Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

+5
Teo
reiter
defo
Luxor
OPOZICIONER
9 posters

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR  - Page 4 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by defo Чет Апр 27 2017, 23:06

Не очекувавме оставка, јасно е ко ден дека е глуп, и од ден во ден се посилно паѓа во говна. Јас лично очекував воена состојба или вонредна.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3462
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR  - Page 4 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by OPOZICIONER Чет Апр 27 2017, 23:11

ama jas gledav "otvoreno" emisija na TV 24 i tamu objasnuvaa deka nema uslovi za da objavi vonredna ili voena sostojba vo drzavata ,pa zatoa ne ochekuvav ,no i jas ochekuvav deka go ZDOBOLELO shto mu gi stisnale vo mengeme i ke si podnese ostavka ,a ovoj ushte posilen i eba mater na stranskite sili (poshto mozeme sami ,taka izjavi on)i go obvini "nepochituvanjeto " na delovnikot i ustavot ....
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR  - Page 4 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by defo Чет Апр 27 2017, 23:12

А ево и некои работи да ви бидат појасни!!!

На повидок нова, шеста по ред еврообврзница, сумата непозната

На повидок нова еврообврзница, со која ќе се плаќаат кредити, плати, пензии со непознат износ. Со нејзе јавниот долг од 48% ќе оди на 55%

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3462
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR  - Page 4 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by osa Чет Апр 27 2017, 23:20

ama toa ne im prechi da peat himna od dpmne vo parlament zatoa shto oni ke si zemat plata i toa utre zadutre pred praznik ,demek oni mora da jadat i da ziveat ...a site drugi da umirame ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16495
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR  - Page 4 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by трендафил Чет Апр 27 2017, 23:43

Нели СДС? и партиите на македонците од албанското малцинство имате парламентарно мнозинство, а Талат Џафери е избран легално за претседател на Собранието?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11144
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR  - Page 4 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by osa Пет Апр 28 2017, 15:32

idiotizam ,nemam i jas takvi nameri ....po bajram k'na ,ne fala ...prvo povikuvaa na nasilstvo ,i koga se sluchi ke se istaknuvaat kako humanisti ....sramota ...

Биби @The_BB_
Немам намера да се восхитувам на Ѓорчев и Тодоров поради наводното помагање на пратениците од СДСМ. 10 г. ѝ ја цицаа крвта на државава.
1:42 PM - 28 Apr 2017

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16495
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR  - Page 4 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by osa Пет Апр 28 2017, 17:04

malku sakav da slushnam shto ima na drugite televizii ,pa celi tri minuti uspeav da gledam TV alfa ,otvorena emisija ,tema kako da se smirat rabotite i Mite od Germanija se javi i vika :MAJKA MAKEDONIJA DA SI JA CHUVAME ...e more mite a da dojdesh i da ziveesh vo drzavava pa da vidish kako e ubavo ....djubrinja edni bezobrazni ,vie ke kazuvate kako da ziveam jas i da vi ja chuvam drzavata ,da plakame danoci ,da rabotime za minimalni plati ,a idiotite koi vie gi poddrzuvate, dpmneovci i precedatelot da ne KRADAT

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16495
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR  - Page 4 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by трендафил Пет Апр 28 2017, 18:26

Јас не сум од децата на кои ќе им прикажете селфи на кров од вагон, па да се качам и да ме спржи струја, затоа што нашите вагони не се како тие во САД. Колку само лесно лажеш, што верувам дека се лажеш и себе си.
Ниту ВМРО-ДПМНЕ ниту претседателот Иванов не прекршија ниту еден член од Уставот, некој закон или член од деловодникот на Собранието. Не е Иванов виновен што Уставот го пишуваше домашна будала и предавник, Љубомир Фрчковски, и во него не е предвидено што ќе се прави ако првиот мандатар не успее да состави влада. Да поставам неколку прашања.
- Каков дијалог сакате вие, кога го прекинавте дијалогот во Собранието и не сакате да разговарате на лидерска средба кај македонскиот претседател? Треба ли да одат лидерите кај Еди Рама во Албанија?
- Зошто нелегалната седница не ја водеше најстариот пратеник во Собранието, православниот Албанец Бранко Маноиловски, член на ДУИ, туку Муслиманот и соросоид Ферид Мухиќ.
- Зошто ниту еден пратеник од СДСМ не ги бранеше Собранието, канцеларијата на Претседателот, спомениците или другите објекти како што Тодоров и Ѓорчев го правеа тоа вчера.
- Зошто славобалистите немаа пријавено во МВР дека ќе се одлучат на илегален избор на т.н. претседател на Собранието, за да можат да обезбедат дополнителни сили за заштита на пратениците, без разлика што се предавници.
- Повторно прашањето, која будала одлучи да се избира Талат Џафери за т.н. претседател на Собранието токму во време кога протестантите беа пред Собранието.

За крај, жал ми е што еден идиот од Муртино ја повторува историјата, кога за странски интереси провоцира братоубиствена војна. Зошто пред штабот на СДС? во Чаир покрај двојазичната табла има и знаме на Република Албанија со иста големина како македонското.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11144
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR  - Page 4 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by трендафил Пет Апр 28 2017, 18:53

Ајде јас да ви одговорам едно од прашањата. Предавниците не пријавија во МВР дека ќе избираат т.н. Претседател на Собранието, затоа што ниту еден криминалец не ги најавува своите злодела. Патем ме знам ниту кој изброја 62 гласа колку што наводно доби Џафери.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11144
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR  - Page 4 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот