Луѓе нелуѓе

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Луѓе нелуѓе

Пишување by defo on Вто Мај 30, 2017 8:04 am

а видите размислувањето на членови на ДПМНЕ. На линк на кои се пишува за смртта на млад човек. Секоја чест, го достигнавте дното, и под тоа.

defo

Број на мислења : 1947
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Луѓе нелуѓе

Пишување by трендафил on Вто Мај 30, 2017 9:01 pm

Бог да го прости момчето што починало. За жал во Македонија лешинарството во политиката е честа појава. Мислам дека на форумов сме пишувале повеќе пати на таква тема. На пример за лешинарството на Џабир Дерала кога почина една жена во ДрекселМаер во Кавадарци. Се работи за најдолен вид на примитивизам што би требало да се надмине, но ќе треба да поминат години, за жал, додека не стивне омразата што по којзнае кој пат ни ја наметна меѓународната банда што самата себе си се нарекува меѓународна заедница.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2769
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот