ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Страна 17 of 25 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 21 ... 25  Next

Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Aвг 07, 2017 10:30 pm

TheReal@stefan_tod43m
Од ВМРО ДПМНЕ финалето на Супер купит го проследиле ден порано
6RETWEETS16FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Aвг 07, 2017 11:01 pm


EmptyPersona@darkhour_seeker1h
На полувреме од утакмицата #ЗЗ да ја рокне за Смилковско....
0RETWEETS14FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб Aвг 12, 2017 12:43 am

Волкот од шумата@wolf_forest_2282h
Во некои фирми платата на вработените им е по 200 - 300е, сами си го плаќаат превозот. На пратеник му е 1500 е, државата му го плаќа.
7RETWEETS8FAVORITES·

i ne im e dovolno ,pa kradat plus od ona realno shto go troshat za prevoz ...sramota

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Aвг 13, 2017 12:20 am

Sveste tese@sveste_tese32m
МораФ. https://t.co/rxvyMkoogQ
11RETWEETS31FAVORITES


jako bravo

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Сре Aвг 16, 2017 10:40 pm

Коментаторот‏ @pece_juventino 21m21 minutes ago
More
Коментаторот Retweeted Коментаторот
И то го имам на ум...Коментаторот added,
Коментаторот @pece_juventino
Зошто мислам дека имаат некој добро скроен план позади "повлекувањето" од дебатата за #Зврле?
1 reply 0 retweets 1 like
Reply 1 Retweet

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пет Aвг 18, 2017 10:20 pm


Dojranliev@adojranliev1h
Партиски ноти https://t.co/Hi86ZEty56
3RETWEETS10FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пет Aвг 18, 2017 10:21 pm


А сега...@prkosot56m
Деца...користете кондоми...
Не бидете ко татко му на #Ж...
4RETWEETS8FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Aвг 20, 2017 10:24 pm

Sveste tese@sveste_tese43m
Слушна брат, околу секоја врмовска куќа ќе ставале по две-три фамилии мигранти.
5RETWEETS5FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Aвг 21, 2017 12:25 am

Sveste tese@sveste_tese43m
Слушна брат, околу секоја врмовска куќа ќе ставале по две-три фамилии мигранти.
5RETWEETS5FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Aвг 21, 2017 1:43 pm

Jitterbug@bombshellings1h
Сеа Дачич да ќути два дена и третиот ден да влезат тенкови од Деве Баир, ќе ги чекате со буќети цвеќиња на плоштадите.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Aвг 21, 2017 3:51 pm


МајкаНаМарикаДумаше@madeleinereve1h
Zaev I Sekerinska da se podzamislat koja bagra vmrovska seuste divee po rakovodni mesta vo institucii
3RETWEETS7FAVORITES


I TOA DA GO NAPRAVAT SHTO POSKORO ,NE DA CHEKAAT

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Aвг 21, 2017 11:04 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Aвг 28, 2017 9:14 pm


Мено Пауза@malaghata35m
Drugarka meraklika mi rece "Znaes Marija, ljubov si e ljubov, ama 20 santima se... 20 santima.

Sto da i kazam.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Aвг 28, 2017 10:10 pm


Салазар@salazarovski2h
Секој ден починато бебенце.
Намален животен стандард.
УЈП затвора локали заради шекерчиња.
Двојазичност и Бугарија.
Боље беше #диктатура.
6RETWEETS9FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Вто Aвг 29, 2017 12:20 am


Артистот@shkottt1h
ќе си дадам отказ од работа за да перам во ефтина струја
3RETWEETS9FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Сре Aвг 30, 2017 10:53 pm

Katerina Naumoska‏
@bebishte
Follow
More
Ваквите соопштенија се: 1. потврда дека ДПМНЕ не промени ништо на подобро и 2. обид политички да профитира од сопствените пропусти/неуспеси.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Вто Сеп 05, 2017 12:18 am


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет Сеп 07, 2017 9:36 pm


Канта Сирење@superextrabonus1h
ВМРО-ДПМНЕ не гласаше ни "за", ни "против" Законот за јазици. Онесвестиле се баш у тај момент.
9RETWEETS41FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет Сеп 07, 2017 9:56 pm


Шаркатаки@kapetan_taki49m
Видете, #Ж можда е криминалец, лопов, зло, ваков, онаков, ама ако кажеше "Ќе ја извадам оградата околу Влада", до сега ќе ја извадеше.
5RETWEETS17FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет Сеп 07, 2017 9:57 pm


Шаркатаки@kapetan_taki49m
Видете, #Ж можда е криминалец, лопов, зло, ваков, онаков, ама ако кажеше "Ќе ја извадам оградата околу Влада", до сега ќе ја извадеше.
5RETWEETS17FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет Сеп 07, 2017 9:59 pm


Шаркатаки@kapetan_taki2h
Оливера Трајковска, ретко професионален однос кон политичката реалност.

Опозициска ВМРО у емисија за #100денаВлада е совршен потег. Браво!
3RETWEETS13FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет Сеп 07, 2017 10:07 pm

Шаркатаки@kapetan_taki49m
Видете, #Ж можда е криминалец, лопов, зло, ваков, онаков, ама ако кажеше "Ќе ја извадам оградата околу Влада", до сега ќе ја извадеше.
5RETWEETS17FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб Сеп 09, 2017 11:23 pm


Jovan.Gj@jovangjorgiev24m
Ако девојка ви даде втора шанса значи нејзиното срце е големо, верува дека можете да научите од грешките и дека можете да станете подобри.
6RETWEETS18FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб Сеп 16, 2017 11:59 am


Обичен Александар@sendvicsovegeta56m
Еј, a пoсле тoa штo нa вмрo му дoзвoливме 11 г. дa не' пљaчкa, лaже и изoлирa, сеa кao сме oпрезни oд стaрт. Смешки...
3RETWEETS8FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб Сеп 16, 2017 12:01 pm


great@greatmyo2h
Сега борбата кадрите на @SDSMakedonija да не станат Жмрови у понашање како Рашковски на пр.
и да му помогат на @Zoran_Zaev место одмагат!
4RETWEETS6FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 17 of 25 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 21 ... 25  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот