Cupakabra

Go down

Cupakabra

Пишување by Гостин on Чет Јан 29, 2015 4:46 pm

Imate politika, pa i ovde zapnavte so politicki vesti...Eve da vidite kako izgleda vistinska vest...I brilijantno opravduvanje...

Џони Деп: Ме нападна чупакабраЏони Деп стана доста креативен кога станува збор за наоѓањето изговори. Тој деновиве престојува во Токио, каде требаше да одржи прес-конференција, а за своето непојавување на средбата со новинарите даде едно сосема невообичаено објаснување.

- Бев нападнат вчера утрото. Ме нападна ретко животно кое се вика Чупакабра. Се борев со часови. Многу е упорна и злобна. Сигурен сум дека се криела во мојот куфер. Успеав да ја фрлам од 23-от кат. Така што повеќе нема да ја видиме. Ви благодарам на разбирањето, им рече Деп на присутните новинари.Како што објави порталот Машабл, спомнувањето на митолошкото чудовиште Чупакабра, кое инаку се поврзува со некои делови од Северна и Јужна Америка, ги насмеа новинарите и покрај тоа што дел од нив со часови го чекаа актерот на конференцијата на која не се појави.

Деп, кој е многу популарен во Јапонија, во земјата допатува за премиерата на неговата нова комедија „Мортдекај“, која ќе почне да се прикажува на 6 февруари 2015 година.

http://grid.mk/read/news/509569742/9564519/djoni-dep-me-napadna-chupakabra

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Cupakabra

Пишување by Гостин on Чет Јан 29, 2015 5:22 pm

Оди, па му се лути...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот