НОВА ВЛАДА

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Пет Сеп 01, 2017 7:22 pm

Само нотирав дека законот за албански јазик, односно дали албанскиот ќе биде официјален и во Берово, за владата е прашање со најголем приоритет. Дека се друго може да почека. Не напишав дека другите работи нема да се направат.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2710
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Саб Сеп 02, 2017 12:32 pm

Tvoeto notiranje e tendenciozno i politichki motivirano taka da nema nikakva validnost...
avatar
Teo

Број на мислења : 3193
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by luxor Today at 2:20 pm

Новата влада полека ги остварува ветувањата. Домаќинствата ќе добијат ефтина струја и преку работните денови.

Од денеска почнува усогласувањето на броилата за евтината дневна тарифа

Ова го најави претседателот на Управниот одбор на „ЕВН“ Штефан Петер“ вчера во Охрид.

Тој увери дека сите 800 илјади домаќинска до крајот на идниот месец ќе имаат дневна евтина тарифа, пред почетокот на грејната сезона.

Според одлуката, евтина струја ќе има два часа дневно од понеделник до сабота од 14 до 16 часот. Евтина тарифа на струјата има и во текот на ноќните часови секој ден од 22 до 07 часот и во недела преку целиот ден.

http://www.libertas.mk/od-deneska-pochnuva-usoglasuvaneto-na-broilata-za-evtinata-dnevna-tarifa/
avatar
luxor

Број на мислења : 3209
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот