ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

Go down

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

Пишување by SHARENI on Пет Мај 05, 2017 7:15 pm

denes se navrshuvaat dve godini od nemiliot nastan koga bea TEPANI STUDENTI VO BIBLIOTEKATA "BRAKA MILADINOVCI " VO SKOPJE ......
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 305
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

Пишување by трендафил on Саб Мај 06, 2017 8:20 pm

Лоша ти е формулацијата. Се навршија две години откако група насилници нападна и повреди повеќе полицајци пред владата на Република Македонија. Груевски, како премиер, не нареди да се пука, како што му нареди Заев на некој полицаец Аце што и не е негов телохранител да пука во затворен простор, иако црпнатиот од Муртино во моментов е само кандидат за вазал на меѓународната банда што се претставува како меѓународна заедница.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 4244
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот