ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Страна 5 of 26 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 26  Next

Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед 28 Мај - 19:32


ТвитеротНаАнаФранк@box_kiki2h
Беса спонтано не влезе во влада исто ко што спонтано си отиде пола саат пред да влезат убијците во собрание.
14RETWEETS35FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14382
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед 28 Мај - 19:34


Ilija Dimovski@ilijadimovski58m
ДОМ на Лиле, го поддржа Садула Дураку - Вентили за министер за животна средина...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14382
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед 28 Мај - 19:35


Алчинов@dalcinov2h
Божиновски, аналитичар на #ЖМРО, ги советувал БЕСА да бараат редефинирање на државата за потоа да има за што да го обвинуваат СДСМ.
8RETWEETS14FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14382
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by SHARENI on Нед 28 Мај - 20:32

Che@che_kubanecot2h
#ж: Во СДСМ ги гледаме истите луѓе, кои што ги препознаваме по корупција

јас: Во СДСМ ги гледам истите луѓе што тебе те симнаа од власт
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 333
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by SHARENI on Нед 28 Мај - 20:42

Ljubiša @Sulimanovic
Хммм... значи од кога се појави до денес, единствена македонска партија која ја прифати тиранската платформа е вмро.
6:51 PM - 28 May 2017
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 333
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by TRAJCHE on Нед 28 Мај - 20:45

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Untitl10
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 276
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед 28 Мај - 20:47

Marie @marie_hotcat49m
Не знаев како да му кажам па не му ни реков..
3RETWEETS13FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14382
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед 28 Мај - 21:19


Mindplumber@mindplumber56m
И сеа бе Хорхе?
Ете, Заев не ги прифати барањата на БЕСА за делење на Македонија.
Шо qr нѐ малтретираше цела држава, ебате тоа гмизавецот?
4RETWEETS25FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14382
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед 28 Мај - 21:21


Научникот од Прилеп@_tesla231h
Ја викале мандат оти не ја давале од дома на секој.
5RETWEETS11FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14382
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед 28 Мај - 21:41

Sveste tese@imp_aler2h
БЕСА:
1. Не се придружи на #ШаренаРеволуција
2. Пееја албанска химна во Собрание
3. Суптилно избегаа од таму на 27/04
4. Не влегоа во Влада
17RETWEETS39FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14382
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон 29 Мај - 0:42


Squirrel@lovelysquirrel_49m
Не дозволувај луѓе без срце да ти влезат во срце.
4RETWEETS9FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14382
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by OPOZICIONER on Пон 29 Мај - 19:23

Noli @SinolickaT
Е сега имаме нова влада, нова програма и нова надеж. Фали уште само нов народ.
6:01 PM - 29 May 2017
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 492
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by OPOZICIONER on Пон 29 Мај - 19:23

Хермиона @KVKriss
расте бројот на оние што однатре се бореле со режимот
5:43 PM - 29 May 2017
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 492
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by OPOZICIONER on Пон 29 Мај - 19:24

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 DBARv94XgAARSKj
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 492
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон 29 Мај - 20:55

Влатко Васиљ@vlatkovasilj2h
Како беше она на Иле: реформите може да почнат?! Епа почнаа, Тодоров напушти собрание, а на негово место број 10, Невенка Стаменковска.
8RETWEETS29FAVORITES·

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14382
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон 29 Мај - 22:09

The Angel@milanamaako1h
Гледаш хорор 11г. и на крај дознаваш дека мултиталентираниот адвокат е тој шо ги убил образованието и здравството.
7RETWEETS5FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14382
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон 29 Мај - 22:10


Igor V@jiggymkd56m
Милошоски нотар, Тодоров адвокат.
Утре Бонева ќе најави дека станува шофер.
21RETWEETS45FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14382
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон 29 Мај - 22:11


42@forty_tw01h
Крсто Мукоски - криминалец ама и сељачиште богами. https://t.co/AMqezhCAIy

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14382
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by OPOZICIONER on Вто 30 Мај - 14:02


Ljubiša@sulimanovic2h
вмро и дуи раскинати. дуи има нов дечко. Вмро се као I never loved you. Дуи се знаеш колку вредам. И сеа заедно мораат на роденден на сдсм
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 492
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by OPOZICIONER on Вто 30 Мај - 14:02


Brave_heart@qbraveheartq2h
Дојде денот и формално да го наречеме опозиционерот Никола Груевски.
Ајде па скоро осуденик и затвореник Груевски
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 492
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by OPOZICIONER on Вто 30 Мај - 14:03

great@greatmyo2h
денес Ж е присутен на својот политички погреб.
Човеков бил садо мазо пер екселенс! Другите диктатори вода можат да му носат!!
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 492
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by OPOZICIONER on Вто 30 Мај - 14:04

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 DBEcNW-WsAAXGIY
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 492
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Вто 30 Мај - 17:32


Влатко Васиљ@vlatkovasilj40m
Тодоров требаше на Здравко Савески да му го дае место у собрание. Заслужи човекот. СДСМ од уста не ја извади. Иле за сиромашни.
7RETWEETS9FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14382
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Вто 30 Мај - 18:27


LadyVbug@lady_vbug1h
Седи на место, дури не ти дадам збор!
Неќам,неќам, тука ќе си стојам - Ѓорчев
Пауза до 18!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14382
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Вто 30 Мај - 22:34


Траварка@morskaangie2h
Едно не ми е јасно ама ич. Дали ова пензионериве дур го чекаат автобусов од џеб вадат 2л ракија и главици кромид, па после се качуваат?
3RETWEETS14FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14382
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 5 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 26 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 26  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот