МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА

Пишување by osa on Сре Jул 12, 2017 11:47 am

Машки имиња

А
Б
В
Г
Д
Ѓ
Е
Ж
З
S
И
Ј
К
Л
Љ
М
Н
О
П
Р
С
Т
Ф
Х
Ц
Ч
Аврам
Александар
Алимпиј
Атанас
Ангел
Андон
Андреј
Антим
Антониј
Апостол
Аритон
Арсениј
Атанасиј

http://www.kafepauza.mk/zanimlivosti/mashki-i-zhenski-iminja-od-makedonsko-i-crkovno-poteklo/

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12184
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА

Пишување by osa on Сре Jул 12, 2017 12:01 pm

Прикажи
Натаниел
Наум
Немања
Ненад
Нино
Никола
Новица

Пол
Машки имиња
Значење на името:
Победа на народот, победнички народ
Потекло на името:
Името има грчко потекло

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12184
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА

Пишување by osa on Сре Jул 12, 2017 6:27 pm

mnogu interesni primeri za iminjata i sekako za nivnoto znachenje ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12184
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА

Пишување by osa on Чет Jул 13, 2017 12:08 am

Тео
Пол
Машки имиња
Значење на името:
Бог
Потекло на името:
Името Тео има грчко потекло. Може да биде кратенка од Матеј или Теодор.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12184
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА

Пишување by osa on Чет Jул 13, 2017 12:09 am

ete i tuka interesni primeri za iminja i nivnoto znachenje .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12184
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА

Пишување by osa on Чет Jул 13, 2017 12:11 am

primerote se na nekoi od chlenovite na forumot ,se nadevam nema da se lutat ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12184
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот