Љубчо Георгиевски

Страна 16 of 21 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Next

Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter on Саб Jул 04, 2015 10:46 am

спијат ОК-ти,како и останатите општински организации од опозицијата и чекаат да слушнат од ТВ Заев-Николина.Не треба така.Треба и општинските да дрмаат и имаат активност.Барем сега има милиони работи кои може да се употребат со што ќе се подобри рејтингот и придобијат симпатизери и гласачи.Не признавам исприка дека сега е летен период и луѓето се на одмор или има исплашени и уценети.Сите се заинтегрирани од политичката ситуација во државата.И ако поставените претседатели на ОК се плашливи тогаш да им се плукнам на комитството кое му е доверено од Љубчо.Значи треба координација од Љубчо и ИК до ОК да се превземат активности.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин on Саб Jул 04, 2015 10:57 am

Reiter, ne mora sekogash inicijativata da doagja odozgora...Mozhat i chlenovite da pokrenat baranja za aktivnosta i odgovornosta na OK i pretsedatelite...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter on Саб Jул 04, 2015 11:33 am

Тео напиша:Reiter, ne mora sekogash inicijativata da doagja odozgora...Mozhat i chlenovite da pokrenat baranja za aktivnosta i odgovornosta na OK i pretsedatelite...
токму тоа Тео,затоа велам дека спијат,немаат самоиницијативност за промовирање на претседателите на ОК како и партијата по градовите(барем некоја трибина).Затоа треба и давање насоки и задолженија од страна на ИК кон координаторите на ИЕ и ОК.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa on Саб Jул 04, 2015 9:11 pm

a veke koga ne mrdaat i spijat ,eve JAVNO KE GO POVIKAM LJubcho da gi pottikne i da gi smeni onie koi ne odgovaraat i ne si ja izvrshuvaat funkcijata ......
i jas sum za AKTIVIRANJE na sekoj" narodnjak "

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14816
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa on Саб Jул 04, 2015 9:16 pm

luхor напиша:Во случајов, не би навлегувал во личниот живот на Љубчо, туку би се задржал на неговото политичко дејствување како опозиционер во последниов период. Сакале ние да признаеме или не, Љубчо е единствениот кој даде конкретни предлози за победа на опозицијата над Грујошеску. Ќе се обидам да го објаснам тоа. Опозицијата на изборите, покрај притисоците и заканите над гласачите, се соочува и со изборен грабеж. Не е единствената аномалија гласањето на фантомите со повеќе лични карти. Најголемиот проблем се корумпираните и уценети членови на изборните одбори и комисии предложени од страна на опозицијата.  Не мора тие директно да учествуваат во фалсификатот, доволно е, членот на опозицијата во изборниот одбор кога се бројат гласовите да отиде до тоалет или по кафе, па да дојде до пресврт т.е. резултатот на одредено избирачко место, од победа на опозицијата, да премине во победа на владеачката гарнитура. Се што треба е по враќањето корумпираниот член на избирачкиот одбор да го потпише записникот. Затоа и се води битката за отстранување на Грујошеску и фамилијата и организирање на изборите од страна на техничка влада. Доколку на изборите гласачите гласаат електронски со отпечаток од прст, како што поредлага Љубчо, тогаш можностите за манипулирање со гласовите се сведени на минимум. Ќе нема ниту гласање на фантоми, ниту преправање на резултатите со фалсификување на изборните записници, полнење кутии и слично. Втортиот предлог на Горгиевски,   Македонија како една изборна единица, исто така ги намалува можностите на владеачката гарнитура за манипулирање со гласовите на помалите етнички заедници, како и корумпирање на гласачите од тие етнички заедници. Тоа би спречило прелевање на гласовите од помалите политички партии кај двете водечки, и  ја отвора и можноста помалите политички партии да добијат свои пратеници во парламентот,  што би спречило монополизирање на власта. Јасно е зошто влста и нејзините поддржувачи имаат аверзија кон предлозите на Љубчо, но не е јасно зошто опозицијата ги отфрла овие предлози, за кои и слепец би можел да види дека се во нивна корист. Додуша, има едно објаснување за тоа, но јас сепак не би сакал да верувам дека опозицијата сака да се добере до власта за да владее на истиот начин како и фамилијата.

bravo luxor mnogu dobra i pred se REALNA analiza na politichkiot aspekt na poraneshniot premier Ljubcho ....
p.s. blaze si i na taa shto te ima vaka dobar , inteligenten i realen pokraj sebe ....ehhhh ......

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14816
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Jул 13, 2015 6:50 am

ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА ЕКС ШЕФОТ НА БУГАРСКОТО УБК КИРЧО КИРОВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА БУГАРСКА ТВ : Бугарската тајна служба го создаде ВМРО ДПМНЕ, Љубчо и Доста беа наши соработници]ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА ЕКС ШЕФОТ НА БУГАРСКОТО УБК КИРЧО КИРОВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА БУГАРСКА ТВ : Бугарската тајна служба го создаде ВМРО ДПМНЕ, Љубчо и Доста беа наши соработници[url=%D0%94%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%B7.%D0%9C%D0%BA %E2%80%93 %D0%A8%D0%9E%D0%9A%D0%90%D0%9D%D0%A2%D0%9D%D0%90 %D0%98%D0%97%D0%88%D0%90%D0%92%D0%90 %D0%9D%D0%90 %D0%95%D0%9A%D0%A1 %D0%A8%D0%95%D0%A4%D0%9E%D0%A2 %D0%9D%D0%90 %D0%91%D0%A3%D0%93%D0%90%D0%A0%D0%A1%D0%9A%D0%9E%D0%A2%D0%9E %D0%A3%D0%91%D0%9A %D0%9A%D0%98%D0%A0%D0%A7%D0%9E %D0%9A%D0%98%D0%A0%D0%9E%D0%92 %D0%92%D0%9E %D0%98%D0%9D%D0%A2%D0%95%D0%A0%D0%92%D0%88%D0%A3 %D0%97%D0%90 %D0%91%D0%A3%D0%93%D0%90%D0%A0%D0%A1%D0%9A%D0%90 %D0%A2%D0%92 : %D0%91%D1%83%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0 %D1%82%D0%B0%D1%98%D0%BD%D0%B0 %D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B0 %D0%B3%D0%BE %D1%81%D0%BE%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%B4%D0%B5 %D0%92%D0%9C%D0%A0%D0%9E %D0%94%D0%9F%D0%9C%D0%9D%D0%95, %D0%89%D1%83%D0%B1%D1%87%D0%BE %D0%B8 %D0%94%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0 ... http://www.dokaz.mk/shokantna-izjava-na-eks-shefot-na-bugarskoto-ubk-kircho-kirov-vo-intervju-za-bugarska-tv-bugarskata-tajna-sluzhba-go-sozdade-vmro-dpmne-lubcho-i-dosta-bea-nashi-sorabotnitsi/]Доказ.Мк – ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА ЕКС ШЕФОТ НА БУГАРСКОТО УБК КИРЧО КИРОВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА БУГАРСКА ТВ : Бугарската тајна служба го создаде ВМРО ДПМНЕ, Љубчо и Доста ... http://www.dokaz.mk/shokantna-izjava-na-eks-shefot-na-bugarskoto-ubk-kircho-kirov-vo-intervju-za-bugarska-tv-bugarskata-tajna-sluzhba-go-sozdade-vmro-dpmne-lubcho-i-dosta-bea-nashi-sorabotnitsi/[/url]
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by kiBik on Пон Jул 13, 2015 11:18 am

Калифу, ти нещо си се развълнувал много. Глей къв пост си изпляскал! Evil or Very Mad
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Jул 13, 2015 1:32 pm

kiBik напиша:Калифу, ти нещо си се развълнувал много. Глей къв пост си изпляскал! Evil or Very Mad
Sto sum se ..... mnogu, sto ?
Pa vo 6 sabajle so ocekuvash stihotvorbi bez greshki za strushki poetski veceri? ebasimubeljata ebasimu.
Tuku iskomentiraj nesto za ova chpiunive sto ste ni gi pratile, a ne pravopis i tehnicki maani da naogjash!Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by kiBik on Пон Jул 13, 2015 1:54 pm

Що да коментирам бе? Любчо и Доста? Не можам.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Jул 13, 2015 5:21 pm

kiBik напиша:Що да коментирам бе? Любчо и Доста? Не можам.

Mohzesh, moshesh! Osa ne e tuaka pa nema koj da te kara Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa on Пон Jул 13, 2015 6:03 pm

se shto ke pishat ,mora li da veruvam .....ti misli si kako sakash Kalifu ....choekot e chist kako solza ....koga togash ke izleze pravdata na videlina...

p.s. ti seushte mu se lutish na LJubcho shto mu ja dade partijata na diktatorot ?!
od kaj da znae deka e gad do tolku ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14816
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter on Пон Jул 13, 2015 7:00 pm

само толку?никој ништо да даде повеќе коментар?Па и за Богдановски се пишуваше дека е од УДБА.Кој во Македонија е војвода на ВМРО?Голубовски?Црномаров?Стојменов?Груевски?Стефковски?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa on Пон Jул 13, 2015 7:04 pm

reiter напиша:само толку?никој ништо да даде повеќе коментар?Па и за Богдановски се пишуваше дека е од УДБА.Кој во Македонија е војвода на ВМРО?Голубовски?Црномаров?Стојменов?Груевски?Стефковски?

op op op poleka ....ne vaka na brzinka ...ili jas neshto neznam ? mnogu izgleda neznam ? a tipot shto e "gazda " na drisla ?
daj malku pojasno pishi mi da te razberam ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14816
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa on Пон Jул 13, 2015 7:07 pm

reiter напиша:само толку?никој ништо да даде повеќе коментар?Па и за Богдановски се пишуваше дека е од УДБА.Кој во Македонија е војвода на ВМРО?Голубовски?Црномаров?Стојменов?Груевски?Стефковски?

imaat iminja ovie preziminja ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14816
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter on Пон Jул 13, 2015 7:12 pm

ми летна негде постот...За вечниот директор ли мислеше Змејко?Па неможам ништо повеќе да знам од она што го има на интернет за кого на секој му е достапно.Вистината кој да ја знае како е.
Димитар Црномаров,човек кој го почитувам многу..секако и Љубчо..а за другите гуглајте на интернет има се и сешто.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Jул 14, 2015 7:26 am

osa напиша:se shto ke pishat ,mora li da veruvam .....ti misli si kako sakash Kalifu ....choekot e chist kako solza ....koga togash ke izleze pravdata na videlina...

p.s. ti seushte mu se lutish na LJubcho shto mu ja dade partijata na diktatorot ?!
od kaj da znae deka e gad do tolku ...

Posle ova, se povlekuvam od temava..... Crying or Very sad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter on Вто Jул 14, 2015 8:14 am

Лидерот на ВМРО НП, Љубчо Георгиевски ќе биде гости во емисијата “Слободна зона” во четврток (16ти Јули) напиша:

Лидерот на ВМРО Народна Партија во четврток (16ти Јули) во 17:20 часот( 18:20ч. БГ време) ќе биде гостин во емисијата “Слободна зона” на водителот Георги Коритаров која се емитува на бугарската телевизија TV+ во која ќе одговори на сите контроверзни прашања. напиша:

http://vmro-np.org.mk/?p=3787

http://aktuelno24.mk/%D1%99%D1%83%D0%B1%D1%87%D0%BE-%D0%B3%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B8%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D1%98%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D1%9C%D0%B5-%D0%BE%D0%B4%D0%B3%D0%BE

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter on Пет Jул 17, 2015 9:53 pm

вчера Љубчо гостуваше на бугарска телевизија..има ли некој линк од неговото интервју да го изгледаме?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Jул 18, 2015 6:09 am

Tikvarot ja otkri Amerika. Ama svojski se trudi da mu pomogne na drugarmu Grujo okolu realizacijata. ..... Kojznae, Mozebi Lav ke pravi mnogudetno semejtvo vo Makedonija?
http://balkani.actualno.com/Georgievski-Makedonija-shte-stane-chetvyrtata-musulmanska-dyrjava-v-Evropa-news_485069.html
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by kiBik on Сре Jул 22, 2015 4:57 pm

reiter напиша:вчера Љубчо гостуваше на бугарска телевизија..има ли некој линк од неговото интервју да го изгледаме?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Jул 22, 2015 11:17 pm

U koja peshtera snimaat bugarive, bog da cuva ?!?!? A so Evropa sho bidna more Blgarcinja ? Poslem nie sme se vratile vo renesansa,, barok, koko, roko..... a ovie be u Jurasik!!!!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Jул 22, 2015 11:42 pm

Ovaka i jas znam da lafam na blgarski. Od 10 zbora 9 mu se "ZNACI" !?!?! Za sat vreme vo emisijava, zborot ZNACI go ima izgovoreno 3milijardi 965miliona743iljadi dvestadeveesetidvetpati !?!?!?
ZNACI ...... TAPA!!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин on Чет Jул 23, 2015 8:58 am

Аман бре калифу. Таман киБик почна да поднаучува српски, сега ти ќе го враќаш на почеток. Љубчо Георгиевски - Page 16 Happy-smiley21 Љубчо Георгиевски - Page 16 Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter on Чет Jул 23, 2015 10:30 pm

важно после многу перипетии си кажа дека е Македонец.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Jул 24, 2015 5:09 am

Uste povazno e deka procuri vest vo javnost: Sneshka vo Svicarski banki imala ni manje ni vishe 50 millja evrikji. A cim pocne narod po televizii da se javue i da go zbori toa .... dzabe i eda ima i "samo" 5 miliona!

p.s Pa placer bugarite mu gi pokrale parite... kjuti be mrslul eden, ti gi ispokrale kradenite narodni pari .... tebe i na toj tvojot ministerot "majnbah monarh" kleptomanot!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 16 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 21 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот