Секаде се пука

Go down

Секаде се пука

Пишување by osa on Сре Јан 28, 2015 1:32 pm

28.01.2015, 09:36
ТЕПАЧКА И ПУКАЊЕ ПРЕД „КАПИТОЛ“ ВО АЕРОДРОМПред трговскиот центар „Капитол“ во скопската населба Aеродром синоќа избила тепачка меѓу две групи, а потоа било пукано и од огнено оружје.

Според првичните информации нема повредени лица од огненото оружје, но има повредени лица од тепачката. Едно лице е приведено за кое постои сомневање дека е вмешано во синоќешното пукање.

Сообраќајот на булеварот „Јане Сандански“ бил во прекин неколку часа.

Полицијата повеќе информации за овој инцидент најавува за денеска.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13959
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот