22 КОНГРЕС НА СДСМ

Go down

22 КОНГРЕС НА СДСМ

Пишување by osa on Саб Мај 27, 2017 10:26 am

Напладне конгрес на СДСМ, Заев единствен кандидат за претседател
27/05/2017

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе одржи редовен конгрес, 22 по ред.

На Конгресот ќе се обрати Зоран Заев кој е единствен кандидат за претседател на партијата.

Почетокот на Конгресот е напладне во хотелот „Александар палас“ во Скопје.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13825
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: 22 КОНГРЕС НА СДСМ

Пишување by трендафил on Саб Мај 27, 2017 9:10 pm

Дали хрватскиот европратеник Тонино Пицула дојде на Конгресот како претставник на Џорџ Сорос. Човекот е еден од одговорните за настаните во Украина каде веќе има илјадници жртви во граѓанската војна.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3665
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: 22 КОНГРЕС НА СДСМ

Пишување by defo on Саб Мај 27, 2017 11:06 pm

трендафил напиша:Дали хрватскиот европратеник Тонино Пицула дојде на Конгресот како претставник на Џорџ Сорос. Човекот е еден од одговорните за настаните во Украина каде веќе има илјадници жртви во граѓанската војна.

Миленко ти си???
Јас за конгресот имам само една забелешка, Бранко, не им требаше. Воскреснување на таков човек не им треба на СДСМ.

defo

Број на мислења : 2050
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: 22 КОНГРЕС НА СДСМ

Пишување by трендафил on Нед Мај 28, 2017 5:21 pm

Честитки до „новото“ раководство на СДСМ. Нека им е алал што и по два загубени парламентарни избори и понатаму остануваат на чело на партијата.
Се извинувам што доцнам малку, но нека ви е на здравје почетокот на рамазанскиот пост.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3665
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: 22 КОНГРЕС НА СДСМ

Пишување by defo on Нед Мај 28, 2017 7:14 pm

Секоја чест..браво..те личи на годините.

defo

Број на мислења : 2050
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: 22 КОНГРЕС НА СДСМ

Пишување by luxor on Нед Мај 28, 2017 8:11 pm

трендафил напиша:Честитки до „новото“ раководство на СДСМ. Нека им е алал што и по два загубени парламентарни избори и понатаму остануваат на чело на партијата.
Се извинувам што доцнам малку, но нека ви е на здравје почетокот на рамазанскиот пост.

Нешто да не си заборавил? Како на пример дека тие се и на чело на државата која вие со сите сили се обидовте но не успеавте да ја уништите.

П.С. Немав појма за некакви пости, а уште помалку какви се. Вројатно затоа што сум православен македонец. Ама ти гледам одлично знаеш, и тоа е предноста што си ја стекнал со твоето редовно одење во џамија.
avatar
luxor

Број на мислења : 3918
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: 22 КОНГРЕС НА СДСМ

Пишување by трендафил on Нед Мај 28, 2017 9:09 pm

Не знам за какво уништување на државата пишуваш бидејќи колку што знам не е така. На пример БДП или девизните резерви се скоро двојно поголеми отколку во 2006 година. Но во секој случај не сум член на ВМРО или на ДУИ па мене да ме обвинуваш за тоа што си го сонувал. Дури и да е евентуално точно. Доколку ДУИ според тебе е една од партиите што ја упропастила државата, зошто ви е главен коалиционен партнер? Треба ли да прашам и за коалицијата што има 3 пратеници, а изгледа дека ќе има 2 министри. Нека се комплетира владата па ќе ти пресметам колку гласачи стојат зад еден министер Македонец, а колку зад министер Албанец.
Што се однесува до постите ги почитувам и другите религии. Мислам дека не грешам кога пишувам дека Зијадин Села ви е поблизок од мене и тие што мислат како мене. Веројатно затоа што јас не само што станувам, туку и пеам кога се интонира химната на нашата држава. Не знам дали го терате Рамазанскиот пост, можеби како услов за коалицирање. Но во секој случај пренесете им ги поздравите на вашите коалициони пријатели.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3665
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: 22 КОНГРЕС НА СДСМ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот