ПРАТЕНИЦИ

Go down

ПРАТЕНИЦИ

Пишување by Bosonoga on Саб Мај 13, 2017 3:27 pm

Пратениците денеска се сретнале кај Џафери, темата на муабет – тајна

Претставници на парламентарните партии денеска се сретнале во Собранието. Ниту еден од присутните пратеници не сакаше да ја коментира причината за средбата, ниту пак да каже за што се разговарало.

Оливер Спасовски од СДСМ за НОВА ТВ рече дека не било координативна средба, но ни потврди дека се сретнале со претседателот на Собранието Талат Џафери.

„Да се сретнавме, но не беше ништо битно и нема што да се коментира“, кусо ни одговори Спасовски.
наку вчера претседателот на собранието Талат Џафери најави дека за понеделник ќе закаже координативна средба меѓу претставниците на сите парламентарни партии.

Една од темите на разговор меѓу координаторите на парламентарните групи да биде и датумот за локалните избори. Џафери рече доколку партиите постигнат договор тој веднаш ќе ја започне процедурата за измена на Изборниот Законик.

Мандатот на градоначалниците на општините и на општинските совети истекува во понеделник, а Џафери вчера ги повика политичките партии итно да разговараат за овој проблем, за да не се случи блокада на општините.

Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 625
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАТЕНИЦИ

Пишување by OPOZICIONER on Саб Мај 13, 2017 4:20 pm

aj bre idioti edni ,neli ne go priznavate precedatelot na sobranie ,a za da lapate pak ko gradonacalnici ne e problem da go priznaete ,na kratko
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 459
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАТЕНИЦИ

Пишување by TRAJCHE on Саб Мај 13, 2017 4:23 pm

ubava e foteljata nema shto ,zbirshtina od beskichmenjaci
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 247
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАТЕНИЦИ

Пишување by трендафил on Саб Мај 13, 2017 10:31 pm

Изгледа дека омилениот политичар на Четвртиот рајх, односно на т,н. Европска Унија, Талат Џафери, им ги пренесе наредбите од 16те амбасадори на партиите кои од четворка прераснаа во петка, односно по наредбата на меѓународната банда што самата се нарече меѓународна заедница од две македонски и две албански партии сега имаме три албански и две неалбански.
До опозиционер. Идиоту еден (не гледам дека си го патентирал овој израз па ваљда можам и јас да го користам) сите политички партии се борат за власт. Само некој со поддршка на народот, а некој со поддршка на странци. е верувам дека парламентарното мнозинство ќе сака брзи локални или било кој друг на избори затоа што тешко дека сега на локалните избори ќе може да се направат манипулации како на парламентарните. ВМРО ги почитува законите, за разлика од вас. Бидејќи „изборот“ на Џафери е објавен во Службен весник, тој е претседател на Собранието додека криминалот не се докаже на суд. Не верувам ниту дека во Арачиново ќе победи СДСМ на локалните и покрај тоа што не убедувавте дека гласале за вас затоа што немаат канализација, а не затоа што сакаат федерализација. Гледам дека тие што не им направија канализација, тие од ДУИ кои се локална власт во Арачиново се ваш главен коалиционен партнер. Па по логиката за канализација сега во Арачиново треба да гласаат за ДПА и ВМРО доколку навистина сакаат канализација. Иако повеќе ми личи дека не сакаат руски гасовод по наредба на газдите што треба да им овозможат голема Албанија.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 4073
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАТЕНИЦИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот