На знамето на Постоль Воjвода имало зелено! Бил "татар"?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

На знамето на Постоль Воjвода имало зелено! Бил "татар"?

Пишување by Фири on Вто Јан 27, 2015 8:17 pm

Нема вергински дзвезди, нема вентилатори, зошто?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: На знамето на Постоль Воjвода имало зелено! Бил "татар"?

Пишување by Фири on Сре Јан 28, 2015 8:44 am

И а некоj србоман смее да навреди ова крваво знаме бел ден да не види ниту тоj ниту семеjството му!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот