ЊУЈОРК

Go down

ЊУЈОРК Empty ЊУЈОРК

Пишување by TRAJCHE on Саб Мај 20, 2017 12:57 am

Возило влета во толпа на луѓе на Тајмс Сквер во Њујорк, најмалку едно лице загина

Најмалку едно лице загина, а 10 се повредени откако возило влета во толпа на луѓе на Тајмс Сквер во Њујорк, јавува Би-Би-Си.
Возачот на автомобилот бил приведен од страна на полицијата.

Според Ројтерс, на повеќемина повредени им се пружа итна помош, а засега нема информации некои од повредените се наоѓаат во потешка здравствена состојба.

Засега нема информации дали станува збор за несреќен случај или пак терористички напад.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 355
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот