МВР ВО АКЦИЈА ПОД РАКОВОДСТВО НА ДУИ

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

МВР ВО АКЦИЈА ПОД РАКОВОДСТВО НА ДУИ

Пишување by osa on Нед Мар 19, 2017 5:52 pm

Вчера при извршените претреси во Скопје кај лицето Н.Х. пронајдени се два телефонски апарати, девет држачи за СИМ (со и без картици) пластично кутивче со бела НН материја, едно полиетиленско пакување со НН бела прашкаста материја, осум куршуми со калибар 7,65 потоа 50 евра и 158.900 денари во различни апоени, три ПМВ (ПЕЖО 307, Пасат и БМВ 320Д), купопродажни договори, клучеви, сообраќајни дозволи. Кај лицето Е.З. при претрес пронајдено е околу 700 грама хероин, 250 грама кокаин, 8-10 кг марихуана, 570 таблети-екстази, три телефонски апарати, две дигитални ваги со остатоци, сума пари - 19.000 денари. Имено при преземање на оперативно тактички мерки при претресот кај Е.З. во дворот пронајдена е пластична канта закопана во земја во која бил сместен хероинот, кокаинот,новчаник за појас во кој имало 50 екстази, прашкаста материја со кафена боја –хероин, 50 екстази и дигитална вага.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12280
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МВР ВО АКЦИЈА ПОД РАКОВОДСТВО НА ДУИ

Пишување by Kalinda on Пон Мар 20, 2017 10:13 am

Со сите нив
сликан е идниот
премиер.
Што ви кажува тоа?
Но тука немате
ни една слика
постирано .
Зошто?Да го сокриете
тој факт,доказ?
avatar
Kalinda

Број на мислења : 437
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МВР ВО АКЦИЈА ПОД РАКОВОДСТВО НА ДУИ

Пишување by OPOZICIONER on Пон Апр 03, 2017 10:16 pm

ne mi se veruva shto vidov denes so svoi ochi ,shtabot na betmen velit i na darko mu bil vo teatar komedija kaj onaa anoreksichnata kako se vikashe zugichka ,plus policija gi chuva nebare se premier i predsedatel na drzava ,a koga prashav mi odgovorija oni ja kroele sudbinata na drzavata ,eh mori zalna makedonio
avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 268
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МВР ВО АКЦИЈА ПОД РАКОВОДСТВО НА ДУИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот