ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Страна 6 of 26 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 16 ... 26  Next

Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Вто Мај 30, 2017 10:36 pm


Траварка@morskaangie2h
Едно не ми е јасно ама ич. Дали ова пензионериве дур го чекаат автобусов од џеб вадат 2л ракија и главици кромид, па после се качуваат?
3RETWEETS14FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Вто Мај 30, 2017 10:41 pm


DzasS@jasminas141h
Шилегов:,,Почитувани граѓани, почитуван претседател на Собранието, почитуван колега Ѓорчев и ултра непочитувани вратари, насилници и убијци“
1RETWEETS17FAVORITE

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Teo on Сре Мај 31, 2017 9:06 pm

Странски‏ @Sluzbi

Неколку часа пред изборот на владата, се јави и @filippetrovski  со објаснување:

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 DBLGZYAWsAAmUwU
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Teo on Сре Мај 31, 2017 9:07 pm

EmptyPersona‏ @darkhour_seeker

Наздравје бричење!!
ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 DBLAdR5XoAEApDS
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет Јун 01, 2017 12:54 am


D.A.Lori@podzemnavoda1h
Македонска Нова Година се паѓа на 31. Мај
31RETWEETS80FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб Јун 03, 2017 12:31 am

Mindplumber @mindplumber
Ја користам оваа прилика да се заблагодарам на ЖМРО за мојот огромен напредок во опусот на псовки, грди зборови и развој на жлезди за пљунка
8:22 PM - 2 Jun 2017
5 5 Retweets 33 33 likes

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб Јун 03, 2017 1:38 am


Soros Caliphate@setajbranko1h
Јако ова. Килери ја обвинува Македонија за поразот од Трамп. Барем го има Бејли тука на терен да и ја ублажи болката https://t.co/Vo7USynz8Y
5RETWEETS10FAVORITES


i ne bile nepismeni ?????????????? ama aj ne zezajte ...prevod "kileri" ke ve molam ....neshto slichno kako "tekstiranje" .....ah mori bagro ,ke ima li spas od tebe?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб Јун 03, 2017 9:21 pm


Грејт Маниту@firewaterme1h
ВМРО-ДПМНЕ:
Претседателот Груевски ќе изврши увид на ракометарите на Вардар под тушевите и ќе пониша некои од топчињата.
7RETWEETS39FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб Јун 03, 2017 9:24 pm

#22
Васил Чакаларов@vasilcakalarov2h
Зошто Заев не оди на ракометен натпревар?
-Пошто не постои јак албански клуб во ракомет.
20RETWEETS33FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб Јун 03, 2017 9:38 pm

Филип Петровски@filippetrovski57m
https://t.co/W8at0gzwYw
10RETWEETS17FAVORITES


pa dobro ke ima li nekoj da mu kaze deka e navistina odvraten choekov .....vilipche odi i lechise

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб Јун 03, 2017 9:44 pm


Боцкало@bocbocbuc46m
Победата на Вардар е само дел од пеколниот план на западните дипломати за промена на името. Омекнување на народот и асоцијација за ново име.
3RETWEETS7FAVORITES

mora ti da si toj shto si go smenil polot denes ...abe mrdnata budala si stvarno

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб Јун 03, 2017 9:53 pm

Филип Петровски @filippetrovski
Да почекаме сепак Хојт Ји да се произнесе дали Вардар денска победи. Тесен беше резултатот.
8:58 PM - 3 Jun 2017
 19 19 Retweets   29 29 likes

tebe ne te zemal da go druzish ,zatoa si ogorchen te razbiram....toj so zenatamu gleda vo zivo utakmica i toa so tvoi pari ,a ti pred televizor i toa LAMPASH ke dremesh pa ushte ke pishuesh na kompjuter ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Јун 04, 2017 10:24 am


Mindplumber@mindplumber1h
Откако темелно го уништи македонскиот врвен спорт, Груевски побрза да се слика на трибините на Вардар.
Вардар е постар од тебе, дебилу!!
1RETWEETS11FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Вто Јун 06, 2017 11:58 pm


Man@goran_man2h
Два саата седи и одговара не нарачани прашања. Ова ако не е за почит, не знам што е.
17RETWEETS74FAVORITES

TOCHNO TAKA ,ZA POCHIT E

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Сре Јун 07, 2017 12:35 am


В!Дана@vidanadesign2h
Ако може Заев утре да подели просечни плати, да ги изгради патиштата и да си оди, пошо Биљана, Цаци и Чашуле немаат завршено со пушењето.
7RETWEETS53FAVORITES

bravo ,mnogu jako

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Сре Јун 07, 2017 1:16 am


Dimko@ddimkooooo2h
https://t.co/oBJD8syMqw
3RETWEETS11FAVORITES·

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Сре Јун 07, 2017 1:19 am


MeriJordanovska@merijordanovska2h
Мојава призна... https://t.co/RaGozVM1RS
4RETWEETS16FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Сре Јун 07, 2017 1:30 am


Dimano@dimanovski2h
prodavam mercedes prva farba vtor sopstvenik malku greban
1RETWEETS12FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Сре Јун 07, 2017 1:34 am

Man@goran_man1h
И никој не праша зошто немаше новинар од Едо. Да бе тој едниот што е и новинар и репортер и монтажер и хостеса и се.
0RETWEETS12FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Сре Јун 07, 2017 2:41 am

Бапчо @TheFitzzz
Ја да сум Заев, одговорот на секое поставено прашање од Цаци ке ми биде: ЌУТИ МОРИ !
10:24 PM - 6 Jun 2017

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Сре Јун 07, 2017 2:43 am

31 @partizangunner
Биљана Василева Трендафилова де ла Кочан да си ги провери хормоните пред следниот јавен настап. Мислам жено дај! Ако не стани зашамарај го.
10:08 PM - 6 Jun 2017
13 13 Retweets 30 30 likes

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Сре Јун 07, 2017 5:29 pm


Стефан Богоев@sbogoev2h
#Ж: Вистината е како барок!
Се рони, се рони и стиропорот ќе излезе на површина! https://t.co/jJC2HrMzpF
23RETWEETS59FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет Јун 08, 2017 10:40 pm

Cosmopolitan@alikiaj43m
Боже колку е некултурен овој од синдикатите, упаѓа во збор на дебата на @24_Vesti Сега ќе се истакнува? каде беше 11 години?
5RETWEETS6FAVORITES

za tvoja informacija ,site 11 godini beshe tuka ,se boreshe ,no ne uspea da go pobedi REZIMOT

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет Јун 08, 2017 10:56 pm

Ракија@ednarakija1h
Бараат од Заев 500 евра плата веднаш ,му пушеа на #Ж за 200 евра 10 години
5RETWEETS16FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пет Јун 09, 2017 12:41 am


Ебачот од Никарагва@cherga_omnes1h
#Ж на Сител зборува за проширување на ЕУ, и кажува што како ...кој ќе не подржал, шо договорил...
--Бардовци дали сме на линија?
3RETWEETS13FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 6 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 26 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 16 ... 26  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот