200 000 СЕКОЈ ДЕН НА УЛИЦА

Go down

200 000 СЕКОЈ ДЕН НА УЛИЦА

Пишување by osa on Пон Апр 17, 2017 10:06 pm

Затоа 200.000 народ осум недели протестира низ Македонија. И не запира.

Затоа претседателот Ѓорѓи Иванов не му дава на Заев мандат за премиерova e del od kolumna na latas vo vecher ....vo nea mnogu navredi za site ,vo nea mnogu podli klasifikacii : od narko dileri do mafijashi ,i red drugi gadosti ...no i mnogu prashanja na koi sam si odgovara ...a jas eve sakam samo na edno prashanje da mi odgovori :AKO IZLEGUVAAT 200 000 NAROD SAMO ,KADE SE OSTANATITE DO 460 000 SHTO GLASALE ZA DPMNE ,ILI RECHISI POLA MILION SHTO GLASALE ZA DJOLE PRECEDNIKOT???????????????????...mnogu falat ...poveke od pola falat .....znachi konechno priznavate i vie poddrzuvachite a i dpmne deka drugite se FANTOMInepostojat ,izmisleni se ?pa zatoa prijatele dosta so prikaznata deka STE POBEDNICI SO SAMO 200 000 NAROD ZAD SEBE

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: 200 000 СЕКОЈ ДЕН НА УЛИЦА

Пишување by SHARENI on Пон Апр 17, 2017 10:48 pm

e toa e luda matematika ,ko sto tvrdat imale 51 pratenik i pobedile ,ama nemat parlamentarno mnozinstvo i nikako da razberat
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 299
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: 200 000 СЕКОЈ ДЕН НА УЛИЦА

Пишување by osa on Вто Апр 18, 2017 6:08 pm

he he ja prochital temata vlatche bez repche pa sega predmalku objasnuvashe deka onaka samo spomnuvale 200 000,kao vo prosek ,a inaku imalo poveke od pola milion gragani na ulicite .....samo nie shto ne gi gledame .

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: 200 000 СЕКОЈ ДЕН НА УЛИЦА

Пишување by osa on Вто Апр 18, 2017 8:04 pm

lele gi gleav preeska vestite na TV 24 ,eve i sega ke gi ima ,i koga go vidov pedofilot i pederot shto sum go gleala kako se dupi so romski maloletni decinja i im go lapa ,kako toj istiot stoi NA BRANIKOT NA DRZAVATA MI SE SLOSHA ovoj li bre ve brani dpmneovci ....pa vie epten ste zabegale ....go gleam u plava koshula so mobilniot u ruka i go snima u prv red i mu chuka race na  betmen velit ....na slikava od leva strana ....


Последната промена е направена од osa на Вто Апр 18, 2017 9:16 pm. Мислењето е променето 2 пати.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: 200 000 СЕКОЈ ДЕН НА УЛИЦА

Пишување by osa on Вто Апр 18, 2017 9:13 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: 200 000 СЕКОЈ ДЕН НА УЛИЦА

Пишување by SHARENI on Сре Апр 19, 2017 3:23 pm

oni kazuvaat kolku gragani gi poddrzuvaat realno ,samo 200 000,i aj sega ne gi pofali kolku se iskreni Twisted Evil
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 299
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: 200 000 СЕКОЈ ДЕН НА УЛИЦА

Пишување by трендафил on Саб Мај 06, 2017 8:55 pm

Само во Скопје излегуваат повеќе од два месеца секој ден повеќе луѓе отколку што имавте вие со финансиска помош од странство во вредност од повеќе десетици милиони долари. Ако се гледаше по протестите на Шарените требаше да имате неколку десетици илјади гласа. Се надевам дека нема да ги ескивирате локалните избори, па се надевам дека наскоро сите ќе видиме дали на гласачите им се допаѓа или не тоа што на криминален начин го внесовте знамето на Република Албанија во Собранието на нашата држава. Како да сме во федерација со западниот сосед.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 4079
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: 200 000 СЕКОЈ ДЕН НА УЛИЦА

Пишување by OPOZICIONER on Пет Мај 12, 2017 10:50 pm

трендафил напиша:Само во Скопје излегуваат повеќе од два месеца секој ден повеќе луѓе отколку што имавте вие со финансиска помош од странство во вредност од повеќе десетици милиони долари. Ако се гледаше по протестите на Шарените требаше да имате неколку десетици илјади гласа. Се надевам дека нема да ги ескивирате локалните избори, па се надевам дека наскоро сите ќе видиме дали на гласачите им се допаѓа или не тоа што на криминален начин го внесовте знамето на Република Албанија во Собранието на нашата држава. Како да сме во федерација со западниот сосед.

a ovie "nezavisnive "koj gi plaka,sami ,aj ne glumi budala molimte
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 459
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: 200 000 СЕКОЈ ДЕН НА УЛИЦА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот