ХОЈТ ЈИ во Македонија во понеделник

Go down

ХОЈТ ЈИ во Македонија во понеделник

Пишување by osa on Вто Апр 25, 2017 11:48 pm

Амбасадата на САД за ТВ 24: Хојт Ји доаѓа в понеделник
Амбасадата на САД потврди за тв 24 - Хој Ти, заменик-помошникот државен секретар за Европа и Евроазија во Стејт департментот в понеделник на средба со политичката елита во земјата.

Тој ќе има повеќе состаноци со политичките лидери со кои ќе разговара за статусот околу формирањето на влада, билатералните врски и реформите потребни за евроатлантската интерграција.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13959
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХОЈТ ЈИ во Македонија во понеделник

Пишување by osa on Сре Апр 26, 2017 7:21 pm

ne mi se veruva i ovoj dzole go ignorira ...i so nego nema da se sretne ...bravo dzole car si ...oni na nas ...demek bile amerikanci ...pa shto ? ...nie ne gi fermame bre ....bravo dzole ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13959
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХОЈТ ЈИ во Македонија во понеделник

Пишување by Bosonoga on Сре Апр 26, 2017 7:24 pm

dobro bre horhe ima li gram mozok ,ejjjj on ke si go meri so SAD
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 636
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХОЈТ ЈИ во Македонија во понеделник

Пишување by defo on Сре Апр 26, 2017 8:47 pm

Ако е толку јак, ко шо се праи маж, со јајца (уствари плаче за амнестија за себе и своите другари), нека оди нека се сретне, и нека му го повтори в лице својот став. А не да бега ко пич*а под кошула.

defo

Број на мислења : 2084
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХОЈТ ЈИ во Македонија во понеделник

Пишување by osa on Пон Мај 01, 2017 4:42 pm

ЏАФЕРИ ПО СРЕДБАТА СО ХОЈТ ЈИ: ОД УТРЕ ЌЕ СЕ ОБИДАМ ДА ГО СТАВАМ СОБРАНИЕТО ВО ФУНКЦИЈА
Претседателот на Собранието, Талат Џафери, по средбата со заменик-помошникот државен секретар за Европа и за Евроазија на Стејт департментот, Хојт Брајан Ји, рече дека од утре ќе се обиде да го стави Собранието во функција и дека присуството на Ји уште еднаш ја потврдило поддршката на САД за изборот на претседател на Собранието. Џафери денеска влезе во Собранието првпат по изборот и по упадот на некои луѓе од протестот на т.н. иницијатива „За заедничка Македонија“, при што беа брутално тепани пратеници и новинари.

– Првпат по трагичните настани од 27 април, во Собранието ја имам можноста во својство на претседател на Собранието да ви се обратам и да кажам дека имав можност да ја остварам првата официјална средба со високиот претставник од САД. Со него разменивме мислења за потребата за стабилноста и што побргу да ги заборавиме последиците од 27 април. Неговото присуство уште еднаш ја потврди поддршката на САД за иборот на претседател на Собранието – рече Џафери.

Тој вели дека присуството на Хојт Ји ја потврдува поддршката на САД за изборот на Џафери за претседател на Собранието.

– Присуството на американскиот дипломат ја потврдува поддршката од САД за новоизбраниот претседател на законодавниот дом. Од моја страна јас кажав дека ќе се потрудам да бидам претседател на сите пратеници на Собранието, без оглед како се изјасниле за изборот на претседателот на Собранието. Од утре ќе се обидам да го ставам Собранието во функција и посакувам повредените при инцидентот на 27 април наскоро да закрепнат и да им се вратат на секојдневните обврски – додаде Џафери./Mета

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13959
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХОЈТ ЈИ во Македонија во понеделник

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот