ШИЛЕГОВ ВО СОБРАНИЕ

Go down

ШИЛЕГОВ ВО СОБРАНИЕ

Пишување by osa on Сре Jул 12, 2017 6:43 pm

Шилегов: Можете да ги внесете насилниците да спречите разрешување на Зврлевски

Пратеникот на СДСМ, Петре Шилегов од собраниската говорница му порача на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски дека свесно го застарел случајот со земање мито од Македонска банка.

Според него, Зврлевски ја има вината и за тоа што не се презело речиси ништо за упадот во Собранието на 27. април, за Актор и за многу други случаи.

Шилегов обвини дека пратениците од ВМРО-ДПМНЕ се способни повторно да ги внесат насилниците кои тепаа пратеници и новинари на крвавиот четврток со цел да не се разреши Зврлевски.

Тој кажа дека го знае обвинителот откако е адвокат, но дека сега застанал на страна на како што рече, криминалната врхушка која мора да се отстрани.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13959
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ШИЛЕГОВ ВО СОБРАНИЕ

Пишување by OPOZICIONER on Чет Jул 13, 2017 2:00 am

bravo majstore ,pleskajgi dpmneovcite moze ke im dojde pamet da prestanat da branat lopovi
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 463
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот