Avtomoto

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Re: Avtomoto

Пишување by luxor on Вто Фед 21, 2017 11:59 am

Вилијамс прв го претстави новиот болид за 2017 – FW40

avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Avtomoto

Пишување by luxor on Вто Фед 21, 2017 12:00 pm

Вилијамс прв го претстави новиот болид за 2017 – FW40 (ВИДЕО)
Тимот на Вилијамс прв пред своите конкуренти ги објави фотографиите од својот нов болид FW40 со кој во претстојната сезона ќе се обиде да остане во чекор со водечките тимови во Формула 1.

Благодарение на моторите на Мерцедес и на солидниот дизајн на болидот, Вилијамс во изминатите неколку сезони котираше високо во конкуренција на конструктори, а Ботас и Маса повремено завршуваа на победничкиот подиум.

Британската екипа сезонава прва го претстави новиот болид FW40 и има многу позитивни реакции за перформансите и за дизајнот, но однaпред сепак е тешко да се предвиди дали новиот болид на Вилијас ќе биде конкурентен со најдобрите. Уште повеќе, што се уште не се знае што ќе „извадат“ другите тимови за 2017, пред се водечките Мерцедес, Ред Бул и Ферари.

Новиот болид на Вилијамс делува импресивно, а новина покрај многу поголемите пневматици на „Пирели“, е и новиот дизајн на задните крилца.

За тимот на Вилијамс во 2017 ќе возат ветеранот Фелипе Маса и младиот канадски дебитант Ленс Строл.

http://ekipa.mk/vilijams-prv-go-pretstavi-noviot-bolid-za-2017-fw40-video/
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Avtomoto

Пишување by luxor on Чет Фед 23, 2017 12:54 pm

Форс Индија го презентираше болидот за новата сезона во Формула 1Форс Индија денеска го презентираше својот болид со кој што ќе се натпреварува во престојната Формула 1 сезона.

Во Силверстоун Форс Индија го презентираше новиот VJM10 болид, кој што ќе вози со Мерцедес мотор.

Минатата сезона тие ги надминаа очекувањата и завршија на четвртата позиција во рагирањето по конструктори. За оваа сезона тимскиот директор Виџеј Малаја не сакаше да предвидува како би се рангирал тимот.

„Повторување на резултатите од минатата сезона ќе биде тешка задача. Не сакам да поставуваме никакви цели, освен тоа да го задржиме моментумот од минатата сезона. Постојат премногу непознаници за да може било што друго да предвидуваме“ изјави тој.

Болидот беше презентиран од Серхио Перез, за кого ова ќе биде четврта сезона со Форс Индија и новиот возач Естебан Окон.

http://a1on.mk/archives/707033
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Avtomoto

Пишување by delta on Вто Фед 28, 2017 11:17 pm

ke bidat prvi otppzagi so noviot bolid.,//.
avatar
delta

Број на мислења : 327
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Avtomoto

Пишување by Teo on Нед Мар 12, 2017 5:26 pm

Pochnuva novata sezona...

Кими Раиконен најбрз, Ферари најавува доминација во новата Ф1 сезонаВозачот на Ферари, Кими Раиконен постигна најдобар резултат на претсезонските тестови на патеката „Каталуња“ во Барселона и најави дека Ферари ќе атакува на победа на првата трка од новата сезона во Формула 1 што ќе се вози на 26 март во Мелбурн. Финецот беше најбрз возач во двете тест сесии во Барселона со време од 1:18.634 минути, постигнато со супермеката компонента на пневматиците на „Пирели“. Раиконен извозе 111 круга на патеката.

Второ најдобро време постигна Макс Ферстапен, исто така со супермеките гуми, но, на попладневните тестови од вчерашниот последен ден, тој имаше проблеми во турбокомпресорот во болидот на Ред Бул и остана со 71 круг.

Трет резултат имаше Карлос Саинц од Торо Росо, Валтери Ботас од Мерцедес остана на четвртатат позиција со 53 круга, а на петото место заврши неговиот клупски колега, Луис Хамилтон кој не успеа да го подобри времето на Ботас. Хамилтон возеше на ултрасофт компонента и извозе 54 круга.

За разлика од првата сесија, Фернандо Алонсо со Мекларен имаше малку повеќе среќа во вторите претсезонски тестови. Шпанецот направи 43 круга, но не успеа да постигне конкурентно време и заврши на11 позиција со речиси за три секунди послабо време од Раиконен.
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Avtomoto

Пишување by TRAJCHE on Нед Мар 19, 2017 12:09 am

ubavo ke pochne ,ushte poubavo ke zavrshi ,se nadevam
avatar
TRAJCHE

Број на мислења : 139
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Avtomoto

Пишување by delta on Сре Мар 22, 2017 10:37 pm

ja usraa i formulta,./nisto ne e kako so trebas././
avatar
delta

Број на мислења : 327
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Avtomoto

Пишување by Viktor on Сре Апр 05, 2017 11:14 pm

делта ти треба да глумиш безвезен пијаница.?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Avtomoto

Пишување by Bosonoga on Чет Апр 06, 2017 12:15 am

za se be znaes kako treba ,aj gonise
avatar
Bosonoga

Број на мислења : 303
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Avtomoto

Пишување by Viktor on Чет Апр 06, 2017 12:19 am

од каде пак ти се најде да коментираш, копито.?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Avtomoto

Пишување by SHARENI on Чет Апр 06, 2017 12:50 am

Viktor напиша:од каде пак ти се најде да коментираш, копито.?

mnogu si pros be firi odma se izdavash deka si ti ,samo sega so novo ime ,ama ovde vishe ne pushtaat da pishuesh od proksi adresa ,ke te iskljuchat ,ke vidish
avatar
SHARENI

Број на мислења : 196
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Avtomoto

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот