ТОДОРОВ КОЛКУ ПЛАТИ ЗА ДА ТИ ГО НАПРАВАТ ИНТЕРВЈУТО ПО ТВОЈ ТЕРК

Go down

ТОДОРОВ КОЛКУ ПЛАТИ ЗА ДА ТИ ГО НАПРАВАТ ИНТЕРВЈУТО ПО ТВОЈ ТЕРК

Пишување by osa on Саб Апр 08, 2017 8:28 pm

Не ми се верува ...го слушам и се чудам како СЕУШТЕ оваа водителка е во телевизијата ...од авион се гледа дека ова е интервју СО НАРАЧАНИ ПРАШАњА :...ете и телевизија 24 вести се ПРОДАДЕ уште цената да ја слушнеме

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТОДОРОВ КОЛКУ ПЛАТИ ЗА ДА ТИ ГО НАПРАВАТ ИНТЕРВЈУТО ПО ТВОЈ ТЕРК

Пишување by osa on Саб Апр 08, 2017 8:29 pm

не ми се верува што слушам ...и оваа госпоза си молчи ...за колку пари се работи ке ни кажели некој ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТОДОРОВ КОЛКУ ПЛАТИ ЗА ДА ТИ ГО НАПРАВАТ ИНТЕРВЈУТО ПО ТВОЈ ТЕРК

Пишување by osa on Саб Апр 08, 2017 8:48 pm


Тодоров: СДСМ планира насилно преземање на власта пред Велигден. Соодветно ќе одговориме.

08.04.2017 | 18:40МакедонијаПрочитано: 11667
Во интервју за телевизија 24, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров истакна дека постојат гласини дека СДСМ ќе се обиде пред Велигден насилно да го преземе Собранието, што претставува воведување хаос во државата.

„Се надевам дека ќе се воздржат од какви било насилни обиди за преземање на Собранието и се надевам дека таквите идеи во СДСМ нема да добијат одобрување“, вели Тодоров.
https://youtu.be/ZHH6w-VqLkQ

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТОДОРОВ КОЛКУ ПЛАТИ ЗА ДА ТИ ГО НАПРАВАТ ИНТЕРВЈУТО ПО ТВОЈ ТЕРК

Пишување by osa on Саб Апр 08, 2017 8:50 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТОДОРОВ КОЛКУ ПЛАТИ ЗА ДА ТИ ГО НАПРАВАТ ИНТЕРВЈУТО ПО ТВОЈ ТЕРК

Пишување by Bosonoga on Нед Апр 09, 2017 8:55 pm

ovie se nenormalni pred cel narod jade gomna ne ne sme pregovarale ama i ovaa guskava dobri pari zemala pa ne go potprashue ako ne pregovarale so dui zashto ne napraia vlada ,a ?
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 625
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТОДОРОВ КОЛКУ ПЛАТИ ЗА ДА ТИ ГО НАПРАВАТ ИНТЕРВЈУТО ПО ТВОЈ ТЕРК

Пишување by Bosonoga on Нед Апр 09, 2017 9:08 pm

koj laze videte sami

МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ ОБЈАВИ ВИДЕО ОД НАПАДОТ

Пратеникот од СДСМ, Максим Димитриевски на својот Фејсбук профил објави видео од инцидентот во ресторан во Куманово и фотографија од како што вели, напаѓачите.Почитуван поранешен колега советник г. Петковски, ве гледам и самиот се чудам како изнесувате лаги и невистини и самиот станавте маша на криминогениот режим, искрено ве разбирам, мора да дадете отчет за тендерите и услугите кои што вашата фирма ги врши за јавните и државни институции.

Веќе четврти ден трае обидот за монтажа на насилство и дело со кое жртвите ги претворате во злосторници, типично нешто за оваа власт.

Ве разбирам и Вас но и насилниците кои што не нападнаа на мојата семејна веселба, вие само одработувате и се одолжувате на претпоставените.

Бидејќи СВР Куманово работи пристрасно и монтира случај веќе четири дена, има реален проблем да ги најде насилниците а во континуитет не ги зема во предвид нашите пријави, еве во интерес на јавноста ќе ви ги посочам и јавно кои се насилниците, кои што вечерта ја направиле оваа фотографија, татко полицаец и син, луѓе кои што сакаа да не линчуваат, за жал тие се само инструмент (Има тука и луѓе кои беа коректни)

На видеото јасно се гледа како таткото насилник удира колега од безбедноста и континуирано со синот насилник насрнуваат на нас, не само што не нападнаа и ни ја растурија веселбата да биде срамот поголем се теглеа и влечеа со жени и останатите гости а на сето тоа нивните колеги од СВР Куманово ги пуштија да си заминат.Не сум изненаден, на вакви монтажи се жалат многу граѓани, многу невини лица се неправедно монтирани, обвинети и санкционирани од овој систем поради ставот да бидат различни од вас “патриотите”.
Добро е што оваа ми се случи на мене, еднаш за секогаш да го расчистиме криминогениот апарат во МВР кој што под плаштот на партизацијата го згази професионализмот, искрено жалам за лошите чувства на моите гости како и персоналот, но ветувам борба за одговорност на сите инволвирани.

Вие лажните патриоти го згазивте и урнисавте историското име на ВМРО, го поделивте народот и ќе одговарате за тоа.

Ние “предавниците” ќе го вратиме и конзервираме за да неможе друг како вас да се дрзне и да го злоупотребува за криминал, узурпација на државата и лично богатење.

Јасно е дека режимот пукна, прашање на време е кога целосно ќе се распадне, не манипулирајте со платформи тие се во функција на ваша одржливост.

– Не делете ги песните на патриотски или предавнички, тие се одраз на уметничка инспирација, јас како човек со достоинство кој си го сака народот и државата покрај моите ги сакам и сите останати песни кои не поттикнуваат взаемна омраза.

Ми должите извинување и вие почитуван поранешен колега но и мвр кое ме обвини со лажна информација пред време и од жртва ме направи насилник, како и да е го повикувам ОЈО час поскоро ex oficio да се вклучи во случајот, внатрешна контрола при мвр веќе работи…

Како и да е граѓаните се свесни за конструкциите.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 625
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТОДОРОВ КОЛКУ ПЛАТИ ЗА ДА ТИ ГО НАПРАВАТ ИНТЕРВЈУТО ПО ТВОЈ ТЕРК

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот