СЕЛА ЗИЈАДИН

Go down

СЕЛА ЗИЈАДИН

Пишување by osa on Нед Мар 19, 2017 12:13 pm

СЕЛА: ВЛАСТА МИ ВАДИ СТАРИ СНИМКИ ЗА ДА СИ ГО СКРИЕ КРИМИНАЛОТ

Зијадин Села од Алијансата за Албанците, тврди дека власта и медиумите блиски до неа деновиве го оцрнуваат вадејќи му стари снимки и изјави од пред изборите, дадени во жарот на изборната кампања, чија цел е да се отежни формирањето на новата влада.

Тој вели дека и сега ги брани барањата од интерес на Албанците во Македонија, но дека не гледа никаков радикализам кај себе.

-Јас немам проблеми со моите ставови и не се насочени кон ниеден во државата против ниедна етничка заедница. Сите тие кои имаат проблеми мислам дека треба да седнат и да си разговараат со себеси какви политички кариери имаат градено во изминатите години. Јас немам градено политичка краиера повикувајќи на „гасни комори“ за Албанците или било кој друг народ – вели Села.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЕЛА ЗИЈАДИН

Пишување by osa on Нед Мар 19, 2017 12:16 pm

da ne ima nekoj shto ne mu veruva na Sela deka vlasta go mesti???????????????

ima ,ima takvi i toa 460 iljadi zatupeni koi ne razmisluvaat so svoja glava .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЕЛА ЗИЈАДИН

Пишување by Bosonoga on Нед Мар 19, 2017 12:33 pm

ej pa ti da ne im natezni mozoko sto go nemat ,abe vidi oni se ke vagat samo da se   spasat da ne gi staat v zatvor ,oni znaat sto praele podobro od site ,i sega ako molcat ke se formira nova vlada i tie ne opozicija tuku klienti vo idrizovo ke bidat zatoa ke vadat stari i montirani snimki za sekoj sto im stoi na pat i ne im dava da se spasat od zatvor
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 625
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЕЛА ЗИЈАДИН

Пишување by misterija on Нед Мар 19, 2017 2:41 pm

Eeeeeee, aman veke, tolku ekstremno nastroeni nemam videno(citano)od vas....Koga onoj sipacon vi e pred site staven...uffffffff..nema potreba veke da bidam ovde na forumov.
Jas sum Makedonka!
misterija
misterija

Број на мислења : 440
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЕЛА ЗИЈАДИН

Пишување by osa on Нед Мар 19, 2017 4:04 pm

misterija напиша:Eeeeeee, aman veke, tolku ekstremno nastroeni nemam videno(citano)od vas....Koga onoj sipacon vi e pred site staven...uffffffff..nema potreba veke da bidam ovde na forumov.
Jas sum Makedonka!
koja ti e kvalifikacijata ? ekstremno nastroeni ? ne me zezaj ,pa oni EKSTREMNI LOPOVI NE TI PRECHAT ,ti prechi tuka ako gi kritikuvame ...i odma so zakani nesedam na forumot ...pa nie ke placheme ,znaesh ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЕЛА ЗИЈАДИН

Пишување by OPOZICIONER on Нед Мар 19, 2017 4:10 pm

misterija напиша:Eeeeeee, aman veke, tolku ekstremno nastroeni nemam videno(citano)od vas....Koga onoj sipacon vi e pred site staven...uffffffff..nema potreba veke da bidam ovde na forumov.
Jas sum Makedonka!

Imashe idioti koi velat :podobro da me krade Makedonec ,otkolku decata da mi uchat albanski .isto i ti se odnesuvash ,no nema uchenje albanski i sega shto praime ,a?
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 459
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЕЛА ЗИЈАДИН

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот