МИЛОШОСКИ

Go down

МИЛОШОСКИ

Пишување by OPOZICIONER on Пет Мај 12, 2017 10:54 pm

interesno ,dali i drug nekoj primeti deka Miloshoski jasno izjavi na svojata pres konferencija ,citiram : parlamentarnoto mnozinstvo .......ete sam gi oslovi novoto parlamentarno mnozinstvo ,i sega shto cheka horhe ,idiot ,
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 459
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МИЛОШОСКИ

Пишување by osa on Саб Мај 13, 2017 9:34 pm

sepak Melnica e prva ...potochno nashite chlenovi prvi ja SVATIA pres konferencijata na Milososki .....bravo opozicioner prv napisha deka vo svojata izjava na pres konferencijata Milososki od DPMNE pobara novoto parlamentarno mnozinstvo da izbere datum za odrzuvanje na lokalnite izbori

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МИЛОШОСКИ

Пишување by osa on Саб Мај 13, 2017 9:36 pm

vie ste vtori ...
Аналитичари: ВМРО-ДПМНЕ ја прифати улогата на опозиција13 МАЈ
Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ го признаа легитимитетот на новото парламентарно мнозинство и фактот дека се опозиција. Според експертите, ова беше потврдено и со изјавите на еден од највисоките функционери на ВМРО, Антонио Милошоски, кој од новото собраниско мнозинство вчера побара да одбере датум за локалните избори. Според аналитичарот Петар Арсовски, во моментов на ВМРО-ДПМНЕ најмногу ù одговара да биде конструктивна опозиција.

Професорот Мерсим Максути смета дека ВМРО-ДПМНЕ е свесна дека сега веќе независно дали Иванов ќе го додели мандатот или не, мнозинството во Собрание ќе избере Влада.

„Чекаме уште неколку дена кои му преостанаа за доделување на мандатот, како негово право и техничка надлежност, за да го изврши тоа. Од друга страна, ако не го додели, тогаш Собранието како целосна суеверна и легитимна институција ќе оди директно на гласање за Влада и тоа по сè изгледа е факт што го прифаќа ВМРО кое сега чувствува дека е опозиција.“ – изјави Мерсим Максути, Професор

Од СДСМ денеска го повторија ставот дека претседателот Ѓорге Иванов треба веднаш да му го додели мандатот на Зоран Заев. Од СДСМ соопштија дека имаат програма на реформска Влада, која гарантира зачувување на унитарноста на Македонија. Следуваше реакција од ВМРО-ДПМНЕ, од каде рекоа дека претседателот на Собранието, Талат Џафери почнал во пракса да ја применува двојазичноста, при што воедно нагласија дека одржување на собраниските седници на албански јазик е противуставно.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МИЛОШОСКИ

Пишување by Bosonoga on Пон Мај 15, 2017 12:39 am

ete go prifati novoto parlamentarno mnozinstvo ,i bomba ,e pa chorba makedonche
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 625
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МИЛОШОСКИ

Пишување by PRVOBOREC on Пон Мај 15, 2017 11:57 am

Суртукот Милошоски одговорните за бомбата во куќата на неговите родители нека ги побара во редовите на неговата криминална организација што се нарекува дпмне. Тоа му е порака од пастрирот да не се занесува дека ќе успее да го смени и наследи на чело на мафијата.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 407
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МИЛОШОСКИ

Пишување by defo on Пон Мај 15, 2017 10:25 pm

PRVOBOREC напиша:Суртукот Милошоски одговорните за бомбата во куќата на неговите родители нека ги побара во редовите на неговата криминална организација што се нарекува дпмне. Тоа му е порака од пастрирот да не се занесува дека ќе успее да го смени и наследи на чело на мафијата.

Се слагам со ова. Ама забораваме битен факт кој веројатно сум го кажал а вие го сфаќате, веќе не одлучува Грујо, тој е само симбол, лист истрошена хартија, маргиналец. сега одлучува ЕУ и нашата класна раководителка Могерини. А тие изгледа одлучија нови водачи на ДПМНЕ да се Милошески, Илија Димоски и Никола Попоски. Последниов престолонаследник на тронот на партијата.

defo

Број на мислења : 2072
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МИЛОШОСКИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот