ВАУУУУУУУУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ПИШТИ ВРИШТИ ПРЕЦЕДНИК

Go down

ВАУУУУУУУУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ПИШТИ ВРИШТИ ПРЕЦЕДНИК

Пишување by osa on Саб Апр 15, 2017 3:25 pm

Иванов посакува да го види Заев во затвор

Во интервјуто за австрискиот „Винер цајтунг“ претседателот Иванов се занимава со лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Покрај критиките дека Заев не знае во какви игри влегол и пораката дека не му дава мандат за премиер на влада, шефот на државата во интервјуто изјавува и дека доколку Заев не дошол на власт според него ќе завршел во затвор.о   интервјуто за австрискиот „Винер цајтунг“ претседателот Иванов се занимава со лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Покрај критиките дека Заев не знае во какви игри влегол и пораката дека не му дава мандат за премиер на влада, шефот на државата во интервјуто изјавува и дека доколку Заев не дошол на власт според него ќе завршел во затвор. интервјуто за австрискиот „Винер цајтунг“ претседателот Иванов се занимава со лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Покрај критиките дека Заев не знае во какви игри влегол и пораката дека не му дава мандат за премиер на влада, шефот на државата во интервјуто изјавува и дека доколку Заев не дошол на власт според него ќе завршел во затвор.о интервјуто за австрискиот „Винер цајтунг“ претседателот Иванов се занимава со лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Покрај критиките дека Заев не знае во какви игри влегол и пораката дека не му дава мандат за премиер на влада, шефот на државата во интервјуто изјавува и дека доколку Заев не дошол на власт според него ќе завршел во затвор.  интервјуто за австрискиот „Винер цајтунг“ претседателот Иванов се занимава со лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Покрај критиките дека Заев не знае во какви игри влегол и пораката дека не му дава мандат за премиер на влада, шефот на државата во интервјуто изјавува и дека доколку Заев не дошол на власт според него ќе завршел во затвор.оинтервјуто за австрискиот „Винер цајтунг“ претседателот Иванов се занимава со лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Покрај критиките дека Заев не знае во какви игри влегол и пораката дека не му дава мандат за премиер на влада, шефот на државата во интервјуто изјавува и дека доколку Заев не дошол на власт според него ќе завршел во затвор.„Јас не се заканувам. Македонските институции во даден момент ќе постапат против него, ќе ги истражуваат сите околности. На пример, интересно ќе биде прашањето кој му ги доставил прислушкуваните разговори“, вели претседателот Иванов за „Винер Цајтунг“.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВАУУУУУУУУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ПИШТИ ВРИШТИ ПРЕЦЕДНИК

Пишување by osa on Саб Апр 15, 2017 11:21 pm

alo Todorche nelinemalo platforma ? Neli ne ste pregovarale so albanskite partii za Tiranska platforma? GLEJ SHTO KAZUVA HORHE ?Nesakajki mu LETNA

Иванов: Tиранската платформа го уништи Пржинскиот договор

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ постигнале договор за формирање влада, а платформата на албанските партии или како што ја нарекуваат во партијата на Груевски, тиранската платформа, не била пречка за тоа. Но, сè пропаднало со еден телефонски повик. Ова го потврди претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов во интервју за австрискиот весник „Винер цајтунг“.

ВМРО-ДПМНЕ во рок од 20 дена не успеа да направи коалиција со албанските партии, како што е предвидено со Уставот. Да бидам попрецизен, всушност, тие се договориле за коалиција. Но, во последниот час имаше еден телефонски повик по што коалицијата пропадна.“

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВАУУУУУУУУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ПИШТИ ВРИШТИ ПРЕЦЕДНИК

Пишување by osa on Саб Апр 15, 2017 11:26 pm

Todorche chitaj i plachi ,nesakajki vi go zdena horhe .Voedno pozdrav i do ostanatite koi uporno u parlament ja branat drzavata od platformata i TOA TAA SHTO JA PRIFATIL DPMNE ...mnogu bre danielche ,daj priberi se i ti i sopartijcite ...kako vikash "od eden se plasham " ama ne kaza koj e toj eden ? a so ime EDEN moze sekoj da go oslovish ,na primer :eden drugar ,eden komshija ,eden kolega ,eden prodavach i da ne redam do nedogled ...a ako ti beshe celta da kazesh od EDEN GOSPOD ,zoshto toa ne go kaza ? Zoshto ne si chista i se plashish od negoviot sud ? I treba da se plashite !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВАУУУУУУУУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ПИШТИ ВРИШТИ ПРЕЦЕДНИК

Пишување by osa on Нед Апр 16, 2017 12:26 am

Најдоброто од @VidanaDeSign

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВАУУУУУУУУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ПИШТИ ВРИШТИ ПРЕЦЕДНИК

Пишување by osa on Нед Апр 16, 2017 12:27 am

ete ovaa se vi kaza ! ajde sega da vidam koj ke i odgovori na prashanjata na Vidana?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВАУУУУУУУУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ПИШТИ ВРИШТИ ПРЕЦЕДНИК

Пишување by osa on Нед Апр 16, 2017 11:19 pm

eve zoshto ne go dava mandatot djole .....
Дали само државниот обвинител Марко Зврлевски ќе може да поднесува барање за заштита на законитоста, дури и за предмети на специјалната обвинителка Катица Јанева и дали ке се забрани употреба на “бомбите” како докази во судските постапки- врховните судии по празникот во вторник ќе ја продолжат дебатата по овие две точки, кои со свои реферати на маса ги стави претседатлот на судот Јово Вангеловски.

За универзитетската професорка Беса Арифи нема дилеми дека прислушкуваните разговори можат да бидат доказ. Скопскиот апелациски суд веке се произнел позитивно во случајот Шпион каде исто така како доказ биле користени прислушкувани разговори и тоа е дел од судската пракса во земјава обајснува Арифи, а својот став го поткрепува и со пресуди на Европскиот суд за човекови права

Во пресрет на крајот на јуни, последен рок во кој Јанева може да поднесе обвиненија, според професорката Арифи се прават саботажи на работата на СЈО а последните чекори вели се правни акробации кои се полоши и од минатогодишните аболици на претседателот

Претходно Врховен го отфрли барањето на СЈО за изземање на Вангеловски од одлучувањето за притворот во Труст. Не ги уважи ниту 17 приговори на судии од Кривичен кои се жали дека се деградирани или префрлани во други оддели спортивно на нивната волја но и приговорот на врховната судијка Лидија Неделкова која повеке нема да одлучува по предметите на СЈО бидејки се е прераспределена од кривичниот во друг оддел.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВАУУУУУУУУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ПИШТИ ВРИШТИ ПРЕЦЕДНИК

Пишување by osa on Нед Апр 16, 2017 11:52 pm

Чорбаџи Ја‏ @CorbadziJa Apr 15
More
Иванов: беше договорена коалицијата ВМРО - ДУИ.

Значи Грујо прифатил Тиранска платформа ахахахха патриоти ве закопа Хорхе.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВАУУУУУУУУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ПИШТИ ВРИШТИ ПРЕЦЕДНИК

Пишување by osa on Пон Апр 17, 2017 4:16 pm

doaga Karl Bild ,a nash dzole pak se prai MANGUPISHTE pa vika "ne mu bilo na agenda da se sretne so nego" ...ej ne mi se verue ....ovoj od strav skroz ZABEGA ...ama toa nema da go spasi od lezenje "chorka "

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВАУУУУУУУУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ПИШТИ ВРИШТИ ПРЕЦЕДНИК

Пишување by OPOZICIONER on Пон Апр 17, 2017 9:30 pm

mnogu jak fraer ,odbiva da primi ushte eden "gostin",misli deka drzavata mu e "doma" pa se ponasha ko idiot i bira kogo ke primi kogo ne ,bash me interesira ako dojde Putin Twisted Evil dali ke go primi Very Happy
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 459
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВАУУУУУУУУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ПИШТИ ВРИШТИ ПРЕЦЕДНИК

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот