СУДЕЊЕ СО ВИСТИНАТА КОЈА ЈА ИМА ВО БОМБИТЕ ИЛИ НЕ

Go down

СУДЕЊЕ СО ВИСТИНАТА КОЈА ЈА ИМА ВО БОМБИТЕ ИЛИ НЕ

Пишување by osa on Чет Апр 20, 2017 6:52 pm

Монструм“ на судење во Врховен во втората половина на мај

Врховниот суд за 18 мај закажал јавна седница за предметот „Монструм“, а до крајот на мај биле планирани уште две продолженија.

Врховниот суд се соочил со проблем како да се пренесува судењето во друга сала во која би имало публика бидејќи вообичаената сала на Врховниот суд има педесетина места, а големата сала околу 150 места.

Било побарано Правниот факултет да им го отстапи амфитеатарот, но од безбедносни услови не бил постигнат договор.

Предметот „Монструм“, за убиството на момчињата кај Смиљковското езеро повеќе од една година е пред Врховниот суд, откако Основниот и Апелациониот суд изрекоа казни доживотен затвор.

Кога казната е доживотен затвор, Врховниот суд одлучува по жалба како редовен правен лек.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СУДЕЊЕ СО ВИСТИНАТА КОЈА ЈА ИМА ВО БОМБИТЕ ИЛИ НЕ

Пишување by defo on Чет Апр 20, 2017 7:03 pm

Ајде да видиме, што ќе биде, дали ќе излезе нешто на крај или не......Сепак прво семејствата па после сите ние имаме право да ја знаеме вистината. Колку и да е болна. Колку и да ни ги сруши соништата.

defo

Број на мислења : 2072
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот