ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Страна 22 of 26 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Next

Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Aвг 12, 2018 10:49 pm


Freeman@nekoj_nekade2h
И кај нас исто! https://t.co/L64ruhmx3O
6RETWEETS14FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Aвг 12, 2018 11:19 pm


малиот кнез мишкин@jakovfendu2h
Интересно е. Од една страна сдсм не направи рез, се уште вмровци се на клучни позиции, никој не ги допира, не може реформи да спроведуваат кадри, судии, совет од време на вмро. Од друга страна сдсм станува ново вмро, ќе контролира све итн. Хм?
4RETWEETS14FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Сре Aвг 15, 2018 12:52 am

Пази ЛЕЏА #Бојкотира@loshgze2h
4.000.000 ( ЧЕТИРИ МИЛИОНИ ) € ЕВРА, беа поделени од #НашиПари т.е. #БУЏЕТ за "иновации" (читај поткуп на гласачи за #референдум) а од друга страна ви го избркаа #WizzAir за мочан милион.
Помислете дали ќе излезете на #референдум ако авионска карта до Париз е 490€
#Бојкотирам https://t.co/BmbOzWe3G8od ovie lopovi treba da uchite ako sakate da ve bide .....eeejjjjjj vika Sugareski ke ima eftini letovi ,no ovie kopilinja ne "SPIJAT " glej kako agitira protiv referendum ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Сре Aвг 15, 2018 11:34 pm


#4
Самосвесен ♻️ Бојкотира на најјако ✊????@ragingdemon12h
СДСМ @SDSMakedonija нема да падне ако го смени името, СДСМ ќе падне ако не го одржи ветувањето и не ги испозатвори криминалните профитери и режимски кучиња ко Латас, Ивона, Иван Мирчески, Ѕинго мали, Стојменов и сличните кои го разораа народот во време на режимот.
15RETWEETS49FAVORITES

500% tochno ...site chekame golemi kazni za onie shto ni "UKRADOA 11 GODINI "OD ZIVOTOT "....toa uslovni poshto se izvinil mi lichi ko da mi shlapnal shamar nekoj .....ZATVOR BRE ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Сре Aвг 15, 2018 11:57 pm


Силјан Штркот@siljanstrkot2h
ЗАЕВ КУКАВИЧКИ СЕ КРИЕЛ ВО 2001-ВА: Со лекарско уверение се правдал дека е неспособен за одбрана на државата во 2001! https://t.co/T9VXyQ4pn4 A за премиер, бил способен? И со умот пореметен.
2RETWEETS10FAVORITES


molba do vlasta :dajte raschistete so vakvi fanatici mi go kradat vozduhot

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет Aвг 16, 2018 12:05 am


Д Зоро@the__zorro2h
Пошто нели у време на вмро им париравме на MIT, Stanford и Harvard https://t.co/K3lV0Il2nC
1RETWEETS13FAVORITES

koj univerzitet da bide megu 1000 ????? toj shto dozvoli LOPOVOT GUJO DA BRANI doktorska ...oj bre izlechitese

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by OPOZICIONER on Чет Aвг 16, 2018 11:28 am

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Untitl10
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 479
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Nebula on Чет Aвг 16, 2018 11:45 am

Ne e ubavo da gi ismevas lugeto za fizicki izgled.

Nebula

Број на мислења : 395
Join date : 2018-08-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by OPOZICIONER on Чет Aвг 16, 2018 12:06 pm

I poloso zasluzuva, da skape vo zatvor. Covecki sudbini unistuvase vo sluzba na kriminalot i diktaturata.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 479
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Bosonoga on Чет Aвг 16, 2018 12:25 pm

Ona zasluzuva deteto ne e niso krivo.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 667
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет Aвг 16, 2018 4:12 pm

site taka vikaat ...mozeshe ona da "ubiva "drugi deca ? mislish pomalku ja boli majkata na neshkovski ????aj odi oprajse bosonoga

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет Aвг 16, 2018 4:16 pm


Брадестиот #Бојкотира@_bradestiot36m
Од Криволак со денови уште од пред мугри се слушаат рафали од тешко вооружување. Американците вежбаат со муниција со осиромашен ураниум.Заболените од рак од Косово поради ова сеа се кај Митрев.Најизложени се жителите на Криволак,Неготино,Градско, Росоман итн. Вака ли дојде живот?
4RETWEETS9FAVORITES


kakvo kopile treba da si ovaa glupost da ja pishuvash ...ne si normalen ..pod hitno na pregled ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Dino on Чет Aвг 16, 2018 7:06 pm

Neli ne bevte isti, ili toa samo dodeka dojdete na vlast?

Dino

Број на мислења : 365
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Bosonoga on Пет Aвг 17, 2018 11:12 am

leleee so sme isti be, ti mrdant li si oti zan mitrev e kardiolog, so baraat bolni od rak kaj nego?
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 667
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by OPOZICIONER on Пет Aвг 17, 2018 11:44 am

Nema sto drugo da kazat pa barem da ne sme podobri, neka sme isti.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 479
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by SHARENI on Саб Aвг 18, 2018 1:01 pm

Inicijativa1
@inicijativa1
Follow Follow @inicijativa1
More
Сега, конечно, откако кај вмровците се "разбуди" граѓанската свест, па почнаа да се грижат за сомнителни тендери, злоупотреба на службени автомобили и сл. можеби е вистинско време да ги преслушаат бомбите и конечно да разберат.... дека уште не се граѓански будни, туку партиски.

3:20 AM - 18 Aug 2018

Da de koga se na vlast kradenjeto i zloupotrebite se dobri ti nivnite gi pravat.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 323
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Aвг 20, 2018 10:24 am


Kiril Efremovski@kefremovski55m
Утрово испраќав колеги на аеродром и на враќање поминав низ повеќе споредни улички од Петровец, Автокоманда, преку Железара, Чаир до Кале. #Скопје одамна не било волку валкано. Се гушиме во ѓубре насекаде!
3RETWEETS6FAVORITES

vo pravo si

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Aвг 20, 2018 10:00 pm


бојан@b0stan1h
бомби не ме интересират. за мене тоа заврши у 2015та.
научиме и повиќе од доволно за членовите на злосторничкото здружение.

ме интересира само да лежат и паир'те даи вратат, jebo im pas mater!
5RETWEETS18FAVORITE

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Aвг 20, 2018 10:02 pm


Зимзелено Дрво@nemaparinemamir43m
Најголеми психопати во ДПМНЕ да ти биле Миле Јанакиески и Мартин Протуѓер.
7RETWEETS17FAVORITES


so godini oni diktiraa kako da ziveeme ...apsurd neviden ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Teo on Чет Aвг 23, 2018 11:10 pm

Грејт Маниту@firewaterme30m
Држава не се сака кога бојкотираш, него кога:
- не поминуваш на црвено
- фрлаш отпад во канта
- не паркираш во трева и тротоар
- плаќаш данок
- ги поздравуваш соседите со насмевка и поздрав
Ама, за ова треба воспитување, нели?

Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет Сеп 06, 2018 11:48 pm


Др Арсланагић@arslajemenibog2h
Не бе. Нема врска НАТО. Глупости се тоа.... 23 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ГРАНТ ОД САД ЗА ПОТТИК НА МАКЕДОНИЈА ЗА ЕВЕНТУАЛНО ВЛЕГУВАЊЕ ВО НАТО И ЕУ - Сакам Да Кажам https://t.co/r23EnV8EkH
3RETWEETS9FAVORITES


chipirani budali ne razbiraat od kade gree sonceto ,dzabe im pishuvash ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14304
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by luxor on Пет Сеп 07, 2018 12:32 pm


вина невина
@nalutilus
Што се чудите што нема студенти на македонски јазик и книжевност? Зошто некој би инвестирал време, пари и труд да студира нешто за диплома што е применлива само во Македонија, па и таму за максимална плата од 300-400 евра?

11:05 AM - Sep 7, 2018
luxor
luxor

Број на мислења : 4300
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by luxor on Пет Сеп 07, 2018 12:33 pm

Поцков@gpockov48m
Во мојот град, мост кој го сруши реката беше реконструиран од Европска Унија.
Со пари од Европска Унија се реконструираа и три улици, беше направен друг мост, 2 пати се реконстуираше прочестителната станица, се финансира и уредување на друга нова населба.
Затоа ќе #гласам.
luxor
luxor

Број на мислења : 4300
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by luxor on Пет Сеп 07, 2018 12:33 pm


V!Dana North Dsgn@vidanadesign2h
Столтенберг for Dummies: Или ќе ставиме географска одредница пред името МАКЕДОНИЈА или сите што го полниме буџетот ќе се отселиме.
Сега ќе видиме и колку проценти слушаат.
luxor
luxor

Број на мислења : 4300
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by luxor on Пет Сеп 07, 2018 12:33 pm

Бени@shushmula1h
Неќе НАТО, неќе ЕУ, неќе компромис со Грција, неќе шиптар да гласа, неќе неќе неќе...и оп го гледаш "АМА ВИЕ ШИПТАРИТЕ САКАТЕ ГОЛЕМА АЛБАНИЈА". Па ако неќеш никаде и со никого дај корења да јадеме ебате.
luxor
luxor

Број на мислења : 4300
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 22 of 26 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот