КОЦЕ КАДЕ СИ ,ЈАВИСЕ

Go down

КОЦЕ КАДЕ СИ ,ЈАВИСЕ Empty КОЦЕ КАДЕ СИ ,ЈАВИСЕ

Пишување by Dino on Вто Апр 04, 2017 11:44 pm

ФОТО: Автомобил заглави во кратер пред Инфективна болница во Скопје

Автомобил марка „пежо 206“ пропадна во дупка близу влезот на Инфективната клиника во Скопје. Автомобилот пропаднал со предното тркало и неможел да излезе повеќе од два часа, објави ТВ24.
Според случајните минувачи дупката на асфалтот стоела отворена повеќе од две недели. До пред извесно време пред неа имало поставено жолт знак за лизгав под како знак за внимание кај возачите.

Според службата за општи и заеднички работи на клиничкиот центар со паркингот стопанисува градот Скопје.

– Со тротоарите улиците и паркинзите во кругот на Клиничкиот центар спопанисува Град Скопје. Од влезот, па до излезот, сè е под нивна надлежност. Пред 4 години, Владата паркинзите ги даде под концесија на Град Скопје и сега тие се надлежни – велат од клиничкиот центар.

Dino

Број на мислења : 372
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

КОЦЕ КАДЕ СИ ,ЈАВИСЕ Empty Re: КОЦЕ КАДЕ СИ ,ЈАВИСЕ

Пишување by Dino on Вто Апр 04, 2017 11:46 pm

znaci vie ste lopovite koi samo gi sobirate parite od parkinzite ,a nemoze da gi popravite ,asfaltirate ,glej sto se slucuva more koce a ti ke prais zalni vrbi i plaza u Skopje

Dino

Број на мислења : 372
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

КОЦЕ КАДЕ СИ ,ЈАВИСЕ Empty Re: КОЦЕ КАДЕ СИ ,ЈАВИСЕ

Пишување by osa on Вто Jул 18, 2017 11:58 pm

neverojatna naezda od komarci vo Skop,i mehanichki so tepalka gi utepav ...poradi alergii nesmeam da koristam nikakvo sredstvo za je ...okolu 19 i 30 chasot odednash pochnaa da vleguvaatvo stanovite roevi na komarci...preku 50 -60 utepav ....celi tri chasa vodev borba .poradi alergii nesmeam da koristam nikakvo sredstvo za unishtuvanje na komarci,pa zatoa borbata traeshe tolku dolgo ....vo mojot zivot nemam videno vakvo neshto ...kako nekoj da gi pushti od nekoja torba ....neverojatna slika ....vo toa vreme jadev ,i bev primorana da prestanam so jadenje bidejki ednostavno se pikaa vo ochi ,vo ushi ,vo nos ...neshto neverojatno ....KOCE SHTO BIDNA SO PRSKANJETO PROTIV KOMARCI ???????????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14374
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

КОЦЕ КАДЕ СИ ,ЈАВИСЕ Empty Re: КОЦЕ КАДЕ СИ ,ЈАВИСЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот