Љубчо Георгиевски

Страна 5 of 21 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 21  Next

Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by haskov on Вто Јан 27, 2015 5:48 pm

Фири напиша:
haskov напиша:
Од оваа твоја реакција јасно ми е дека си разоткриен.
Во што е разоткриен , дека не е србоман до коска како тебе ли? Ке го ставаш во затвор и ке го протераш од работа како тоа се правело од времето на српската окупациja па до ден денеска?

И овој: србите па србите, ебале ве србите, само српски ви е во уста.

haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин on Вто Јан 27, 2015 5:48 pm

Broz напиша:

duri i koga ne go priznavaat jazikot, nacijata i istorijata???И тоа се решава со бугарофобија?Со србоманство?Зошто тогаш поддржуваш договор со Грција, кога тие исто така не ти признаваат ни јазик, ни народ, ни име, ни држава?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Broz on Вто Јан 27, 2015 5:49 pm

eve, ne plasete se. jas sum makedonec. nikakvi srbi, ni grci ni bugari ne ni se prijateli- se dodeka negiraat makar eden del od makedonskiot bit.

ne cekam da me prasa nekoj i kazuvam sam.

a sto e problemot, nekoj ovde se plasi da kaze?
Broz
Broz

Број на мислења : 78
Join date : 2015-01-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Фири on Вто Јан 27, 2015 5:51 pm

Broz напиша:cekaj sega reiter, istoto prasanje e i za tebe: dali si bugarofil, i pokraj toa sto istite ne ni go przinavaat jazikot, istorijata, nacijata...,>?
Коj го не признава бе? След 1944 врие од Македонци, македонски jазик и македонска нациja има. Илjадници документи. Ама пред тоа каде се? Еве што збори бившиот и последен вистински шеф на ВМРО. Да ме извинат застапниците на Лjубчо ама тоj не може и на малиот прст да се фати на Ванчо. Оти последниот не само зборел наспроти србоманството Smile Гарантирано не е фалсификат Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter on Вто Јан 27, 2015 5:51 pm

Broz напиша:cekaj sega reiter, istoto prasanje e i za tebe: dali si bugarofil, i pokraj toa sto istite ne ni go przinavaat jazikot, istorijata, nacijata...,>?

аха тука сум еве..ДРУЖЕ БРОЗ со задоволство ќе ти одговорам ако ти самиот се преставиш за која политичка определба си.Јас сум ВМРО-НП и со респект кон првиот основач на ВМРО(ДПМНЕ) и Независна Македонија Љубчо Георгиевски..ете .А се надевам дека нема да се преставиш дека си неопределен а излеваш да гласаш.Сигурен сум дека имаш правено спискови од пријатели,роднини,комшии и си ги броел по ГЛАВА како овците што се бројат за да гласаат.Во едно и никогаш нема да ја заборавам подадената рака од бугарија кога Србија и Грција ни ставија ембарго како и подадената рака од страна на бугарија во тешката 2001 година со подарок на оружје.И може ли да ми дефинираш по твое  што е бугарофил или бугароман.


Последната промена е направена од reiter на Вто Јан 27, 2015 5:52 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин on Вто Јан 27, 2015 5:52 pm

Сепак нема да поминеш така Броз.Како модератор ја читам темата.Те прашаа, а сега и јас ке те прашам.Што според тебе е бугарофил?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Фири on Вто Јан 27, 2015 5:52 pm

luxor напиша:И тоа се решава со бугарофобија?Со србоманство?Зошто тогаш поддржуваш договор со Грција, кога тие исто така не ти признаваат ни јазик, ни народ, ни име, ни држава?
Не збори неверни работи. Со нас имате спор само како насилно менувате коj како се осекjавал кога е веке умрен и при тоа го напишал 100 пати каков се осекjавал!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Broz on Вто Јан 27, 2015 5:54 pm

luxor напиша:Сепак нема да поминеш така.Како модератор ја читам темата.Те прашаа, а сега и јас ке те прашам.Што според тебе е бугарофил?

i , sekako deka ke kazam ( iako e vekje kazano.)
nema potreba vaka ili onaka da sum pominuval, jas nikade ne begam.cekam odgovor od tie sto izbegaa od prasanjeto.
Broz
Broz

Број на мислења : 78
Join date : 2015-01-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин on Вто Јан 27, 2015 5:55 pmНе може така.Прашањето е едноставно и треба да одговориш кратко.Што е бугарофил?Или само млатиме празна слама, и зборуваме за работи за кои ти појма немаш?


Последната промена е направена од luxor на Сре Јан 28, 2015 4:15 am. Мислењето е променето 1 пати

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Broz on Вто Јан 27, 2015 5:57 pm

Dovolno chitav.Prvo raschistete za shto zboruvte,posle mozhe da prodolzhite.Ako temata e Ljubcho vo red, moderatorite ne se tema na razgovor.Admin
Broz
Broz

Број на мислења : 78
Join date : 2015-01-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Broz on Вто Јан 27, 2015 6:02 pm

Ti znaes da chitash,ili se pravish glup? Admin
Broz
Broz

Број на мислења : 78
Join date : 2015-01-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Broz on Вто Јан 27, 2015 6:03 pm

Sakas da odmoris 24 casa? Admin
Broz
Broz

Број на мислења : 78
Join date : 2015-01-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa on Вто Јан 27, 2015 6:13 pmznachi ti imash zelba da se izjasnish kako srbin ,vo red poveli :
zatoa ja peevte onaa sramnata srpska pesna po zelba na kosana" devet jugovicha "...TOA TI SE DOKAZITE  ???
ha ha ha ,me iznasmea ,srbin ...potochno srboman ...pottochno grchko srpski cigan mele za MAkedonshtina !!!!!!!

neprijateli ?
so kogo ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14364
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter on Вто Јан 27, 2015 6:14 pm


грешка си,јас сум Македонец и еве слободно си пишувам

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Broz on Вто Јан 27, 2015 6:15 pm

Ajde odmori 24 chasa.Posle mozhebi ke bidesh popameten.Admin
Broz
Broz

Број на мислења : 78
Join date : 2015-01-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by haskov on Вто Јан 27, 2015 6:19 pm

Sakash da mu se pridruzhish na banja? Admin

haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa on Вто Јан 27, 2015 6:19 pm

kako znaev deka e BRATMU na Andrej ...ha ha ha ...
barem pesnata da mu ja pushtev !!!!! mnogu e muzikalen !!!
ajde vo meanata ke mu ja pushtam ,i ke poigram na nea ,eh za merak .....
a ti si pomisli deka sum ja "zaboravila "pesnata ..ne bre SRBOMANSKO GRCHKOCIGANSKI makedonec i toa so malo m .

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14364
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa on Вто Јан 27, 2015 6:21 pm

reiter напиша:
грешка си,јас сум Македонец и еве слободно си пишувам
[/quote]

ama ti si Makedonec ,oni se srpski makedonci ,pa zatoa im smeta se shto e makedonsko


Последната промена е направена од osa на Вто Јан 27, 2015 6:24 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14364
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter on Вто Јан 27, 2015 6:22 pm

после ова мислев да отворам тема за никос грујакис ама не е вреден за толку ...и подобро да не се нервирам

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa on Вто Јан 27, 2015 6:27 pm

reiter напиша:после ова мислев да отворам тема за никос грујакис ама не е вреден за толку ...и подобро да не се нервирам

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14364
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Боко on Вто Јан 27, 2015 6:28 pm

Не ти објаснија што е бугарофил...И мене ми викаат оти сум бугарофил а питам да ми го објаснат значењето на поимот бугарофил никој не знае да ми објасни

Боко

Број на мислења : 66
Join date : 2015-01-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa on Вто Јан 27, 2015 6:28 pm

osa напиша:
reiter напиша:после ова мислев да отворам тема за никос грујакис ама не е вреден за толку ...и подобро да не се нервирам

eh pa ti ke se nervirash ,bash ubavo se zabavuvavme ,samo ushte lepa lukich faleshe

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14364
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин on Вто Јан 27, 2015 6:29 pm

Боко напиша:Не ти објаснија што е бугарофил...И мене ми викаат оти сум бугарофил а питам да ми го објаснат значењето на поимот бугарофил никој не знае да ми објасни

Па затоа што не знаат.Мора некако да го бранат Грујо, па смислуваат глупости...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Боко on Вто Јан 27, 2015 6:36 pm

luxor напиша:
Боко напиша:Не ти објаснија што е бугарофил...И мене ми викаат оти сум бугарофил а питам да ми го објаснат значењето на поимот бугарофил никој не знае да ми објасни

Па затоа што не знаат.Мора некако да го бранат Грујо, па смислуваат глупости...
Е да...Единствено "лошо" na Љубчо е што секогаш ја кажува вистината а друго е прашањето дали некој сака да ја слушне вистината.

Боко

Број на мислења : 66
Join date : 2015-01-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин on Вто Јан 27, 2015 6:37 pm

Боко, ние Македонците сме познати по тоа што го слушаме само она што ни се допаѓа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 5 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 21 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот