В.Д. амбасадор на САД

Go down

В.Д. амбасадор на САД

Пишување by трендафил on Сре Мај 17, 2017 7:02 pmЛИНК

Интересно е што по добивањето на мандат за состав на влада, на веб страната на амбасадата на САД коментар нема од амбасадорот Бејли туку од вршителот на должност амбасадор Микаела Швајцер-Блум. Штом има в.д. амбасадор значи дека нема амбасадор, нели, односно дека Бејли е повлечен. Дали е тоа поради негово евентуално учество во изборен фалсификат во нашата земја?

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 4075
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В.Д. амбасадор на САД

Пишување by luxor on Сре Мај 17, 2017 7:47 pm

Остај претпоставки, кажи каква е пораката на госпоѓата.
luxor
luxor

Број на мислења : 4152
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В.Д. амбасадор на САД

Пишување by OPOZICIONER on Саб Мај 20, 2017 12:50 am

kako da ti kaze koga ke bide sam sebe go ubijal ....
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 459
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В.Д. амбасадор на САД

Пишување by трендафил on Пет Мај 26, 2017 8:10 pm

Пораката не е како таа на Путин дека решението треба да се бара во рамките на македонскиот Устав и законите. Дали ќе биде така и во октомври или ќе одиме на двојни избори ќе видиме. Еве како помина премиерот на Црна Гора кога сакаше пред Трамп да излезе пред новинарите.Следнава снимка очигледно е монтирана, се гледа по ракавите од кошулата на Трамп. Како бомбите на Заев.


_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 4075
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В.Д. амбасадор на САД

Пишување by PRVOBOREC on Пет Мај 26, 2017 8:51 pm

Не трескај зелени небањат за да си ги сокриеш глупостите. Како што гледаш уште долго ќе ве дупи Бејли како амбасадор на САД во Македонија.


PRVOBOREC

Број на мислења : 407
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В.Д. амбасадор на САД

Пишување by трендафил on Саб Мај 27, 2017 9:37 pm

Очигледно е дека Трамп не одлучил уште што да прави на Балканот и дека овде уште делуваат „дипломатите“ од времето на црната арапина. Можеби Бејли е искористен како добар притискувач врз Ахмети. Дали треба Ахмети да се натера да направи нешто или да го натера Заев да направи нешто ќе покаже времето. Исто како тоа дали новата влада ќе биде реформска. Идиотски е според мене една влада самата да се нарече реформска уште пред да биде составена, исто како што е идиотски една група земји да се нарекува самата меѓународна заедница. Теоретски може и да не се формира влада од коалицијата што ја форсираше администрацијата на црна арапина и на неговите европски слуги. Требаше СДСМ и БЕСА да состават влада. Не ДУИ да стане од тендерска реформска.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 4075
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В.Д. амбасадор на САД

Пишување by PRVOBOREC on Нед Мај 28, 2017 12:10 am

Очигледно е само дека како и секогаш пастирот прку куртон медиумите и центарот за лаги и манипулации ве дупи вас небањатите во мозокот и ништо друго.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 407
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В.Д. амбасадор на САД

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот