Владата на вазалот Зоран Заев

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Владата на вазалот Зоран Заев - Page 2 Empty Re: Владата на вазалот Зоран Заев

Пишување by трендафил on Сре Сеп 20, 2017 5:46 pm

СДСМ не ветуваше дека ќе го скрати бројот на оброци во студентските домови од 3 на 2, односно дека ќе го укине појадокот. Цената за престој со два оброка останува иста како кога имаше три. Чудна реформа.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5271
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Владата на вазалот Зоран Заев - Page 2 Empty Re: Владата на вазалот Зоран Заев

Пишување by Teo on Сре Сеп 20, 2017 6:45 pm

Neshto povekje info od toa ili kako i sekogash kje ostanesh na rekla kazala...
Teo
Teo

Број на мислења : 4309
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Владата на вазалот Зоран Заев - Page 2 Empty Re: Владата на вазалот Зоран Заев

Пишување by трендафил on Пет Сеп 22, 2017 5:24 pm

Уште една потврда дека со новата влада имаме тотално лудило и потреба некои од функционерите од власта да бидат упатени во Бардовци. Вчера граѓанинот Јани Макрадули протестираше против министерот за екологија Јани Макрадули за почист воздух. Прв пат некој протестира сам против себе.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5271
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Владата на вазалот Зоран Заев - Page 2 Empty Re: Владата на вазалот Зоран Заев

Пишување by Teo on Пет Сеп 22, 2017 6:44 pm

Zasmenik ministerot se pridruzhi na gragjanska inicijativa za pochist vozduh so shto dokazha deka ovaa vlada ne bega od problemite i ima sluh za baranjata na gragjanite...Pa ti sega vidi koj treba da bide upaten vo Bardovci...
Teo
Teo

Број на мислења : 4309
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Владата на вазалот Зоран Заев - Page 2 Empty Re: Владата на вазалот Зоран Заев

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот