ИЗБЕГА

Go down

ИЗБЕГА Empty ИЗБЕГА

Пишување by luxor on Пон Јун 12, 2017 6:23 pm

Додека СЈО го чекаше на распит заради перење пари..............


ИЗБЕГА Firesh27

Грујокио му ја кидна од Македонија............


ИЗБЕГА Firesh16

Како негова следна дестинација јас типувам на Москва..............
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБЕГА Empty Re: ИЗБЕГА

Пишување by трендафил on Чет Јун 22, 2017 2:31 pm

Колку што гледам Груевски е во Брисел. Се сретна со Доналд Туск, Могерини, а ќе се срене и со други функционери од ЕУ и лидери на европските држави.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБЕГА Empty Re: ИЗБЕГА

Пишување by nino on Чет Јун 22, 2017 7:21 pm

трендафил напиша:Колку што гледам Груевски е во Брисел. Се сретна со Доналд Туск, Могерини, а ќе се срене и со други функционери од ЕУ и лидери на европските држави.
Ќе проба со мито и бацување газеви да се извади од калта во која сам се закопа. Се надевам дека ќе му ја удрат клоцата.

nino

Број на мислења : 259
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБЕГА Empty Re: ИЗБЕГА

Пишување by трендафил on Чет Јун 22, 2017 7:41 pm

Едноставно е на самит на лидерите на народните партии. Се виде и со Борис Борисов, Иво Вајгл, Жан Клод Јункер и други политичари денеска во Брисел. Патем секој е невин додека не се докаже дека е виновен. Или доколку не прифати аболиција, како што тоа го направи Заев за случајот Глобал. Патем и јас сум за тоа секој криминалец да си одговара за стореното, за разлика од поддржувачите на Алијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ кои гледаат криминал само кај опозицијата. Во Македонија ќе владее правото кога ќе има редовна судска процедура против функционери од власта. Додека не се случи тоа стално ќе има сомнеж дека случаите против опозицијата се наместени.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБЕГА Empty Re: ИЗБЕГА

Пишување by luxor on Чет Јун 22, 2017 8:06 pm

Опозицијата?!?!?! Има надеж за тебе Трендо, има.
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБЕГА Empty Re: ИЗБЕГА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот