На знамето на Постоль Воjвода имало зелено! Бил "татар"?

Go down

На знамето на Постоль Воjвода имало зелено! Бил "татар"?

Пишување by Фири on Вто Јан 27, 2015 8:17 pm

Нема вергински дзвезди, нема вентилатори, зошто?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: На знамето на Постоль Воjвода имало зелено! Бил "татар"?

Пишување by Фири on Сре Јан 28, 2015 8:44 am

И а некоj србоман смее да навреди ова крваво знаме бел ден да не види ниту тоj ниту семеjството му!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот