СУДСТВОТО КАЈ НАС

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Сре Jул 10, 2019 8:51 pm

Правдата е задоволена, во овој случај судството покажа дека ако се работи професионално може да биде трет столб на власта.

Шехтански: По точно една година стигна осудителната пресуда од по 19 години за убијците на Саздо!

https://sitel.com.mk/shehtanski-po-tochno-edna-godina-stigna-osuditelnata-presuda-od-po-19-godini-za-ubijcite-na-sazdo
luxor
luxor

Број на мислења : 4549
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Сре Jул 10, 2019 8:58 pm

За жал третиот од групата што го уби Саздо уште е во бегство.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Сре Jул 10, 2019 9:34 pm

Да за жал. Да се надеваме дека еден ден ќе го плати својот долг.
luxor
luxor

Број на мислења : 4549
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Саб Jул 13, 2019 10:01 pm

Ќе има ли конечно обвинување против Нефи Усеини за дивоградбата кај чинарот во Охрид изградена на државно земјиште или оваа власт ќе треба да си замине за да се случи тоа.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Саб Jул 13, 2019 11:45 pm

Еве уште утре Заев и владата ќе поднесат оставка и ќе си заминат устоличувајки ве вас дпмне - оФците на власт за да можете да поднесете обвинување.
luxor
luxor

Број на мислења : 4549
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Нед Jул 14, 2019 11:25 am

Никогаш кога СДСМ бил на власт немало предвремени избори, па не верувам дека ќе има и сега. Како што на лагите им се куси нозете (како во случајот со монтираната снимка од разговорот во врска со убиството на Мартин Нешовски) па некогаш порано, некогаш подоцна излегуваат на виделина, така и правдата е спора но доаѓа по своето. Не би ме изненадило како ќе се зголемуваат по интензитет и зачестеност глупостите на оваа власт да дојде и до нова револуција, но не со платеници од Сорос и тајни служби во операција Волшебникот од Оз, туку домашна спонтана револуција. Лично сум повеќе за еволуција отколку за револуција, но зависи до каде е спремна да оди владата. На пример дали ќе им даде документи (и право на глас) на емигрантите, уште колку и какви дивоградби ќе направи на државно земјиште во (Охрид, Матка) и надвор од заштитени подрачја, колку Македонци ќе прогласи за Бугари и не знам уште каква глупост ќе измислат.
Факт е дека до сега нема обвинение против Усеини или градителите на платформата на Матка, ниту против Заев затоа што со монтирана снимка со која е тотално извртена содржината на разговорот предизвика насилни протести со повеќе десетици повредени полицајци и граѓани. Нема обвинение ниту за Катица Јанева и судиите што прифатија обвиненија од СЈО после истекот на законскиот рок за тоа. Нема ни за Павле Богоевски за набавка на дрога и прикривање на нарко дилерот и да не набројувам повеќе.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Нед Jул 14, 2019 11:59 am

C c c, cel roman si napishal mislejki deka taka lagite shto se obiduvash da gi protnesh kje izgledaat poubedlivo.
Teo
Teo

Број на мислења : 4404
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Нед Jул 14, 2019 12:23 pm

Наместо 12 реда да прогласуваш за роман, подобро да напишеше што и зошто сметаш дека протнувам со напишаното.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Нед Jул 14, 2019 12:39 pm

Ti pak se obiduvash da me spushtish na tvoe nivo neli? Imam popametna rabota otkolku da pobivam ochigledni lagi kako tvoite. Koga kje smislish neshto inventivno togash.
Teo
Teo

Број на мислења : 4404
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Нед Jул 14, 2019 12:43 pm

Не можам да те натерам да бидеш против дивоградбите во Охрид и Матка што на СДСМ му донесоа гласови од Албанци. Твоја волја.
Кога имало предвремени избори кога СДСМ бил на власт?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Нед Jул 14, 2019 12:49 pm

Nemalo potreba za predvremeni, SDSM e drzhavnichka partija a ne zbirshtina predavnici kako vas od dpsmneb koi po sekoja cena sakaat da se spasat od odgovornost za kriminalite shto gi pravele.
Teo
Teo

Број на мислења : 4404
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Нед Jул 14, 2019 12:54 pm

Ако добро те разбирам мислиш дека Заев не е амнестиран криминалец и фалсификатор кој со монтиран разговор и лажен вовед во бомбата за Мартин Нешовски предизвика насилство во кое се повредени 40 полицајци и повеќе граѓани. Алал нека ти е на умот. Немам коментар. Твое право.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Teo on Нед Jул 14, 2019 12:58 pm

Zaev e lider koj za razlika od kriminalcite koi ti bea i seushte ti se vodachi pokazha hrabrost i mudrost da obezbedi stabilna i sigurna idnina na Makedonija i makedoncite.
Teo
Teo

Број на мислења : 4404
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by трендафил on Пон Jул 15, 2019 9:13 am

Не знам за тоа колку е стабилна самата влада и дали нестабилна влада може да обезбеди стабилна иднина на земјата,, но со оваа влада Македонија и македонците немаат иднина. Всушност такво нешто званично и не постои во моментов. Нема Македонија и македонци туку т.н. Северна Македонија и македонци/граѓани на Република Северна Македонија.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by luxor on Пон Jул 15, 2019 12:08 pm

Не ме изненадуваат твоите зелени. Приврзаниците на Грујо меѓу кои си и ти секогаш се залагале за диктатура затоа што ако се слободни и не им даваат директиви од штабот не знаат што со себе
luxor
luxor

Број на мислења : 4549
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СУДСТВОТО КАЈ НАС - Page 5 Empty Re: СУДСТВОТО КАЈ НАС

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот