат објавени најдобрите маски, а вечерта ќе биде отворена изложбата на карикатури и афоризми, учесници на 18. Меѓународен фестивал на карикатура и афоризам.

На 28 февруари ќе бидат доделени наградите од Интернационалната карневалски вечер и тримерската карневалска забава.

Карневалските прослави завршуваат в среда на 1 март со одбележување на Тримерските обичаи и со концерт на ансамблот Тримери.  

kolega pa nie imame tema "strumichki karneval" ...neznaesh ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14374
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty Re: KARNEVAL

Пишување by luxor on Чет Фед 23, 2017 6:38 pm

Ќе се обидам јас да ја најдам и да ги спојам двете теми.
luxor
luxor

Број на мислења : 4401
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty Re: KARNEVAL

Пишување by osa on Чет Фед 23, 2017 6:38 pm

da ti pomognam ???

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14374
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty Re: KARNEVAL

Пишување by luxor on Чет Фед 23, 2017 6:43 pm

Завршена е работата.
luxor
luxor

Број на мислења : 4401
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty Re: KARNEVAL

Пишување by osa on Чет Фед 23, 2017 6:45 pm

sekoja chest kolega ...jas se utepav barajki ja temata ...ete badijala ,nesekoj e tolku sposoben kako tebe Cool Cool Cool Cool Cool

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14374
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Teo on Саб Фед 25, 2017 6:06 pm

Ексклузивно: Најдобрите маски на Струмички карневал 2017 (ГАЛЕРИЈА)

Како и секоја година така и оваа година ви ги претставуваме најдобрите маски на маскенбалот !

Традицијата и оваа година продолжува, а секоја година сме изненадени од креативноста на маските.

Посетеноста е се поголема, се уште расте во голем број.
Teo
Teo

Број на мислења : 4283
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Teo on Саб Фед 25, 2017 6:06 pm

KARNEVAL - Page 2 30079
Teo
Teo

Број на мислења : 4283
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Teo on Саб Фед 25, 2017 6:07 pm

KARNEVAL - Page 2 30080
Teo
Teo

Број на мислења : 4283
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Teo on Саб Фед 25, 2017 6:07 pm

KARNEVAL - Page 2 30081
Teo
Teo

Број на мислења : 4283
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Teo on Саб Фед 25, 2017 6:07 pm

KARNEVAL - Page 2 30082
Teo
Teo

Број на мислења : 4283
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Teo on Саб Фед 25, 2017 6:07 pm

KARNEVAL - Page 2 30083
Teo
Teo

Број на мислења : 4283
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Teo on Саб Фед 25, 2017 6:08 pm

KARNEVAL - Page 2 30084
Teo
Teo

Број на мислења : 4283
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Teo on Саб Фед 25, 2017 6:08 pm

KARNEVAL - Page 2 30085
Teo
Teo

Број на мислења : 4283
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Teo on Саб Фед 25, 2017 6:10 pm

KARNEVAL - Page 2 Firesh10
Teo
Teo

Број на мислења : 4283
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL - Page 2 Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот