ОЛИВЕР СПАСОВСКИ НА РАСПИТ

Go down

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ НА РАСПИТ

Пишување by osa on Пон Мар 20, 2017 12:24 pm

Спасовски на распит во Обвинителство

20.03.2017 |
Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, според најавите, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство.

Од Обвинителството потврдуваат дека во 12 часот Спасовски е повикан, на распит, а Спасовски вели дека нема добиено покана.

Наводните сомненија за лажирање на финансиските извештаи и начинот на финансирањето на партијата, се предмет на истрага.

Во петокот во ОЈО на распит беше и лидерот на СДСМ, Зоран Заев кој изјави дека Јавното обвинителство отвора контра истрага на секоја нова истрага на Специјалното јавно обвинителство и дека ќе се докаже невиноста.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот