ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Страна 15 of 20 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next

Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Jул 30, 2017 12:48 am


Aleksandar Tortevski@atortevski29m
Овој Емил голем пророк да ти бил!Предложи освежување на партијата и би освежување.Само без него.
8RETWEETS19FAVORITES

go nema i potparolot Bichikliski vo izvrshen ???? a glaven u mestenkite u bombite ?!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Jул 30, 2017 12:52 am


Кишни@kisnicovek201455m
Тие без партиска книшка ни во ВЦ не пуштаа да отидеш, а сега "граѓански активист" во Извршен комитет!?! Абе ајде
3RETWEETS8FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Jул 30, 2017 12:57 ameve javno kazuvam neka slushne KRADONACHALNIKOT od denes i jas poveke nikogash nema da platam parking ,a nikoj nesmee da me kaznuva isto kako Andonov ,i on i jas sme luge od krv i od meso ,jasno Ivica Konevski?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Jул 30, 2017 1:14 am


AAndrej@andrej08130m
Која навреда е да бидеш член на дпмне

Во извршен одбор ти носат луѓе од надвор ... Значи ти си само за сендвичи јадење ... Да не беа гомна?
1RETWEETS11FAVORITES·

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Jул 30, 2017 1:16 am


Биби@the_bb_1h
#ОнаКога ќе те изберат за член на Извршниот комитет на партијата, а покрај името ќе ти стои „граѓански активист“ Smile))
2RETWEETS8FAVORITES

kreativno nema shto !!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Jул 30, 2017 1:19 am

Mimi@imimnone1h
Дечки ни треба супер херој да ни ја спаси партијата.
Бетмен дан требит.
2RETWEETS6FAVORITES

trebit kako ne ,pobudala kaj ke najdete

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Jул 30, 2017 1:28 am


EmptyPersona@darkhour_seeker1h
Извинете вцто каде е??
Дечко прво удри потпис за комитетов па ќе ти кажеме...
3RETWEETS4FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Jул 30, 2017 3:25 pm


Dojranliev@adojranliev2h
Интервју „Како станавте член на ИК на ДПМНЕ?“ https://t.co/BIlQ0BoFtI
18RETWEETS33FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Jул 30, 2017 8:58 pm

Kurac® NaBiciklu™@nebiten_1h
Buttman бил член на невладина. Па добро, вмро сеа Е невладина.
4RETWEETS14FAVORITES

pa ovoj treba u apsana da ide za pottiknuvanje omraza ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Jул 30, 2017 9:04 pm


Нароз Волокин@zorbital2h
И викате Грција била скапа. Овие се поодвратни и од скопски хотелиери за СуперКуп! https://t.co/8Yhe9JjM8S
4RETWEETS19FAVORITES

kaj nas pa odma se dadoa da gi karaat hotelierite skapi bile ,pa neka neidat ako im e skapo ...jas kaj shto mi e skapo neidam ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Jул 30, 2017 11:29 pm

Dimko @ddimkooooo
Бетмен призна дека е вмро, сега остана уште Илија Димовски да признае дека е педер!
3:30 PM - Jul 30, 2017
3 3 Replies 55 55 Retweets

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Jул 31, 2017 12:47 am

Dimano @dimanovski
вмровци навиваат за Левица - what a good time to be alive
10:11 PM - Jul 30, 2017
3 3 Replies 4 4 Retweets

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Jул 31, 2017 10:18 am

Aleksandar Tortevski @atortevski
Ја заложувам дипломата дека обвинетиот нема право на жалба во случај кога апелација приеначил решение со веќе изречена мерка.ПРАВОСИЛНО Е.
9:18 AM - Jul 20, 2017
17 17 Replies   127 127 Retweets  

bravo si ja znaesh strukata

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Jул 31, 2017 10:29 am


Домаќин чоек@wedfcv1002h
Извинејте, само да питам: дека е бројчанико за парите шо требаше да се врнат?
5RETWEETS18FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Jул 31, 2017 10:43 am

ПОФАЛБА НА ЛУДОСТА@pofalba1h
Антонио Милошевски е незадоволен како Бугарин или како Македонец од договорот.
6RETWEETS16FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Jул 31, 2017 10:54 am

Виктор Стевич@viktorstevich2h
ВМРО-ДПМНЕ: Заев да го покаже договорот со Бугарија, не продал......Заев го покажува, овие ќутат ко мисири
1RETWEETS14FAVORITES·

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Jул 31, 2017 11:00 am


ПОФАЛБА НА ЛУДОСТА@pofalba2h
Да работиш 24/7 единаесет години и сега да не можеш кај сакаш да отидеш на одмор без пасош е голема неправда.
2RETWEETS5FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Jул 31, 2017 11:12 am

Flash Gordon‏ @GoranPavlovski2 50m50 minutes ago
More
Flash Gordon Retweeted Dejvid Rizov
И додека ние си муабетиме иљадници војници на бифшиот режим одат на работа и земаат плата!И подјебаваат кај ќе стигнат!Flash Gordon added,
Dejvid Rizov @DejvidRizov
Replying to @andrej081 @mindplumber
Не само во МВР, кадрите на ВМРО во сите институции ќе работат на нарушување на имиџот на СДСМ.
0 replies 2 retweets 2 likes
Reply Retweet 2

ubavo reche Zaev vo edna prigoda:od chistachka pa do gore se ke se smeni ...zatoa go glasavme ...a ne samo direktorite i tolku

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Jул 31, 2017 11:14 am

Baze Lazevski@bazelazevski2h
Смејте се сега, ама кога Никола ќе се врати на власт, Бетмен ќе го стави министер за смрдеа и пот па ќе барате после да му бидете советници!
0RETWEETS7FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Jул 31, 2017 11:16 am


Сплинтер@sinisa_goliotok2h
ВМРО планираат доколку дојдат на власт да направат Министерство за сендвичарење
1RETWEETS4FAVORITES

......i sega garant gi plakaat sendvichite poshto se opozicija .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Jул 31, 2017 11:17 am


Стојко Мојов@stojkomojov2h
Бетмен секогаш кења у барок ВЦ.
1RETWEETS4FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Jул 31, 2017 8:05 pm

Dimano@dimanovski5h
Груевски доцнел три часа и овие као млади мајмуни го чекале... абе македонче, никад нема народ да биде од тебе
7RETWEETS33FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Jул 31, 2017 9:07 pm


Јана@janagochevska1h
Купете си го новиот број на Фокус за да ви стане јасно за колкави суми Филипче и неговите другарчиња го славеа ликот и делото на Груевски
2RETWEETS8FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Jул 31, 2017 11:46 pm


Ljubiša@sulimanovic35m
"Брод кој тоне не се менува" - вмро дпмне
11RETWEETS16FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Сре Aвг 02, 2017 1:23 pm


EmptyPersona@darkhour_seeker13m
Талат се поклони пред Никола Карев...
Бојко се поклони пред Гоце Делчев....
Илче и компанија се поклонуваат пред фирерот....
7RETWEETS18FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12866
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 20 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот