Љубчо Георгиевски

Страна 10 of 21 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Next

Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Фири2 on Нед Апр 19, 2015 7:13 pm

Шу бе да си муабетиме ?Smile

Фири2

Број на мислења : 7
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter on Нед Апр 19, 2015 7:14 pm

Хамад,интернетот ми е ептен слаб и споро отвара..на што мислиш ако можеш да кажеш со текстот од фактор?Напиши што ти е поентата.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Фири2 on Нед Апр 19, 2015 7:15 pm

Каков любчовист си ти бе?  Smile

Фири2

Број на мислења : 7
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter on Нед Апр 19, 2015 7:21 pm

Хамад неможам да видам..не отвара,слаб е интернетот..

[img]Љубчо Георгиевски - Page 10 Xcuee8[/img]

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Фири2 on Нед Апр 19, 2015 7:22 pm

се разбираме со  тебеSmileсе е супер на овој форум Smile

Фири2

Број на мислења : 7
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Апр 19, 2015 7:35 pm

reiter напиша:Хамад,интернетот ми е ептен слаб и споро отвара..на што мислиш ако можеш да кажеш со текстот од фактор?Напиши што ти е поентата.

Vo kratko: Reakcija - komentar na Ljubco na slucuvanjata od 24.12.2012 ..... Vo stilot kako Gruevski saka da ja urnisa posledniot demokratski bastion vo Mk- Sobranieto.....i kako go osuduva cinot na vlasta...bla, bla,bla - !!!!! Sto sega treba da znacat ovie zadnive gluposti ma Ljubco ? Osven : PARAA! Gzot za para bi si go rental oko ne mu trepnue!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter on Нед Апр 19, 2015 8:06 pm

Хамад,незнам што да напишам.Кажаното од Љубчо дека ВМРО-НП е расадник на кадри за дпмне е еден сомнителен или можеби договорена игра на Љубчо и Никола.Постојат многу докази кои имаат некаков показател за ова но и спротивности.Јас како член на истата во разговор со други за мислењето околу амнестијата кажана на 24Анализа од Љубчо се гледа збунетост,горчина и неверувања со многу мал процент дека е кажано во добар правец.Рејтингот на ВМРО-НП низ земјата после сите победи на дпмне и сите уцени и купувања што ги направи дпмне према членството на ВМРО-НП состојбата е лоша.Не постои политичар кој не земал или речено украл од државата и народот за сиве овие години од прогласувањњето на независност на Македонија.Ама никој.Ваквиот вид криминал мора да биде во корен сотрен.Моментално како јас ја гледам ситуацијата Заев ја има главната карта на Македонија.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa on Нед Апр 19, 2015 8:18 pm

Hamad bim Khalifa напиша:
reiter напиша:Хамад,интернетот ми е ептен слаб и споро отвара..на што мислиш ако можеш да кажеш со текстот од фактор?Напиши што ти е поентата.

Vo kratko: Reakcija - komentar na Ljubco na slucuvanjata od 24.12.2012 ..... Vo stilot kako Gruevski saka da ja urnisa posledniot demokratski bastion vo Mk- Sobranieto.....i kako go osuduva cinot na vlasta...bla, bla,bla - !!!!! Sto sega treba da znacat ovie zadnive gluposti ma Ljubco ? Osven : PARAA! Gzot za para bi si go rental oko ne mu trepnue!!!
aj te molam poslushaj go ushte ednash ubavo ljubcho ,i napravi razlika za shto tochno vika ljubcho amnestija ? 
ne za SE ?
a kolku jas shto go razbrav (ne od prviot pat ,i mene mi trebashe da go preslusham nekolku pati )mislam deka ima pravo ,ovoj nachin na razreshuvanje na krizata spored ljubcho e najdobar !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14816
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Апр 19, 2015 8:25 pm

licno smetam deka 90% od clenstvoto na dpmne e vlezeno vo nego od cisto-patriotski pobudi, od 1990 do den denesen! Na zalost onie 10% posto urnisaa i partija i ideali i na kraj Makedonija kako drzava. Urnisuvanjeto pocna koga ja urnisaa MAAK i red drugi pomali i pogolemi partii, pa duri i partii na albancite. Da se potsetime deka duri i Tito P. beshe eden period so dpmne! Greskata ja napravija koga sakaa da ja urnisaat i SDSM i da ostane dpmne glavna vladeecka partija so 5-6 "kvazi-opozicionerski i marionetski partii" !
Na nivna zalost i na srekja na drzavata i narodot ovoj plan dozivea totalno fijasko i sega go gledame krajot i agonijata na ovoa monstruozno scenario!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Апр 19, 2015 8:32 pm

Osa, imam razbiranje za tvoite simpatii kon Bubeto!
Niti mislam da ti branam da gi neguvash istite. Ke povtoram deka vo odnos na Grujo, Bubeto e malo dete vo odnos na kleptomanstvoto i loshoto vodenje drzava! Ako imame srekja Zaev da ostane na zbor i da gi raskrinka site nedela od 90ta navamu, se nadevam deka ke padne i navodniot "dogovor za nenapagjanje megju Brane i Bube" !!!
Ima golemi indicii deka Bube ima ukradeno ogromna suma na narodni pari, mozebi ke se otvori i za Brane, bez razlika sto go aboliciral Z.Z. .... ke vidime!
p.s. Ne te razbiram sto vide vo Bubeto???
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter on Нед Апр 19, 2015 8:33 pm

оса,потписот твој е перфектен.Но многу од експертите едни и други(мислам дека ме разбра околлу експертите) не дадоа позитивност во врска со амнестиајта што ја предлага Љубчо.Тоа што дпмне је одби амнестијата е за мене едно можно намигнување демек НЕ БИВА,или ајде дофинирај како и едните и другите би се нашле.Изјавата на ЗАев околу амнестијата е јасна и насочи ЗОШТО така дел од опозиционерските лидери се однесуваат и кажа ЌЕ ОБЈАВИ БОМБИ и за нив.Што мислиш оса има ли бомба за Љубчо.Што ако во бомбата се опфатени и малверзации и договори како што слушавме во претходните бомби на ЗАев врз членството на НП кои се ставени на ЖИЛЕТ сиве овие години,не се предале,поткупиле.Како им е на тие што останаа верни на војводата ќе имат мислење за човекот кој после многу векови го воздигна ВМРО и Македонија да биде независна.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Апр 19, 2015 10:35 pm

Reiter fala sto postirashe pogorniov post .... mi zastedi 5 minuti kucanje!

Inaku - eve malo nadopolnuvanje, jaaako:http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=25&vest=21687
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Фири4 on Пон Апр 20, 2015 3:27 pm

Фири2 напиша:се разбираме со  тебеSmileсе е супер на овој форум Smile
Кой ми изредактира вака постот? Smile

Фири4

Број на мислења : 5
Join date : 2015-04-20

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Фири4 on Пон Апр 20, 2015 3:28 pm

Каде немаш нет бе Smile

Фири4

Број на мислења : 5
Join date : 2015-04-20

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter on Пет Мај 08, 2015 9:41 am

Кризата да се разреши таму каде што е местото, во Собранието напиша:

ВМРО-Народна партија е крајно загрижена од тешката политичка криза во која е вовлечена Р.Македонија, и според она што деновиве го видовме пред Владата каде што протестот ескалираше во насилство кое многу извесно можеше да заврши уште потрагично, не дај Боже и со губење на некој млад живот. напиша:
Љубчо Георгиевски - Page 10 580048_3498592895898_957611312_a

Ваквата кризна ситуација е предизвикана од екстремно спротиставените ставови на двете најголеми политички партии околу решавањето на кризата и што е уште по загрижувачки немањето потготвеност од било која страна за договор. Строго придржувајќи се на своите партиски ставови, политиката која ја водат наликува на покер партија која е недозволива бидејќи влогот е премногу голем а тоа е судбината на Република Македонија и иднината на нејзините граѓани. ВМРО-Народна партија предлага одржување на итна собраниска седница од затворен тип на која ќе присуствуваат сите избрани пратеници од власта и опозицијата, амбасадори во Р.Македонија и претставници на ЕУ, НАТО и ОБСЕ, како и главните уредници на пишаните и електронските медиуми. На седницата да се презентираат материјалите кои опозицијата има намера да ги објави во јавноста и да се оцени дали содржината на тие материјали може да биде опасна по општата безбедност на државата. Доколку материјалите го потврдуваат ова на седницата да се донесе заклучок со општ консензус за мирно разрешување на кризата. Легитимноста што произлегува од уставната положба на Собранието ќе гарантира безрезервно придржување кон заклучоците од сите страни, а присуството на меѓународната заедница ќе даде силен поттик на нашата искрена определба кон евро-атланските интеграции бидејќи на лице место ќе се увери во нашите искрени определби. Секако, еднократното присуство на опозицијата на оваа затворена седница во никој случај не би значело прекин на бојкотот и целосно вклучување во работата на Собранието, туку знак на добра волја да се надмине тешката политичка криза во земјата. Исто така сите треба да ги почитуваат одредбите од тајноста на затворената седница доколку се определат да не се објавуваат содржината на материјалите. ВМРО-Народна партија смета дека ваквиот предлог е добитна комбинација за двете политички партии и ќе претставува почеток за мирно разрешување на политичката криза и отворање на перспективите за евро-атланска интеграција на Р. Македонија. напиша:
http://vmro-np.org.mk/?p=3747

не видов ниту еден медиум со коментар или да го пренесат предлогот од вмро-нп.Изгледа неприфатливо е за никој овој предлог.Можеби ова е причината -
Исто така сите треба да ги почитуваат одредбите од тајноста на затворената седница доколку се определат да не се објавуваат содржината на материјалите. напиша:

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин on Пет Мај 08, 2015 10:04 am

Reiter, problemot e shto ako opozicijata vleze vo parlamentot, toa znachi deka i dava legitimitet na vlasta i na nivnite pratenici, izbrani so falsifikat...Zatoa mora prvo ostavki i tehnichka vlada...Nikoj ne pregovara so diktator koj so sila, zakani, uceni i falsifikati ja uzurpira vlasta vo drzhavata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter on Пет Мај 08, 2015 10:56 am

и Љубчо тоа сигурно го знае Тео,ме чуди зошто има такви ставови како и претходната за амнестија која никој не ја прифана.Какво оро игра или ќе се потврди колумната на Ќире Наумов.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин on Пет Мај 08, 2015 12:55 pm

Iskreno, ne bi mozhel da go definiram Ljubcho vo ovoj moment...Ne zaboravaj deka Grujo mu beshe minister za finansii i mozhebi imaat nekoi zaednichki zdelki, da ne recham kriminali, napraveno...No kako i da e greshi..Mislam deka amsterdamskata trojka i forumot na slobodoumni patrioti, kje izlezat pouspeshni od nego vo ovoj sluchaj...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мај 08, 2015 5:18 pm

Ne gaite lazni iluzii za Ljubco! Ne e za veruvanje vekje od pododamna! Go zabole za Mk i narodot!Od idelogija mu ostana samo edna edinstvena - PARI !!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин on Саб Мај 09, 2015 10:17 am

Никакви амнестии не доаѓаат во предвид. Уште помалку преговори и влегување во парламент. Времето за преговори помина. Сега народот ќе им пресуди.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Мај 09, 2015 11:09 am

mumley напиша:Никакви амнестии не доаѓаат во предвид. Уште помалку преговори и влегување во парламент. Времето за преговори помина. Сега народот ќе им пресуди.

XXX
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa on Нед Мај 10, 2015 1:05 am

mumley напиша:Никакви амнестии не доаѓаат во предвид. Уште помалку преговори и влегување во парламент. Времето за преговори помина. Сега народот ќе им пресуди.

zborot amnestija ,sam po sebe zvuchi losho ....se soglasuvam ..no slushnete go predlogot na ljubcho pa posle zboruvajte .dali postoi eden voen konflikt ili poostro edna vojna koja ne zavrshila na krajot so pregovori i dogovori ? mislite ke zavrshi ovaa kriza samo ako se ispotepame megu sebe ? ne nema da zavrshi ! zatoa predlogot na ljubcho mislam deka e super ,mozebi denes policajcite koi poginaa ,ke bea zivi ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14816
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Мај 10, 2015 8:35 am

osa напиша:
mumley напиша:Никакви амнестии не доаѓаат во предвид. Уште помалку преговори и влегување во парламент. Времето за преговори помина. Сега народот ќе им пресуди.

zborot amnestija ,sam po sebe zvuchi losho ....se soglasuvam ..no slushnete go predlogot na ljubcho pa posle zboruvajte .dali postoi eden voen konflikt ili poostro edna vojna koja ne zavrshila na krajot so pregovori i dogovori ? mislite ke zavrshi ovaa kriza samo ako se ispotepame megu sebe ? ne nema da zavrshi ! zatoa predlogot na ljubcho mislam deka e super ,mozebi denes policajcite koi poginaa ,ke bea zivi ....

So sekoja cest i pocit kon tebe i tvoite simpatii kon Ljubco, nemozam a da ne ti repliciram na postot. Po vtor, ili tret pat.
Deka od LJubco ostana samo profiter, manipulant i muljator, go znaat i vrapcinjata na grankite. Deka beshe i lazhen patriot se vide ushte pred 15 godini, a deka e obicen psihopat go vidovne i razbravne, pogolemiot del od makedonskiot narod, ushte pred 25 godini!!!
Zoshto ? Ke odam po red od poslednovo:

1. Uste vo pocetokot od osamostojuvanje na Mk od Yu, uspea da se ufrli megju patriotskite partii so kapacitet (kako MAAK) i so svoite borbeni (tipicno VMROvski - so golemo) idei da ja privlece poletnata i sekogash revolucionerna mladina (ista onaa sto vekje 8mi mesec protestira po ulicite). za volja na vistinata pokraj mladinata privlece i najgolem del na neinformiranoto, nepismeno i polupismeno gragjanstvo i seljashtvo! (so cest na retki isklucoci). Srekja sto toj broj ne beshe vo tolkav obem da dobie masovna podrshka i da se ostvari edna od naludnicavite idei koj togash NA GOLEMA USTA ja butkashe Ljubco zaedno so vrvot na dpmne: Da se spreci iznesuvanje na JNA naoruzanjeto so fizicki konflikt!!! Cela srekja vo situacijata beshe sto togash go imavne Kiro (koj sega poedinci go plukaat) koj so svojata, denes vekje priznaeta, mudrost go spreci planot na dpmnovcite so Ljubco na celo pa uspea da spasi mnooogu zivoti, imot ako ne i drzavata Mk. Za ova istorijata vekje cetvrt vek ispishuva samo pozitivni stranici.

2. Po doagjanje na vlast 1998ma (sega namesto MAAK, iskoristuvajkji ja DA), a zaradi loshite politiki na Branko i SDSM, Ljubco si go pokazuva svoeto pravo lice i ja doveduva drzavata do konfilktna i voena situacija. Da ne se lazeme deka albancite ja isprovociraa vojnata. Ljubco beshe premier i trebashe da ja izmenadzira situacijata i da ne dozvoli so vojna da se dade ona sto Albancite go dobija na masa, kako sto vikash - so pregovori. KRAJ, tocka, uzvicnik.
Samo nekolku mali primeri za "patriotizmot" na Ljubco: 1. Zagovaranje na razmena na teritorii !?!? - Koja razmena? Del od zapadnata teritorija na Mk da se otstapi na Albanija i Kosovo a za vozvrat tie ke ni otstapat koja teritorija ? Pustec, Gora...? ...... LJUBCO ZAGOVARASHE PREDAVANJE na teritorija!
Ili primanje pomosh od Bugarija vo stari tenkovi !?!?! Ebati pomoshta. Nesto bez koe ne ke ja dobievne vojnata vo 2001 ?!?! Bre majkata ? A JA DOBIVME LI?
Ili vadenje Blgarski pasosh?!?!? So koj pamet go stori toa i izleguva vo javnost so mudrosti von mozok ?!?! da se razbereme: ti ili jas mozeme da si barame blgarski pasoshi - ama Ljubco NE! Ako mislel da se bavi i ponatamu so politika!

3. Denes koga e Makedonija povtorno vo kriza - sto pravi Ljubco? So sto i pomaga na taa svoja drzava i na VMROVSKATA kauza ?
Kako "prav Vmrovec" trebashe da se pojavi do sega barem pet pati na televizija ili na lice mesto na nastanite. Negovata gospogja, kako strucnjak za "humanost" trebashe da ponudi barem nekolku gesta na uteha za familiite na zaginatite i povredenite.
Civa strana drzi momentalno Ljubco? Na narodot ili na grujoliki?

Tolku od patriotizmot i dobrite predlozi na Bubeto! paloma hartija i pushti voda! Sram za makedonskata kauza, sram za makeonskiot cesen i pravdoljubiv narod!

P.s. te molam nemoj samo da mi odgovarash so repliki vo stilot : " A Branko....?" Oti i za nego ke treba da potrosham dve strani (mada i za nego sum napishal mislenje i tuka i na Vodenica!
P.p.s. Okolu potenciraniot zbor "POVREDENITE" ! Do sega pri vooruzeni dejstva se soopstuvashe za ZAGINATI I RANETI (poteshko ili polesno)!!! Od vcera - nema raneti tuklu "POVREDENI"! U najmala raka kako da bile na ispomosh vo poplaveni ili opozareni podracja!?!
Sto sakaat da ni prenesat vladinive megafoni ? Deka ne e nishto strashno? Ili nekoja Ivonka-finta ni zagovaraat? A ZA ZAGINATITE ???
Celo vreme kjutenkata dodeka ne se javi USA ambasadata i stranskite mediumi!?! Zaginati imashe ushte vo utrinskite casovi a im trebashe 12 casa za da RETARDOT Koteski soopshti na pres deka neznae so sigurnost - nishto?!?!
P.p.p.s Uste nesto indikativno! Doktoron, nacalnik od Gradska - Kamilovski ?!?! Inaku nositel na Dpmne perjanica od povisok rang, beshe glaven vo precekot na "povredenite" duri i kolickite gi butkashe, namesto da operira! Indikativno, sumljivo........duri epten prosirno!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин on Нед Мај 10, 2015 11:11 am

" A Branko....?"....Љубчо Георгиевски - Page 10 Happy-smiley17 Љубчо Георгиевски - Page 10 Happy-smiley17 Љубчо Георгиевски - Page 10 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa on Нед Мај 10, 2015 11:12 am

ubav post Kalife ....so seta pochit kon tebe ,jas nema da ti repliciram od prichina shto i sam znaesh deka toa shto si go napishal (eden vid "biografija") za LJubcho e samo karakteristika za nego iskazana od gubitnik koj ochekuval mnogu ,no ne dobil dovolno ili mozebi nishto ,no nikako kako nekoj "dobar analitichar za politichkite zbidnuvanja "
delot kaj shto ja kritikuvash ovaa vlast ,se soglasuvam ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14816
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 10 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 21 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот