Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Љубчо Георгиевски

+17
трендафил
Естир
Arhimed
kiBik
Sotir
tmoro
Пат
Фири4
Фири2
Hamad bim Khalifa
Боко
reiter
Фири
хан Ацо
osa
haskov
Broz
21 posters

Страна 14 of 21 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 17 ... 21  Next

Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин Вто Јун 09 2015, 09:50

Treba da se posveti vnimanie na baranjata na Ljubcho za elektronsko glasanje, shto bi go onevozmozhilo glasanjeto na mrtovcite i fantomite, kako i na baranjeto za Makedonija kako edna izborna edinica, shto konechno bi go razbilo monopolot na golemite partii i bi gi onevozmozhilo posle izborite da formiraat praktichno ednopartiska vlada...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Јун 24 2015, 06:03

http://www.plusinfo.mk/vest/31340/sopruga-na-eks-premier-e-edna-od-makedoncite-shto-imaat-smetka-vo-shvajcarska-banka

Ne znam zosto mi dojde taka, ama linkov mi izgleda najpodoben za postiranje na ovaa tema !?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин Сре Јун 24 2015, 10:18

Hamad bim Khalifa напиша:http://www.plusinfo.mk/vest/31340/sopruga-na-eks-premier-e-edna-od-makedoncite-shto-imaat-smetka-vo-shvajcarska-banka

Ne znam zosto mi dojde taka, ama linkov mi izgleda najpodoben za postiranje na ovaa tema !?

Љубчо Георгиевски - Page 14 Happy-smiley21 Љубчо Георгиевски - Page 14 Happy-smiley21 Љубчо Георгиевски - Page 14 Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter Сре Јун 24 2015, 10:33

Cool

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Пат Сре Јун 24 2015, 15:45

Кај сите народи до сега (освен во исклучителни ситуации, како војна) се покажа дека национализмот, патриотизмот, национално-шаманските прашања - се е тоа параван зад кој се млатат огромни пари. Истото се покажа дури и со Албанците, кои војуваа, убиваа и гинеа, и пак си го најдоа своето „почесно“ место во хиерархијата на ајкули, хиени и мршојадци, т.е. под сите нив. Во Бугарија има неколку партии чијашто цела кариера зависи од тоа колку успешно ќе го продадат национализмот, најтипичен пример за тоа е Сидеров, па потоа т.н. „македонствашти политици“, т.е. т.н. специјалисти по македонскија в'прос. И сите тие си го тераат бизнисот, знаете.

Прашањето е, толку ли сме ефтини ние, останатите?
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Јун 25 2015, 08:27

Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by хан Ацо Чет Јун 25 2015, 09:02

Любчо Георгиевски и Никола Груевски влизат в коалиция

http://m.blitz.bg/news/article/344642

No
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter Чет Јун 25 2015, 09:24

во исчекување на овие гласини,членството е во став на .....пресудете сами по сликата...
Љубчо Георгиевски - Page 14 Images?q=tbn:ANd9GcS0c1WwIrCFyqhGYyg985IELJuv0Jdiok7A6kMcWtGTPnBj8gsobQ

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Јун 25 2015, 12:10

Ne bi sakal da i doturam sol na rana ...ama bash me interesira Osa sto ke kaze vo vrska so pogornovo?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter Чет Јун 25 2015, 19:02

кратко беше или каде има дим има и оѓин...

ВМРО – НП за Кирилица: Гола вода е дека Љубчо Георгиевски ќе се враќа кај Груевски напиша:

Ниту ќе одиме со СДСМ, ниту со ВМРО – ДПМНЕ, на изборите ќе настапиме самостојно, Љубчо Георгиевски води независна политика, коментираат неофицијално за Кирилица извори од партијата на Георгиевски по информациите дека наскоро лидерот на ВМРО – НП заедно со Никола Груевски ќе обзнанат коалиција. „Љубчо Георгиевски да се враќа во ВМРО – ДПМНЕ по повикот на Мане Јаковлевски, нема врска. Тоа е гола вода. Ваквите шпекулации доаѓаат од СДСМ“, велат неофицијалните извори за Кирилица и најавуваат дека во текот на денот ќе излезат и со официјален став во врска со шпекулативните пишувања, произлезени, како што велат од опозициската кујна. „Либертас“ претходно објави дека Никола Груевски и Љубчо Георгиевски, речиси договориле пак да бидат заедно. Според „Либертас“ на Груевски сега после бомбите и појавувањето на амстердамската тројка и дистанцирање на старите вмровци од неговите политики, повторно му е потребен линк со тие што претходно или ги избркал или ги маргинализирал. Изворите на порталот тврдат дека најверојатно идната недела можно е да биде објавена коалиција на ВМРО-ДПМНЕ и ВМРО-НП. напиша:
http://www.dokaz.mk/vmro-np-za-kirilitsa-gola-voda-e-deka-lubcho-georgievski-ke-se-vraka-kaj-gruevski/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Јун 25 2015, 19:07

Da i vo nastavok na intervjuto Bubeto pak se gagja so procenti, demek 85 % stavovite im se sovpagjaat so na SDSM ?!?!?! a 15 % NE?! I ponatamu za niv e povazno, pazi ova: "KOJ GI PRAVEL PRISLUSHKUVANJATA!"
Bube, Bube...blaze si ti na ak"lot!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by трендафил Чет Јун 25 2015, 19:16

А изгледа според вас кој не е 100% со Сорос и СДСМ е против СОрос и СДСМ. А сигурно е дека не е неважно кој вршел масовно кршење на човековите права, односно масовно прислушкување.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11146
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Чет Јун 25 2015, 23:54

Hamad bim Khalifa напиша:Ne bi sakal da i doturam sol na rana ...ama bash me interesira Osa sto ke kaze vo vrska so pogornovo?


eh more Kalife odi spiskaj mu na Trendo ,a ne so mene politika da "bistrish"....dodeka da ti odgovoram jas ,LJubcho demantirashe ...

trendo partal go prai SDSM a ti nemozesh da go odbranish ....




_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16500
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by трендафил Пет Јун 26 2015, 10:37

Нема тема на која ОСА не ме спомнува со име. Треба ли потписот на модераторката, ајде да бидам нескромен, да го разберам како комплимент. Нели, Кога некој премногу паметно зборува, малкумина го разбираат. А мене на форумов малкумина ме разбираат. За моја среќа на изборите ситуацијата е различна. Мнозинството мисли како мене. Па нема опасност да станам препотентен.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11146
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин Пет Јун 26 2015, 10:58

трендафил напиша: За моја среќа на изборите ситуацијата е различна. Мнозинството мисли како мене.

Vo koe mnozinstvo koe glasa na izborite se vbrojuvash ti Trendafile...Vo mrtvite, fantomite od nepostoechki zgradi i ulici, ili vo onie od Pustec...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by трендафил Пет Јун 26 2015, 11:14

Претпоставувам дека ти и твоите би сакале да сум еден од мртвите. Иначе ако сакаш да кажеш дека на списокот има повеќе од 200 илјади мртви, фантоми и гласачи од Пустец прво не верувам во тоа, а второ прашањето можеш да го испратиш до Рилковски. Кој е лидер на државната изборна комисија. Која треба да го прочисти списокот доколку е неточен. Со напомена дека Македонците од Пустец што имаат наше државјанство имаат и право на глас. Зошто не го оспорувате правото на глас на косоварите кои добија наше државјанство од Црвенковски, а сега живеат во Швајцарија, на пример.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11146
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин Пет Јун 26 2015, 11:18

Што ти веруваш не е важно Трендо. Важно е што велат фактите. Патем, открив уште една завера против твојот пастирт. Овој пат Стејт департментот е во игра.

Стејт департмент: Корупција и владино непочитување на правото во Македонија

Љубчо Георгиевски - Page 14 23137golema

Американскиот државен секретар Џон Кери говори на претставувањето на новиот извештај на Стејт департментот за човековите права

Корупцијата и владиното нецелосно почитување на владеењето на правото се главни забелешки во делот за Македонија во денес објавениот редовен годишен извештај на Стејт департментот за човековите права во светот, јавува Гласот на Америка на македонски јазик.

„Најзначајните проблеми со човековите права произлегуваат од значителните нивоа на корупција и од владиниот неуспех целосно да го почитува владеењето на правото, вклучувајќи ги и континуираните напори за ограничување на слободата на медиумите, мешање во судството и селективното кривично гонење“, стои во извештајот.

Стејт департментот наведува дека судството во Македонија го карактеризираат политичко мешање, неефикасност и фаворизирање на етаблирани личности во општеството, пролонгирани процеси, прекршување на правото на јавен судски процес и корупција.

Извештајот констатира дека недоволното финансирање се одразува врз судските операции и ефикасноста, како и дека бројни судски претставници ја обвинуваат владата дека го користи буџетскиот авторитет за да го контролира судството.

Меѓу другите проблеми со состојбата на човековите права во земјата, американската влада ги набројува физичкото малтретирање на притвореници и затвореници од страна на полицијата и затворските служби, како и лошите услови во затворите и менталните институции. Проблеми се и ограничувањето на правото на пристап до азил, домашното насилство против жени и деца, дискриминацијата против инвалиди, Роми и други етнички малцинства, како и против ЛГБТ лицата.

Иако Уставот обезбедува слобода на говорот и печатот, Стејт департментот потенцира дека владиниот притисок врз медиумите и натаму е проблем и тврди дека имало повеќестрани обвинувања дека владата селективно гони опозициони и медиумски личности и се меша во големи судски процеси за клевета покренати од виши владини лица.

Згора на тоа, американската влада наведува дека поединците и организациите, коишто навидум се блиски до актуелната влада, се сопственици на повеќето главни медиуми, а дека исклучително ограничен број на независни медиуми активно изразуваат разновидност на гледишта, без ограничување. Медиумите се претежно поделени долж етнички и политички линии, се вели во делот за Македонија во извештајот на Стејт департментот за состојбата со човековите права.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Јун 26 2015, 11:41

osa напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:Ne bi sakal da i doturam sol na rana ...ama bash me interesira Osa sto ke kaze vo vrska so pogornovo?


eh more Kalife odi spiskaj mu na Trendo ,a ne so mene politika da "bistrish"....dodeka da ti odgovoram jas ,LJubcho demantirashe ...

trendo partal go prai SDSM a ti nemozesh da go odbranish ....

Bubeto so negovite probni baloni ?!?!?.... mislam deka vekje mali deca go procitaa i nego i Grujcota!... na baba Rada kujnata e poinventivna....

A za Trendo, go spomna..... navistina mislish deka go citam ?!  Evil or Very Mad

Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Јун 26 2015, 11:59

Георгиевски: 10 години сум опозиционер, не сме ја затвориле вратата за соработка ни со ДПМНЕ, ни со СДСМ

Se nadevam deka barem dvojno povekje godini ke pomine vo IdrizBeg poradi kriminal, korupcija i raznebituvanje na makedonija! Uplasen e kako glushec. So Branko si go imaa muabetot okolu nenapagjanje, so Zaev sigurno nema da pomine -znae deka ke lezi. Zatoa poishe mu odgovara so Grujco. Ama nesto ne e siguren koga ke mu bide krajot, pa se ligavi kako mlada nevesta!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин Пет Јун 26 2015, 12:21

Sepak nekoi od predlozite na Ljubcho ne se za otfrlanje...Posebno ako se znae deka na poslednata sednica na parlamentot mnozinstvoto dpmne-dui go otfrli predlog zakonot podnesen od Popovska za Makedonija kako edna izborna edinica...Prashanjeto shto go postavuva Ljubcho e legitimno...I jas bi sakal da chujam kakov stav imaat po ova prashanje SDSM...

„Зошто СДСМ молчи за предлогот Македонија да биде една изборна единица? Па тоа е основната работа која најсигурно води кон развластување на ВМРО-ДПМНЕ, а не инсистирањето Груевски веднаш да се повлече“, дециден е Георгиевски.

http://www.dw.com/mk/%D1%81%D0%BE%D0%BB%D0%BE-%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%98%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5/a-18541981

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Јун 26 2015, 13:12

Za edna izborna edinica se pretezno malite partii - od razbirlivi pricini. Iskreno i jas sum - poradi pogolema sarenolikost i pogolema sloboda i licen a ne partiski angazman na pratenikot. Zaev nekolku pati javno kazuvase na ovaa tema deka i izborniot zakon ke bide revidiran, staven na upit pred gragjanite, partiite i parlamentot. Vo ovoj moment promena na izborniot zakon bi znacelo najmalku godina do dve za negova inplikacija. Tolku vreme nemame pa ke se ide na ne bash vo prfaksa pokazanoto resenie. Mislam deka i Sekerinska go objasnuvashe toa na Tv par puti. Najverojatno izmenite ke gi nosi novata izbrana vlast!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by трендафил Пет Јун 26 2015, 13:53

Секогаш мора да се прави компромис помеѓу можноста да влезат во Собранието што повеќе партии, што е повеќе демократија и стабилноста на власта, што е подобро за државата. Можноста што малите партии не ја користат е да се обединат во една коалициона изборна листа. Што очигледно не се во состојба да го направат. Ние сега, кога има два лидера на маса од македонска страна не можеме да постигнеме договор. Можам да замислам што би било да има пет шестмина. Со еднакво право на глас, без разлика кој колку гласа добил на избори. Јас би прифатил и една изборна единица и понизок цензус. Но под еден услов. Со Устав да се забранат лидерските средби. На кои лидерите одлучуваат, а потоа Собранието е само гласачка машина што треба да го спроведе договореното.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11146
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Пет Јун 26 2015, 14:57

Hamad bim Khalifa напиша:Георгиевски: 10 години сум опозиционер, не сме ја затвориле вратата за соработка ни со ДПМНЕ, ни со СДСМ

Se nadevam deka barem  dvojno povekje godini  ke pomine vo IdrizBeg poradi kriminal, korupcija i raznebituvanje na makedonija! Uplasen e kako glushec. So Branko si go imaa muabetot okolu nenapagjanje, so Zaev sigurno nema da pomine -znae deka ke lezi. Zatoa poishe mu odgovara so Grujco. Ama nesto ne e siguren koga ke mu bide krajot, pa se ligavi kako mlada nevesta!
BOLDIRANOTO NE E TOCHNO ...TOA E SAMO TVOE NE I NA LJUBCHO OD VCHERASHNATA IZJAVA


barem bidi fer koga pishuvash ...moze da ne ti se dopaga bube ,no netreba da mu stavash DOPOLNITELNI zborovi ! i jas go slushav shto izjavi za televizija 24 vesti.....da rechenicata odeshe vaka : jas sum opozicioner celo vreme ,no dokolku nekoi mislenja se priblizni so izjavite na dpmne vednash ni lepat etiketa deka sme so niv ,dokolku nekoi stavovi pak se isti so stavovite na SDSM vednash ni kazuvaat deka sme so niv i edni od niv sorosoidi vakvi i onakvi ,zatoa sakam da kazam deka nie sme seriozna partija i stavovite se iskluchivo nashi ...poveke se soglasuvame so stavovite i razmisluvanjata na SDSM ,rechisi 85 % ,no eve okolu 15 % moze da kazam deka imame drugi stavovi vo odnos na prashanjeto za prislushuvanjeto..........sepak nie sme otvoreni za sorabotka i so SDSM

p.s. voopshto ne go spomna dpmne za sorabotka ,zatoa treba da ne mu se stavaat tugi zborovi vo usta .....
A SEKOGASH PRED SITE IZBORI NA TOJ NACHIN SITE PROBUVAAT DA MU JA NAMALAT VREDNOSTANA LJUBCHO I SEKAKO NA PARTIJATA VMRO-NP IZMISLUVAJKI LAZNI PRIKAZNI ZA SPOJUVANJE NA DPMNE I VMRO NARODNA ILI DEKA SITE OPSHTINSKI KOMITETI NA VMRO -NP  MASOVNO PREMINUVAAT VO DPMNE ...SRAMOTA E I DOSTA E ...UBAVO VELISH I NA BABA RADA PODOBRI I SE RECEPTITE OD OVIE ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16500
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Пет Јун 26 2015, 15:11

трендафил напиша:Претпоставувам дека ти и твоите би сакале да сум еден од мртвите. Иначе ако сакаш да кажеш дека на списокот има повеќе од 200 илјади мртви, фантоми и гласачи од Пустец прво не верувам во тоа, а второ прашањето можеш да го испратиш до Рилковски. Кој е лидер на државната изборна комисија. Која треба да го прочисти списокот доколку е неточен. Со напомена дека Македонците од Пустец што имаат наше државјанство имаат и право на глас. Зошто не го оспорувате правото на глас на косоварите кои добија наше државјанство од Црвенковски, а сега живеат во Швајцарија, на пример.

on sam nemoze da gi sredi site malverzacii shto gi pravela elitata ...pazi ne toa jas vikam ili zaev ili cacko ...site ubavo SLUSHNAVME KOGA GOCA MU VELI NA STAVRE DEKA VO EDEN STAN OD 50 m IMAAT STO PEESET LICHNI KARTI NA TAA ADRESA
zamisli i nikoj ne demantirashe ,odnosno ne kaza deka se izmisleni tie razgovori ,spored toa znachi deka se tochni ! pa zatoa ke te prasham ti na kolku adresi kolku lichni karti imash ,i na kolku mesta glasash na izbori ? mislam ako ne e tajna da mi kazesh poshto veke i cel svet znae deka ima LAZNI lichni karti ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16500
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Пет Јун 26 2015, 15:16

Hamad bim Khalifa напиша:Za edna izborna edinica se pretezno malite partii - od razbirlivi pricini. Iskreno i jas sum - poradi pogolema sarenolikost i pogolema sloboda i licen a ne partiski angazman  na pratenikot. Zaev nekolku pati javno kazuvase na ovaa tema deka i izborniot zakon ke bide revidiran, staven na upit pred gragjanite, partiite i parlamentot. Vo ovoj moment promena na izborniot zakon bi znacelo najmalku godina do dve za negova inplikacija. Tolku vreme nemame pa ke se ide na ne bash vo prfaksa pokazanoto resenie. Mislam deka i Sekerinska go objasnuvashe toa na Tv par puti. Najverojatno izmenite ke gi nosi novata izbrana vlast!!!

a kaj brzame ????pak da bide kako so referendumot vo centar ???pak da bide kako so izborite lokalni ?????
shto e problem edna godina da pochekame so preodna ekspertska vlada znaejki deka ke dobieme super parlament i ke se ispravi greshkata so godini shto se praveshe ,mislam na FALSIFIKAT IZBORITE

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16500
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 14 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 21 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 17 ... 21  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот