Пожар во Општина Карпош, уништени вредни документи!!!

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Пожар во Општина Карпош, уништени вредни документи!!!

Пишување by defo on Саб Апр 22, 2017 7:19 pm

Вчера како што сите знаеме беснееше пожар во поранешниот канцеларии на секторот за урбанизам на град Скопје. Во пожарот изгореа вредни документи и макета на градот, направена од Кензо Танге и други вредни документи и проекти за развој на Град Скопје.

Кој ќе одговара за изгорената документација?
Поранешни вработени во Институтот за урбанизам, се сомневаат дека пожарот е подметнат

defo

Број на мислења : 1947
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пожар во Општина Карпош, уништени вредни документи!!!

Пишување by osa on Саб Апр 22, 2017 9:29 pm

moja predpostavka otkako slushnav shto imalo tamu e verojatno podmetnat namerno pozarot ,zatoa shto zemjotresi ima pochesto ,koga beshe toj na 11 septemvri 2016 g silniot zemjotres ,imashe izjavi deka ima pishani dokumenti za gradot skopje tokmu od negoviot graditel Kenzo Tange ,vo koi dokumenti jasno e iscrtana onaa trasa kade nesmee da se gradi ,ne mi teknuva vo momentot kako se vikashe toj pat ,i zatoa mislam deka e podmetnat pozarot ,za da ne se doznae vistinata deka tokmu na takvi mesta se novite gradbi ,pa normalno lugeto ne bi kupile tamu stanovi ...ova e edna od moite predpostavki ,iako gi ima ushte mnogu ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12281
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пожар во Општина Карпош, уништени вредни документи!!!

Пишување by defo on Саб Апр 22, 2017 11:15 pm

и јас се слагам со тебе, приказната дека некој инвеститор го намерачил местото е малце провидна, дури мислам дека и намерно пуштена. Тие и без пожар ќе го грабнеа. Така да ....

defo

Број на мислења : 1947
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пожар во Општина Карпош, уништени вредни документи!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот