ВЛЕЗ ВО НАТО за Македонија договорен во Брисел

Go down

ВЛЕЗ ВО НАТО за Македонија договорен во Брисел

Пишување by osa on Пон Јун 12, 2017 11:15 amИтна акција на НАТО за Македонија договорена во Брисел - сè би било готово пролетта 2018
„Доаѓањето на власт на Заев може да доведе до укинување на главните пречки за пристапувањето на земјата во евроатлански структури“, пишува „Јутарњи“.
Плусинфо ● 10:15 12 јуни 2017 ● Прочитано 2520
Планот е направен во Брисел, а Македонија за НАТО ќе го користи името ФИРОМ и до влезот во ЕУ ќе најде конечно решение во разговорите со Грција. Зоран Заев разговарал со грчкиот премиер Алексис Ципрас кој му честитал за изборот и потврдил дека за Атина и понатаму е неприфатливо името Македонија. Но, ФИРОМ или некое друго композитно име за Грција би било прифатливо, пишува хрватски „Јутарњи лист“.

Според весникот,  итната операција на Македонија во НАТО треба да биде готова во пролетта 2018 година.

„Доаѓањето на власт на Зоран Заев на премиерската функција може да доведе до укинување на главните пречки за пристапувањето на земјата во евроатланските структури. Се разбира, станува збор за спорот за името“, пишува „Јутарњи лист“.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВЛЕЗ ВО НАТО за Македонија договорен во Брисел

Пишување by osa on Пон Јун 12, 2017 11:18 am

ете за ваква Македонија сонуваме сите грагани

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот